• en başta yavşak olmasıdır. ikinci sırada kaypak olmaları gelir.
    karakter yoksunudur. arkasından çok küfür edilir.
  • yapılan bir hatada, talimati kendinin verdiğini unutuverir bu yavşak.

ayrıca hatta sizi diğer departmanlarla yapılan toplantılarda rezil eder. insan bu müdürün altında çalışırken, keşke şu an bizimle tartışan departmanda çalışsaydım da rezil olmayaydım diye gecirir icinden.

tarif etmediği bir işi neden bu böyle diye sorar, ben öyle dememiştim der. lan telepati mi yapacak elemanın senin beynini okuyacak?

size başka söyler, topluluk içinde başka konuşur.

özenerek bezenerek hazırladığınız projeyi, salla gitsin, yap geç, o kadar özenmene gerek yok diyerek kalitesizleştirmekte birebirdir.

mesaiye kalınması gerektiğini önceden bilirken, aksam 6 da gençler mesaiye kalmamız lazım der.

kendi işten cıkmayınca kimsenin aksam eve gitmeye cesareti olmaz pek fazla , bu müdür yavşağı ile çalışırken. aman yavşak işte, yoruldum yazmaktan...
  • sozune guvenilmez sorar arastirir sanmaki derdini cozmek icin degil alip kullanmak icin.profosyonel is tanimini orospulukla karistiran kisi.
  • - satıcıdır
    - içten pazarlıklıdır
    - başarı onundur hemen payını çıkarır başarısızlık sizindir hemen kendini sıyırır
    - çok rahat yalan söyler
    - yalakadır
    - işten anlamaz
    - o pozisyona nasıl geldiği de kolay kolay anlaşılmaz
  • müdür olması. bu direkt yeterli. müdür olup da yavşak olmayanına denk gelmedim.

en sevdiği işler de arkadan başka işler çevirmek. yüzüne başka söyler arkandan başka davranır.
  • sadece müdür için geçerli değil bu durum. en altın bir üstünden başlıyor ibnelikleri. takım lideri olsun süpervizör olsun başlıyor havalar. müdür ya da patron fark etmez bütün ipleri bu ibişlerin eline vermemeli. elinden gelse şirketi akrabası, arkadaşıyla dolduracak. bu insanlar genelde kendini beğenmiş olur. her plan kendi hayatına göre ayarlanır. sevmediği çalışanın hatası varsa şutlaması kolay olur ancak çalışma konusunda hata bulamıyorsa direkt mobbing.. buradan kendini bir bok zanneden iblislere çığırıyorum. '' geberin''.
  • iyi müdür yoktur. az kötü müdür vardır

valla bizim müdürün kendi cümlesi.

tanım: çalışanlarına çektiren müdürdür.
  • - o bizlerin yaşındayken her şey daha zordur, zamanında o hep senden çok çalışmıştır. şimdi her şey çok daha kolaydır ama sen yapamıyorsundur işte.
    - sen 9 saatlik mesainin 8 saat 50 dakikasını çalış, sonra 10 dk. sözlüğe gir kafa dağıtmaya arkanda belirir.
    - kaç para kazandıklarından bağımsız olarak ekseriyetle cimridir lan bunlar. ortamlara beleş aktivite varsa kaçırmaz ama.
    - dedikodu severler.
    - hata varsa sen yapmışsındır, iş güzelse o yönlendirmiştir.
    - sürekli sistemden şikayetçidir bunlar. genelde sen çalışırken bunlar şikayet eder. eğitim sistemi, sağlık sistemi, trafik. çözüm var ama aksiyon? yok.
    - devamını yazıcam çok göt lan bunlar ciğerlerini bilirim.
  • müdürler odası burada yazılanlara tepkili. (bkz: müdürün odası)
hesabın var mı? giriş yap