• garip bir durumdur..o kadar yorgunsunuzdur ki yatip uyuycak enerjiniz bile yoktur, oylesine serilip kalirsiniz ama cok istediginiz halde bir turlu uyuyamazsiniz..
  • insanın ağlayasını getiren durum...
  • give me a leonard cohen afterworld
    so i can sigh enternally
    i'm so tired i can't sleep
    i'm a liar and a thief
    (bkz: pennyroyal tea)
  • insanın kendi kafasına bir şey indirip, kendini bayıltma isteğine gark olmasına neden olur.
  • adrenalin yüzündendir. vücut aşırı yorulduğunda yedek gücünü kullanabilmek için adrenaline abanır.
  • beynin bütün gün stres içinde üst bi tempoda çalışmasından sonra o ritmi benimsemesinden kaynaklanıyor sanırım. hani matematik sınavına çalıştıktan sonra sürekli kafanızdan sayılar geçmeye başlar uyuz eder ya, onun gibi. gece kırkbin kere uyanıyorum böyle süper ciddiyetle hiç uyumamışım gibi, sonra uyuduğumdan bir bok anlamıyorum. keşke ölsek.
  • belli ki tirlamisim, kendimi zorlamisim, ismini yeni koydum yorgunluktan uyuyamamak, uzaktan arkadasim (kendini koli bantlariyla sarmalamis). ev bal dok yala'nin vardigi son noktada,fevkaladenin fevkinde, belki tek elimle agzimi kapatarak camasir suyu doktugum firindaki yaniklari bicakla kazidim ama degdi be? ev sahibinin kontrol etmeye gelip de firini acmamasi kafasini zorla firina sokma hissi yaratti ama olsun, olsun. ardindan plastik kutularin asagi indirilmesi tamam, peki ya bunun yarim saatte bitip de geriye kalan bokun pusurun uc saat toplanmamasi? prayslis. son olarak aksamdan gidip benzin alis, yol icin bankaya ugrayip para cekis, pizzanin kalanini gomus, yol icin sandvice giris yuz bir, bayrak toreni, dus, ogrencilerden siirler ve yatis. sonuc, gece iki bucuk, zerrrrr-re uykum yok ama vucudum iflas.

yorgunuktan uyuyamamak bedene burunse elimde kalirdi dadaslar, bu kadarini diyeyim. kolumu kaldiramaz bicimdeyken uyuyamadikca oyle boyle bir kime girisesim var bilemiyorum haline giriyor degilim, veyahut girmiyor degilim. ismini yeni koydum, degilim!
  • tüm fiziksel yorgunluğa rağmen beynin hâlâ gündüz modunda takılmak istemesinin sonucu. yarım yamalak uykuyla ertesi gün tekrar yorgun uyanma sebebi. korkunç bir kısır döngünün başlangıcı.
  • pelteye dönmüş vücudun "hadi artık tatlı tatlı uyuyup dinlenelim" çağrısına, "daha karpuz kesecektik" şeklinde yanıt veren beynin afedersiniz bok yemesidir.
  • huzursuz bacak sendromununsikca goruldugu bir durumdur...yataga yatarsiniz yatagin serinliginden bacaklariniz yerinde duramaz bacaginizin oldugu yer isindikca devamli yerlerini degistirip durursunuz...
hesabın var mı? giriş yap