şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çapulculara göz açtırılmayacağını gösteren soruşturma.

  --- spoiler ---

  ankara cumhuriyet başsavcılığı basın suçları soruşturma bürosu, kasım ayının son haftasında kentteki gezi parkı eylemleriyle ilgili 120 şüpheli için altı ayrı dava açtı. 63 şüpheli hakkında düzenlenen son iddianamede şüphelilere ‘kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama’, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçlamaları yöneltildi. iddianamede suçlama tarihi 2 haziran 2013 olarak yer aldı. yaklaşık 600 kişi hakkında gezi soruşturmasının ise devam ettiği bildirildi.

  --- spoiler ---

  https://odatv.com/…ezi-sorusturmasi-04121800_m.html
 • gezi sırasında türkiyede olmadıgım için beni etkilemeyen soruşturmalardır...

  kısmet olursa, gene gidersem, türkiyedeki hiçbirşey etkilememeye devam edecek...

  unutmadan: ytd...

  tanım: hukuksal bir süreç
 • haberde bahsedilen 600 kişinin içinde benim de olduğum soruşturma olayı. birlikte gözaltına alındığımız arkadaşımın arayıp haber vermesiyle öğrendim. onu da emniyetten arayıp "gezi olaylarına katılıp gözaltına alınmışsınız. gelip ifade vermeniz gerekiyor." demişler. 50 sayfalık fezleke oluşturulmuş. milyonlarca insanın katıldığı eyleme bizim de katılmamız, hiç kimseye ya da hiçbir şeye zarar vermediğimiz halde neden suç teşkil ediyor olabilir? o zaman en az 5 milyon insanın ifadesini almaları lazım. üstelik üzerinden 5,5 yıl geçmiş bir olay.
 • (bkz: alemin derdi biz olmuşuz)
  (bkz: demek ki zamanında iyi koymuşuz)

  çomarlarin değil 5.5 yıl, 55 yıl geçse sindiremeyecekleri gezi için hasetlerinden çatladiklarinin bir başka göstergesi. kudur şakirt. nefesimizi hep ensenizde hissedeceksiniz.
 • 6 iddianame yazılan, getö davalarının başlayacağını gösteren olay.
 • gezi'ye katılan herkesin gidip "ben gezi'ye katıldım ifade vermek istiyorum" demesi gereken durum. geziye milyonlar katıldı ne 600 kişisi.
 • içinde olmadığım için utandığım soruşturmaların açılması olayıdır.

  baskıcı düzen sizi "makbul vatandaş" sayıyorsa, bir aynaya bakmanız gerekir. "ben her devrin adamı bir korkak mıyım?" diye.

  demek ki devlete makbul vatandaş olmuşuz. çok utanıyorum. çok...
 • yavşak, götünden korkan, en ufak bi eleştiriye tahammülü olmayan, kişinin eylem yapmasını "vatana ihanet" olarak lanse eden şerefsizlerin yönettiği ülkede artık normal karşılanacak soruşturmadır.
 • öğretim görevlilerinin gözaltına alınmasıyla işaret fişeği haftalar öncesinden çakılan soruşturmalardır.

  yine hocaların salınması gibi hiçbir sonuç çıkmayacaktır. zira amaç 5 yıl önce dolaba konan yemeğin belki yerler diye fırına verilmesi hadisesidir.