• ösym sitesinde yeni sınav takvimine ulaşabilen, başvuru tarihlerini görüntüleyebilen destek olabilirse sevinirim. kaçırmayayım diye başlığı takip ediyorum.
  • bu yıl başvurusu ne zaman yapılacağını henüz bulamadığım sınav. bilen öğrenen varsa diye yazıyorum.
  • 77.5'dan 90 seviyelerine çıkmak için öneri beklediğim sınav.tazminatı arttırmak gerek.
  • bir yabancı dil sınavı.

bu sınavın olmazsa olmazı iki şey var.
    1- reading
    2- kelime

aslında bunlarda birbiriyle alakalı.

ve tabiki sağlam bir gramer bilgisi...

bolca kelime çalışın, bolca okuyun...

eğer gramer eksiğiniz varsa 30. dersten; yok temelden alacağım derseniz 1. dersten başlayarak çalışın.

kelimeyi de buradan çalışabilirsiniz.

iyi çalışmalar.
  • akademik bir gelecek istiyorsanız, gerekli iki sınavdan birisidir. yazarın da dediği gibi kelime ve okuduğunu anlama en önemli kriterlerdir. kısa bir kurs ile çözülecektir, şimdiden başarılar.
  • bu yılki sınava bayâ süre var.

ama benim gibi düzenli ve programlı olma yılı ilan eden varsa, son güne bırakmadan çalışanlar için phrasal verblerle ilgili şu video yardımcı olabilir.

çalıştıkça, yararlı bulduğum videoları buraya eklemeye devam edeceğim.

ek 1: memrise'tan phrasal verblerle ilgili şu kursu da önereyim : öbek fiiller 1000. telaffuzu ile birlikte verdiği için daha kalıcı oluyor. örnek cümle ve eşanlamlıları da işin içine katmış. telefon app'ı çok iyi deil. bilgisayardan çalışmak daha etkili oluyor. ücret ödemeye gerek yok.
  • bir sınav. bir süredir takip ettiğim youtube kanalı yeni bir yds videosu yapmış bu başlıktaki tanımları yorumladığı. yds aktüel

günden güne büyüyen bir kanal. videoları da oldukça iyi. ydsciler bi göz atsın.
  • şu sınavdan tam puan almaktan vazgeçin de ön değerlendirmeden geçelim allahınız yok mu sizin

yds: ingilizce bilgisi ölçmeyen ingilizce sınavı.
  • yds'den tam puan alan adam ingilizceyi biliyordur. boşuna laf atmayın bunlara.
    100 tam puan demek 80 soruyu çıtır çerez niyetine yemiş demektir.
  • şu an hazırlanırken "akın dil read for speed 1 ve 2" kitapları, "ankara dil akademisinin focus on grammar" kitabını çalışıyorum, gayet güzel kaynaklar, tavsiye ederim diyeceğim sınav.
hesabın var mı? giriş yap