• kasım 2019'da istanbul'da ortaya çıkmış, fakir borçlarını ödeyen, çoluk çocuğa para dağıtan, soranlara ismini vermeden "bana robin hood deyin!" diyen, esrarengiz hayırsever.

"istanbul hasköy ile başakşehir, şahintepesi mahallesi'nde dar gelirli ailelere zarf içerisinde bin tl yardım yapan ve halk arasında 'hızır' olarak tanınan kişi, bu kez tuzla şifa mahallesi ve mimar sinan mahallesi’nde bulunan gecekondu bölgesinde ortaya çıktı. diğer mahallelerde gece ortaya çıkan hayırsever kişi bu kez yardımlarını gündüz vakti yaptı. yardımsever kişi, öncelikle ilçedeki tüm bakkalları dolaşarak, veresiye alışveriş yapan mahallelinin borçlarını ödedi. ardından gecekondu bölgesinde oturanlara da daha önceki yaptığı gibi içerisinde bin tl bulunan para dolu zarfı verdiği öğrenildi. ilk kez gündüz vakti ortaya çıkan ve yardımları kendisi ya da bir başkası adına mı yaptığı bilinmeyen kişinin karşılaştığı öğrencilere de 50'şer lira harçlık verdiği öğrenildi."
  • bu ülkede güzel şeyler de oluyor dedirten kalbi gönlü zengin bir insandır. lakap olarak robiin hood'u seçmiş olması da bu konuya ne kadar bilinçli ve idealist olduğunu gösteriyor.
  • (bkz: haluk levent)
  • istanbul'da birçok ilçede gecekondu mahallelerinde içerisinde 1000 tl bulunan zarfları dağıtan ve kendisine 'robin hood' adı verilen hayır sever işadamı, geçen günlerde ataşehir'de ortaya çıktı. lüks rezidansların gölgesinde kalan gecekondu mahallesine giren bazı kişiler, burada dar gelirli vatandaşlara içerisinde 1000 tl bulunan zarfları dağıttı.

kaynak
  • iyi para dağıtıyor helal olsun.
  • daha önce istanbul'un beyoğlu, başakşehir ve tuzla ilçelerinde ihtiyaç sahiplerine yardım eden ve kendisini 'robin hood' olarak tanıtan kişi bu kez de üsküdar'da çocuklara ücretsiz kitap vermesi ile bilinen bakkal kamber bozan’a 15 bin kitap hediye etti.

--- spoiler ---

olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan kamber bozan, "akşam bakkalda oturuyordum. saat 21.30 civarında kapı çalındı. 3 genç arabayla gelerek koliler ile elinde kitap getirdiler. bu kitaplar nereden geliyor diye sordum. kitapları robin hood'un gönderdiğini söylediler. 15 bin kitaba yerim olmadığı için bir kısmını bakkala aldım bir kısmını benim adıma köylere gönderecekler. kitapların hangi okullara gideceklerini tespit ederek bana haber verecekler" dedi. öte yandan bakkal, "biz burada çocuklarımıza kitapları ücretsiz veriyoruz daha sonra bana gelip özetini anlattıklarında onlara çikolatalar hediye ediyorum" diyerek vatandaşlara sosyal yardımlaşma konusunda mesaj verdi. kimliğinin bilinmesine izin vermeyen hayırsever bugüne kadar çalışanları aracılığıyla, beyoğlu hasköy mahallesi, başakşehir şahintepesi mahallesi, tuzla mimar sinan mahallesi, ataşehir yeni sahra mahallesi ve üsküdar kuleli’de, veresiye defterlerindeki borçlarını sildirip,ihtiyaç sahiplerine içinde para bulunan zarflar dağıttı.

--- spoiler ---

kaynak
  • elazığ' daki deprem mağdurlarına da yardım etmiş gizemli zengin.
  • sen ne güzel bir adamsın.
    bu insanların daha da çoğalması dileğiyle.

para verdiği bir kadın onu "uzun boylu, iri yarı yapılı" diye tarif etmiş.
    allah razı olsun ondan.
  • kim olduğu belirsiz birine "sayın basınımız"ın taktığı lakap.

bu adam banka soyarak para dağıtmıyorsa, basının taktığı lakap hakarettir.
hesabın var mı? giriş yap