• gayet insani bir istekte bulunan kargocudur. ne olur aşağı inseniz, gariban emekçiye yardımcı olsanız, incileriniz mi dökülür matmazel ?

"saat dokuzda kargonun işi ne" demek normal de, "saat dokuza kadar çalışan bir adama yardım etmek" mi anormal?

(bkz: ne pis adammışsın sen be)
  • klasik "işi bu kardeşim, gelecek yapacak işini, yağma yok"çularla "ama kardeşim, adam emek veriyor, halden anlayın"cıları kapıştıracak olay.

komik olmamak lazım tabii...
  • (bkz: yorgunum ameliyat yapar mısınız diyen doktor)

zöge: içinizden geliosa inin tabi arkadaş. isterseniz diğer paketleri de siz dağıtın hatta. ironi yapmıyorum ciddiyim. bu sizin çok iyi bir insan olduğunuzu gösterir. ama inmeyen birini de vicdansızlıkla suçlamak çok saçma. işini yapan birine yardım etmeyen herkes vicdansız o zaman. şu saatlerde dışarıda çöp kamyonları da vardır muhtemelen onlara da yardım edebilirsiniz. bi farkı yok ki ha kendi kargomu getirene yardım etmişim ha başka bir işte çalışana. 'vicdansız olmayan' arkadaşlar aşağı inip çöp toplayanlara yardım etmekle işe başlayabilir bence. ben de büyük ihtimalle aşağı inerdim böyle bir durumda, içimden geldiği için, iyilik olsun diye, ama inmeyene de hiçbir şey demem. parasını vererek hak ettiği bir hizmeti talep eden insana vicdansız denmesi beni bitiriyor.
  • insanlığını unutmuş bünyelerin garipsediği çilekeş kargocudur. yazık yahu...

ek: bahsi geçen kargocu -anlatıldığı kadarıyla- ne restoranda sofrayı toplamanızı isteyen garsonla, ne de şark kurnazlığı yaparak kendisini yormamak adına sizi yormaya çalışan herhangi birisi ile ilgisi yok görünmektedir. altı üstü bir insanlık istemiş, rica etmiş. yorgunluğunun etkisiyle de laf söylemiş... kendinizi kargocuyla karşılaşmış masum plaza kadını rolü yerine bir kez de o kargocunun yerine koyun bakalım, o zaman nasıl düşüneceksiniz?

engels güzel söylemiş: (bkz: #26479291)

zöd. tabi hemen zamanın ötesi değil mi? bravo sana, sistemin kölesi.
  • anlayışsiz insanların gazabına uğramış kargocu. yazık, kız yorulmuş.

ek : bir kargocudan bu cümleyi duymak ne garip değil mi ? evet garip. çünkü olmaması gereken bir şey..

iste bu kız böyle bir şey diyebildiyse gercekten yorulmustur..

ha gerçi parası verilmişti değil mı ? siktir edelim o zaman, çalışsın köle !

oldu mu? olmadı. in o zaman iki dakika aşağıya.
  • durup dururken böyle saçma bir şey istemeyeceği düşünülmesi gereken kişidir. ortada bunu söylemesini gerektirecek bir durum olma ihtimalini göz ardı eden bireylerce garipsenen insandır. olur böyle şeyler. kimsenin de incileri dökülmez iki dakika aşağı inse.
  • dürüst ve samimi kargocudur.
  • özetle kibar davranmış kargocudur kendisi.

bize gelenler posta kutusuna not bırakıp "gelin şubeden alın" , "bizi arayın getirelim" diyorlar.

bir gün dışarı çıkıyorum, gözümün önünde posta kutusuna kağıt yapıştırırken gördüm kendisini, napıyon hacı dedim, zile basmışmış falan... paket varmış ama evde yoklarmış, e hani paket dedim. 2 kg bile etmeyen, 10 cm genişliğinde 3 santim yüksekliğinde bi paketti. gitti arabadan getirdi, paketi bile yanına almadan gelip posta kutusuna "geldik evde yoktunuz, bizi arayın. - smiley,evet bildiğiniz smiley -" diye not bırakan kargocudan kibar kargocudur kendisi.
  • - cengiz kargo..ama yorgunum aşağı iner misiniz?
    - elbette..hemen geliyorum..
    ..
    - merhaba..
    - merhaba..önce şu paketi vereyim..
    - aa şey..iyi de bu bana gelmemiş ki..
    - evet..en üst kattaki eve geldi ama onlar inmek istemediler..siz çıkarın bi' zahmet..
    - yuha!
    - yorgunum..
hesabın var mı? giriş yap