şükela:  tümü | bugün
  • müzik yazarı murat beşer'in yeni çıkan ve türk müzik dünyasına yön veren, bu dünyada tutunamamasına rağmen bu aşkından vazgeçmeyen insanları anlatan kitabı. çizimleri de aptülika tatafından yapılmış.

    halil turhanlı tarafından yazılan kritiğinde geçen cümleden:
    "aslında müzik âleminin göbeğinde olup, bu âleme bir tür yön verip popüler olmamış, şöhrete ulaşmamış fakat müzik aşklarından hiç taviz vermemiş kişileri ele alıyor."

    murat beşer / yoldan çıkmış simalar / iletişim yayınları
  • müzikseverlerin müzik yolculuklarında karşılarına çıkan güzel insanların içten, sıcak, gerçek müzikal hikayelerini anlatan, geçmişe özlemle okunan murat beşer kitabı. gazetede yayınlanan yazılar biriktikçe kitap olmasını diliyordum hepsini birlikte yeniden okumak için. sonunda kitap olarak çıktı yoldan çıkmış simalar, arkası da gelecek gibi. müzikle yaşayanların, müziksiz yaşayamayanların, müzikten beslenenlerin, müzikle besleyenlerin, sıkı sıkıya bağlı oldukları tutkularıyla geleceğe dair umut veren müzik insanlarının kitabını yazdığı için murat beşer'e ne kadar teşekkür etse az müzikseverler. bir dizi kitaba dönüşeceği tahmin edilen yoldan çıkmış simalar kitaplarının arasında yerini almak üzere yoldan çıkmış simalar'ın ayrılmaz parçası olan murat beşer'i de anlatan bir kitap lazım şimdi... aptulika'nın çizimleri de müthiş. yazılanlar ve çizimler birbirini çok güzel bir şekilde tamamlıyor, yazılan kişileri tanımayanlar çizimlere bakınca tanımış kadar oluyor. shades süleyman*, apaçi ayhan ` : ayhan çetiner`, garajyen barbo*, zihni şahin, levent erseven ilk dikkatimi çekenler... daha kimler var kimler... müzikseverlerin kişisel müzikal yolculuklarında yol göstermiş, ilham vermiş, resimleri de, kelamları da güzel müzik insanlarının kitabını yazmış murat beşer. okumayan müziksever kalmasın!