• ben hep fiat doblo aldığım için beni ilgilendirmiyor.
  • böyle olacağını ama yine de herkesin "yerli otomobil" yalanına inanacağını biliyorduk.

bizim çomarımızın alması gereken yol 4 tekerden bağımsız maalesef.
  • araçlar aynı değil ki. yerlisinin ekranında cumhurbaşkanlığı forsu var.
  • yine yeni yeniden (bkz: kandırıldık)

ortada fabrika yok. olsaydı akp medyası her gün bangır bangır reklamını yapardı.
    otomobilin dizaynını kim çizdi, motorunu, kaportasını kim tasarladı?
    nerede yapıldı bu araba?
    emeği geçen yerli kişiler nerede?

error.
  • bir ülke neden hep geriye gider sorusunun anlatan ince bir başlık.
    bi bitmediniz gitti be, siz ve sizin gibiler yüzünden bu platformdan soğuyorum.
  • kedidir kedi. kedidir o.
  • en sıkıntılı olanda bu konuyu eleştirinin vatan hainliğiyle suçlanması.

sosyal medyada şuan bi suru psikolojisi hakim. en muhalifi bile akıntıyla beraber övgüler yağdırıyor kimse tek kelime edemiyor.

ben abartıldığını düşünüyorum. kendimizi geliştirmemiz için eleştiriye açık olmamız gerekirken ne yazık ki daha ilk araba tanıtımında topyekün eleştiriye kapadık kendimizi.
  • adamlar çalıyor ama yapamıyor.
  • istemezükçüler çıktı... ülkede bir şey yapılınca hemen karşı çıkan , şöyle böyle diyen.hepsi aynı görüşe sahiptir muhtemelen şaşırtmaz.
    başka ülkede benzerleri var mı bunların merak ediyorum ! samsung apple taklit ettiğinde korelilerde böyle mi yaptı acaba. bize özel olmalı.
    o otomobil yapıldığında ağlamaya devam edersiniz. montajcı değil üretimci olunca ilerleriz.
    edit:
    bu daha ilk aşama. daha değişen şeyler olacaktır. %100 yerli değil diye bağıranların asıl amacı yerlilik oranı vb değil. bu iktidarın bunu yapması zoruna gidiyor. klasik muhalefet “ hayır yapılamaz “ diyor. oysa “ ben daha iyisini yaparım “ dese daha iyi olmaz mıydık?
    yerlilik oranı değil akla gelen ülke önemli. mercedes-alman, fiat-italyan,toyota-japonya ... bu otomobil yollara çıktığında inşallah yakında olur, akla türkiye geliyorsa kimse %100-%70 e vb bakmaz.
  • ve aktroller bir anda devekuşu gibi başını kuma gömer... yalnız dikkat edin kıçınız hala açıkta.
hesabın var mı? giriş yap