şükela:  tümü | bugün soru sor
 • televizyon makinası'nda köklü müzik gruplarının eski ve yeni konser kayıtlarının yayınlandığı küçük/kısa bir bölüm. nadiren yayınlanmaktadır. şimdiye kadar iron maiden'ın * 1980'ler ve 2000'lerdeki görüntüleri ile *scorpions'un *1980'ler ve 2001'deki görüntüleri (bkz: still loving you) yayınlanmıştır (ya da ben sadece bu kadarını gördüm).
 • mahkemelerin dava yağmuruna boğulmasına neden olacağı hededir.
 • trt belgesel'de yayınlanan, her bölümü farklı bir tema üzerinden ilerleyen belgesel serisi.

  bölüm içerikleri, temayı oluşturan konunun geçmişten günümüze kadar olan zaman diliminde aldığı yolun ve geçirdiği evrimin hikayesinden oluşur genel olarak. programın metin yazarlığı, yönetimi ve sunumu yenal orman'a aitttir ki kendisi halihazırda bir arkeologtur zaten ve arkeoloji bilimini arkasına alarak aktarır "hayatımızın olağan parçalarına dönüşmüş kavramların günümüzdeki hallerine geliş süreçlerini".

  çekimlerin oldukça başarılı oluşu, arka plandaki müziklerin güzelliği, görsel materyallerin bol kullanılışı (ki yeri geldiğinde iki veya üç boyutlu çizimlerin anlatımı desteklemesi harikadır) ve elbette hazırlanan metnin konu ile alakalı hem sadeliği hem de doyuruculuğu kesinlikle seriyi izlenesi kılan başlıca özellikler.

  bölümler:

  1. paranın hikayesi
  2. ölenlerin ardından
  3. su ve insan
  4. zamanı ölçmek
  5. ateşin hikayesi
  6. yazı
  7. metal çağları
  8. kil ve çömlek
  9. güvenlik ve haberleşme
  10. bugünün hikayesi
 • gereksizdir. bana mekan makinesi lazim.
 • trt belgesel'deki yayınlardan biri.

  bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. lütfen belgeseli sunan arkadaş alınmasın. programı çok cansız, ruhsuz sunuyor. sanki her cümlede müthiş bir buluşa değiniyor gibi. oysa, izleyici üzerinde ilgi uyandırabilecek cümle sayısı sınırlı. anlattığı konular ilgimi çekse de, bu arkadaşı 5 dakikadan daha fazla dinlemem mümkün değil. sürekli aynı ve kulağa hoş gelmeyen, izleyiciyi sıkan ses tonuyla konuşması, belgeselin güzelliğini bozuyor.
 • trt sunucularina takilan arkadaslar sakinola trd de yayimlanan maclari seyretmesinler. ortada futbol namina hicbir sey yokken bile oyle bir cigerden bagiriyorlar ki, istemeden ugrastigin baska seyleri birakip bakiyorsun. birinde oyle birden bir bagirdi ki spiker: `ahmet kaldiriimm cok sert suuutttt` hemen baktim, ben basimi cevirip bakmaya baslamamdan itibaren yaklasik 20 saniye sonra top hulleye hulleye tac a cikti... * *
 • tarihi yerleri gezerek onlar hakkında ilginç ve önemli bilgiler veren, kaliteli bulduğum program.
 • trt belgesel'de ilgimi en cok ceken program.

  kucukken hayalim arkeolog olmakti. her izledigimde buyuk keyif aliyorum. sunucusu motomot, ezbere konusan benzerlerinden ziyade cok icten anlatiyor.

  yolda gorsem de iki sohbet etsem diyebilecegim nitelikte bi' insan.

  devam etsin, hic bitmesin.
 • trt belgesel de yayınlanan ender türk yapımı ve güzel olan serilerden biri. seriler dedim ama başka bu tarz program var mı onuda bilmiyorum. en son türk yapımı belgesel diye kızıl tilki belgeseli vardı. ancak bu tarz seri program var mı bilmiyorum ama eminim siyaset ve dini karıştırmaktan boşluk bulamıyorlardır.