• soruna bir kaç forumda kaynak hatası denilmiş ama bu kaynak ile alakalı değil, kasanın rijitlik problemi var. muhtemelen japanese kardeşlerimiz aracı modellerken hata yaptı ve alt şasi gerekenden daha fazla esniyor. alt şasi gerekenden fazla esneyince de üst tarafta hiç hesapta olmayan gerilmeler ortaya çıkıyor. bu bir kola tenekesini üst ve alt taraflarından bastırarak sıkıştırmaya benziyor. nasıl o baskı altında yuvarlak kesit dışarı değil de içeri bükülmek zorunda kalıyorsa, burada da sac içeri göçüyor.
    eyyorlamam bu kadar.
  • hemen hemen her fc5 kodlu yeni kasa civic te var..

işin tuhafı, amarikada da var.. civix isimli siteye girin bakın..

siz hiç bir aracın c sütunun parmakla bastırıldığında göçtüğünü gördünüz mü, ki c sütunu denen yer bir aracın en mukavemetli malzemesinin kullanıldığı en sert yeridir..kazada takla barı vazifesi görür..

abi bu arabaların c sütunu (kelebek camın hemen üstü) parmakla bastırılınca göçüyor.. zaten kendiliğinden göçen yer de orası..

peki honda ne diyor bu duruma sizce..

dış etken..

top gelmiştir..

kullanıcı hatası..

evet evet bunu diyorlar..

lan kardeşim, binlerce insanın aracının aynı yerine mi gelmiş bu top, içeride arabayı kullanan nasıl bir hata yapmış da orasını bükmüş dediğinizde telefon kapanıyor..

ve bu sorun, galeride duran sıfır araçlarda da var.. onlar da sorulmuş hondaya..

verdikleri cevap:kötü niyetli kişiler özellikle gelip yapmışlardır..

bak bu cevapları veren insanları yolda görseniz ve konuyu hiç bilmeseniz "vay be adam honda yöneticisi, ceo su" falan dersiniz, saygıda kusur etmezsiniz..

tam bir senedir bu araç üretiliyor ve ilk günden beri bu şikayetler var ve aynı araç, aynı malzemeyle, aynı üretim teknikleriyle, sanki hiçbir sıkıntı yokmuş gibi üretilmeye devam ediliyor..

mağdurlar tv lere, gazetelere haber yolluyorlar ama hiçbir şekilde haber olmuyor..

ben şahsen kendim bu aracı almak istedim.. çok etkileyici bir tasarımı var..

galeriye gittim.. motor kaputu açıktı.. motora baktıktan sonra kaputu kapatayım dedim.. elimle kaputu bi bastırdım, yemin ediyorum elim kaputun içine girdi.. ödüm patladı, sıçtık dedim.. allahtan geri geldi kaput..

bu honda zaten 20 senedir aynı atmosferik motoru kullanıyor.. en ufak bi geliştirme yok.. tüpü tak devam et.. bu kasada ilk kez turbo motor getirdiler.. o da iğrenç cvt şanzımanla.. bu kez de manuel yok..

turbo sedan rs modeller türkiye'de üretiliyor.. aynı göçük onlarda da var. hb kasalar ingiltere'de üretiliyor.. onlarda yok..

araç her yerinde olabilecek en kalitesiz malzemeyle üretilmiş.. bir koltuk kumaşları var.. bildiğin basma.. elini sür, izi kalıyor..

kısaca alınmaz.. lpg lisini 2 kez test ettim, gitmiyor araba.. acı çekiyor resmen..

eyyorlamam bu kadar..
  • honda türkiyenin bok yemesidir.

10 senedir honda kullanan bir fanatik olarak diyebilirim ki honda türkiye eline düşeceğine git keraneye düş daha iyi.

bu dallamaların yedikleri nanelerin haddi hesabı yoktur.

mesela bazı modelleri gönülsüz olarak ithal ederler. euro civic grubu , hb modeller , city ve jazz , cr-z gibi modelleri alırsınız bi bakmışsınız honda ithalatını durdurmuş. araba elinizde sik gibi kalır. piyasası ölür. parçası zaten serviste yoktur ingiltereden japonyadan gelicek denilir ama bir yandan da gelmemesi için fahiş fiyat çekilir. misal bir ufak parça aliexpress de 110 dolar iken * serviste 2500 lira ama beklersen 45 güne getiririz denilir.

1.8 civiclerin ithalatı ötv zamları gelmeden 1 sene önce bitirildi. 2009 yılında kestiler ithalatı. çünki içeriden haber aldılar. ellerinde patlamasındı civic 1,8 ler. arabalar piç oldu.

servisler desen ayrı rezalet ne denetim var ne eğitim. adamlara benzin deposunun yerini ben tarif ediyorum. yok yaw sen git evinde bekle diye gönderiyorlar. 2 saat sonra arayıp hakkaten depo ön koltukların altındaymış diye sırıtıyorlar yüzsüzce. bu arabın eğitimi dökümantasyonu yok mu?

ayrıca yerli üretim hondalar bariz şekilde yabancı versiyonlardan kalitesiz. yabancı model alsanız parça sıkıntısı var.

yılların hondacısıyım. uzak durun arkadaşım. arabaya bişey olsa servise düşerseniz resmen sikmeye çalışıyorlar. bir tampon 2500 far almaya kalk 5000 lirayı aşıyor. bunun sis farı tampon boyası var. düşünün önden ufak bir kaza yaptınız araçta 10.000 masraf var. aracınız anında perte çıkar. tramer kaydında 10.000 liralık kazayı abi ufak kaza diye izah edemezsin.
  • bu arabayı alan herkes niye arabayı arabesk rapçi klibinde ki doğan görünümlü şahin gibi süslemiş. adam gitmiş 100.000’e araba almış üstüne 42.000 lira masraf yapmış, arabanın camlarında facebook,instagram falan yazıyor. adamın adresi falanda yok, bildiğiniz şirketlerin logosu var * başka bir araçta ise sol arka kapıda kocaman iron man sticker’ı var. başka bir tanesinde ise ön camda tribal harflerle excalibur yazıyor. honda bayileri bu arabaları satarken satıcağı kişileri özenle seçiyor herhalde, başka bir açıklaması yok.
  • (bkz: ayni urunun turkiye icin daha kalitesiz uretilmesi)

nedense aklıma ilk bu konu geldi.
  • türkiyeyi zerre takmayan, dizel otomatik sedan bir civic i senelerdir getirmeyen kısacası sana araba satmak isteğinde olmayan bi markaya gidip 100 bin tl veriyosan müstehaksın kardeşim.kusura bakma
  • büyük ihtimalle o bölümü oluşturan sacın kalıbında yada ham sac ölçülerinde yapılan yanlışlık sonucu ortaya çıkan defo. koskoca honda crack'lı solidworks mu kullanıyor acaba?
  • o videoda çok konuşan aracı kırmızı olan adam var , hani kro arabası yapmak için üstüne birde masraf yapan , satiliga çıkarmış 140 bin tlye , açıklama kısmında göçükle ilgili bilgi yok.

benden çıksın da kime girerse girsin, gerçi bende suç insanlardan insanlık bekliyorum.
  • araç türkiye'ye donanımdan kırpılabildiği kadar kırpılarak gelmişti..

amerika'daki orta versiyonu türkiye'deki en dolu paket bile karşılamıyor..

amerikada honda sense denen modern güvenlik teknolojileriyle geliyor araç.. şerit takip, adaptif fren, yarı otonom sürüş vb..

türkiye'de zerresi yok.. ha bazı aklıevveller "ama o zaman fiyat çok artar" diyor..

yok öyle bir şey.. bütün bu donanımlara opsiyon olarak sahip, üstelik dizel arabalarla, honda bu donanımların zerresi olmadan üstelik lpg li, bin senelik atmosferik motoru aynı fiyata çakıyor..

yine amerikada yan aynalarda kamera var.. sinyal verince o tarafın kamerasını aracın ekranından görüyorsun.. 650 wattlık müzik sistemi var.. 17 inc jantlar var. 1.5 turbo, 2 litre atmosferik, ingiltere'de 1.0 litre turbo motorlar var.. bak bunları zaten beklemiyoruz bile..

ama kardeşim, sen bu göçük olayını nasıl yokmuş gibi yaparsın ya..

onu da geçtim, aynı soruna sahip araçları 1 senedir aralıksız nasıl üretmeye devam edersin..

bu güven nerden geliyor.. yarın bu araç sahipleri dava üstüne dava açar diye nasıl korkmuyorlar..

peki bu sorun düzeldiğinde, 1 senedir 15 binden fazla araç satıldı, ikinci elde olacakları düşünebiliyor musunuz..

aracı satışa çıkaracaksın ve sorun olmayan seri sahipleri ilana şunu yazacak..

"göçüklü kasa değildir"

peki ilk alan 15 bin kişi ne olacak..

bakalım honda daha ne kadar kaçacak bu sorundan..

yalnız ben hondayı çözdüysem, bu başlığın sonu da meltem banko başlığından farklı olmaz.
  • oo global rezalet... yalnız başlıktaki "100 bin lira verip araba alıyorsun..." geyiğine çok güldüm. o bize 100 bin lira arkadaşlar. başka yerlerde 20 bin dolara alıyorlardır bunu.

edit: bize yine çok ama mesela abd'deki 20 bin dolardan bahsediyorum. sonuçta adamın 20 bin birim parasıyla sahip olduğu araca biz 100 bin birim paramızla ancak sahip oluyoruz. onun fiyat algısıyla bizimki farklı.
hesabın var mı? giriş yap