şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de ada olduğunu ve bu adaların işgal edildiğini öğrendiğim haber.

  yakında bunun ermeni ve rum versiyonları da çıkar.

  (bkz: ermenistan'ın doğudeniz'deki adaları işgal etmesi)
  (bkz: güney kıbrıs'ın dürbünle bizi izlerken yakalanması)
 • başlığı okuyunca yunanistan'ın büyükada ile heybeliada'yı işgal ettiğini zannettiğim içeriğini okuyunca da ulan hala nelerle uğraşıyoruz dediğim haber.

  zöge: birileri gerçekten adalarımız işgale uğradı zannetmiş sanırım, bu kadar kalabalık olmanızı beklemezdim doğrusu.
 • başlığı okuyunca yunanistan'ın ada istanbul'u işgal ettiğini zannettiğim içeriğini okuyunca da ulan noluyoruz daha kanal açılmadı ki dediğim haber.
 • bu milli duyarlılık kayalık görünce yükselen bişey heralde. ülkemizin en güzel yerleri talan ediliyor hiçbirşey hissetmiyoruz ama kıçı kırık bir kayalıkta mavi beyaz bir bayrak görünce çıldırıyoruz.

  yunanlıların ege kıyılarındaki yapılaşmasıyla türklerinkini karşılaştırıyorum ve tüm tartışmalı bölgelerinin insanlık adına yunanlılarda kalması gerektiğini düşünüyorum.

  en temizi yunanlılar iskana açıp turizme kazandırsın ama türkler de serbestçe dolaşabilsin.
 • konuyla ilgili mhp milletvekillerinin soru önergesini yanıtlayan milli savunma bakanı ismet yılmaz "adalar hukuki olarak bizim ama fiili olarak yunanlıların" gibisinden garip bir açıklama yapmış.

  konuyla ilgili kamuoyunun oluşmaması da çok garip. vatan toprakları gidiyor, kimsenin haberi yok.

  ilgili haber
 • yunanistan'ın türkiye'ye ait 16 adayı işgal etmesi durumu.

  kanal d genç bakış programında prof. dr. ümit özdağ'ın üstüne basa basa belirtermesi ile öğrenmiş olduğum olay. gerçekten böyle bir şey var mı merak konusu açıkçası.
 • eğer doğruluk payı varsa; "kimse bizim sabrımızı sınamasın!" minvalinde açıklmalar yapılarak, adalar usul usul boşaltılacaktır. böylece çok başarılı bir operasyon daha göreceğiz hamdolsun, inşallah, maşallah!..
 • işgal tescillidir.
  konu ile ilgili, tbmm'ye verilmiş soru önergesi buradadır.

  milli savunma bakanı konu ile ilgili meclis kürsüsünden : "adaların bir kısmı üzerinde yunanistan'ın fiili uygulamaları vardır, fiilî uygulamalar egemenlik durumunu değiştirmez"
  http://www.milliyet.com.tr/…tay/2034810/default.htm

  diyerek, işgali itiraf etmiştir.

  t.c devleti akp iktidarında fiilen toprak kaybetmiştir. bunu 3 gün yazılı ve görsel medya işlese, akp %15den çok oy alamaz. ama gündem bile olmuyor.
 • yemez gençler ben inanmıyorum şahsen. göt kadar kardak için neler olduğu ortada. sonuçta.