• ergenliğini adana'da yapmış, iyi hikayeleri olan, keşfedip de sponsor olanların paraya para demeyeceği yazar gencimiz.
  • kalt'ın kurucusuyken, tutucu dedelerce kanalın şifresinin değiştirilmesi suretiylen nasıl saf dışı bırakıldığını şok içinde dinlemek isteyenler için;
    (bkz: spotify)
    (bkz: cahil köpekler) s2.b.3
  • ricky gervais reyiz kadar olmasa da sinir uçlarında iyi gezebilen ender yerli komedyenlerden.

bunu yapmaya çalışan ama pek de başaramayan çokça komedyen var. yavuz bazı noktalarda gerçekten ustalıkla doksana çakıyor.

bir de belirtmeden geçmeyeyim farklı dünya görüşüne sahip gruplarla yer yer yolunun kesişmesi metinlerine bariz bir zenginlik katıyor. kadıköy-cihangir hattından çıkamayanların arasından sıyrılmasının en önemli nedeni de bu.
  • hem atatürk'e benzeyen adam, hem dedim dedim inanmadınız videolarının yönetmen koltuğunda oturarak 140 journos ekibinde de kalitesini belli etmiştir.

bu arada 19 haziran çarşamba günü muaf kadıköy sahnesinde olacak kendisi. gidiniz, izleyiniz, izletiniz.
  • kendisini kalt ekibinden biliyordum, fakat hiçbir gösterisini izlememiştim. dün youtube kanalına yüklediği bir gösterisini izledim ve baya güldüm. ilk fırsatta canlı izlemeye de gideceğim. çok yetenekli birisi bence. bir de bana öyle geliyor ki saldırgan mizaha acayip istidadı var fakat türkiye'deki linç kültüründen dolayı çekiniyor ve kendisini biraz filtreliyor. doğu demirkol'ların, atalay demirci'lerin ünlü olduğu bir mizah dünyasındansa böyle yetenekli kişilerin yükselmesini görmek isteriz. yolu açık olsun, izleyelim, izlettirelim.

not: yavuz'cum, youtube'daki videonu izledikten sonra artık eminim ki taklit ve şive mizahından dolayı erman çağlar'la kavga edip kalt'tan ayrıldın. ayrıca ülkücü babaya selam! haa unutmadan ekliyim, kalt'taki videoda gördüm, ay-yıldızlı çakmak kullanıyorsun, babanın görüşleri zannettiğinden fazla etkilemiş bence seni.*
  • bir iki seneye adını her yerde duyabileceğiniz, eşsiz güldürü yeteneği, çelimsiz yakışıklılığı ve kıvrak zekası sayesinde genç kızların kalplerini fethetmek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacağını düşündüğüm, bkm'de her hafta kısa stand up gösterileri sergileyen yetenekli komedyen.
  • 140 journos ile gundemi surekli sekillentiren adam, stand-up sanatcisi, nam-ı değer "ateskes". kaltin "dedektif"i. erman caglar tatilde ile bize "sive komedisi" yapan kaliteli insan.

ey gidu karadenuz, eyyyy..

-"nereye gidiii bunlar"
    -"genclerle aramin iyi oldugunu dusunuyorum, onlari sokaklarda felan gordugum zaman gencleri durduruyorum soruyorum napiyosunuz gencler diyorum, iyiyiz abi diyorlar"
    -"valla demiyim demiyim diyorum ama bu youtube'un algoritmasinin taa"
    -"konusacaginiz varsa konusun, konusmayacaksaniz susun"
    -"simirniyi turklere verecegiz de ne olacak"
    -"dayi sen canini niye sikiyon ya para dert edilecek bi mevzu degil yani, ben?!, icin senin rahat olsun, tamam mi ? benim muzaffer abiden alacagim bi para var"
    -"agzina kadar dolmus kutu bana diyor ki sen cikar bunu"
    -"bunun her yeri buyumus de kocaman olmuus".

okurken yuz ifadelerinizi degistiren cinsten.

surekli uretiyor efendim, durduramiyoruz, durmasinda zaten. buralari okuyorsa ateskesin 1. bolumundeki jolibon yiyen ve memnun oldum denmeyen hilal gibi dil cikariyorum sana.

"-eeeeeeee", ezgi de yapiyor "-eeeeeeee"
  • kalt'ı takip sebebiydi. gayet başarılı bir gösterisi varmış, az önce denk geldim. bildiğin komik. başarılı olacağından şüphem yok.
  • canlı izlemeye bir türlü fırsatım olmamıştı, bugün youtube kanalında gösterisini izledim. kalt 'ı beğenenlere tavsiye ederim.

yavuz günal youtube kanali
  • yavuz bence çok iyi bir oyuncu. bir başkası yapsa reaksiyon alıp almayacağına emin olmadığım bazı esprileri izleyiciye çok iyi aktarıyor. yazdığı metinin de hakkını vermek gerekiyor ama zanaati sanatının üzerinde olan bir komedyen benim için. bu olumsuz bir özellik değil tam aksine bir ayrıcalık, komedyene metin yazımında daha çok alan açıyor.

şive komedisinden haz etmem ama yaptığı şive ve dil komedisi gerçekten dozunda ve eğlenceliydi. belki şarkı kısımları gereğinden fazlaydı. hem taşrada hem büyükşehirde yaşamış olmanın verdiği deneyim sayesinde hiç sırıtmadı, taşra analizi yapan burjuva sığlığına düşmedi. valla bravo. yürüyedur yavuz!
hesabın var mı? giriş yap