• genç ve çok yaratıcı bir fransız sanatçı. performans skalasında aktörlüğün yanı sıra dansçılık, akrobatlık, jonglörlük var. zaten tanınmasına yol açan gösterileri de bu yetenekleri ile öne çıkmıştır. gösterilerinde dönen sahneler ve trambolin genişçe yer tutar. karşılaştırmak belki doğru değil, yine de pina bausch'un dans gösterilerindeki sansasyonel tecrübeyi, yoann bourgeois'nın sirki de yaşatıyor sanki.
  • ismi "yan borjua" şeklinde telaffuz edilen sanatçıymış.
  • 11 kasımda zorlu psm’de olacak. bugun farkettim ki biletini almakta çok geç kalmışım, yaptığım gerçek bir aptallık kabul ediyorum, ama gidemeyecek olup biletini bana satabilecek olan bir sanat sever ekşici var mıdır?
  • celui qui tombe - düşen kimse isimli gösterisini bugün zorlu psm'de sahnelemiştir.

bir saat boyunca, hareketli bir platformda, çoğu zaman düşmeden, düştüklerinde ise estetik olarak çok güzel düşen altı dansçının sergiledikleri performansı izlemek çok keyifliydi.
  • harika bir performans göstermiş kendisi tebrik ediyorum.

harika
  • buster keaton'a selam çakan fransız akrobat ve koreograf.

clair de lune
  • nefis bir performans sanatçısı ve koreograf. aslında bir iki işini seyrettim sadece. instagram'da trampolin ve merdivenle yaptığı gösterisiyle çıktı karşıma geçenlerde. nefis nefis nefis! bir insan trambolinden zıplayıp nasıl o kadar zarif bir şekilde durabilir hiç mümkün müymüş böyle bir şey ya? dünyadan değil gibi ağır ve yavaş. düşerken bile süzülüyor sanki. çok acayip. hayran kalmaması zor. geçenlerde hoşuma giden harry styles'ın as it was klibinin de koreografı da oymuş. zaten dönen sahnelerle bayağı bir performansı var bu sanatçının.

edit: bir de ne sempatik bir adammış. instagram'da performansını onu etiketleyerek durum olarak paylaştım. o da beğenmiş. çok hoşuma gitti doğrusu.
  • 1981 doğumlu fransız performans sanatçısı, dansçı.
    gösterileri tam olarak hayatın minik bir özeti gibidir. yer yer minik, anlamlı karşılaşmalar yer yer de sadece bu dünyadan geçiştir.
hesabın var mı? giriş yap