318 entry daha
  • geldik kardeşim, defalarca geldik. ama siz göremiyorsunuz. tam sizinle irtibata geçelim, görünelim dediğimiz anda birden zamanımıza geri gidiyoruz.

anlamadığınız şu:
    geçmişe müdahale, ışık hızını geçmekle olmuyor. sadece görebiliyoruz. ama görünemiyoruz.

gördüğümüzü kayıt da edemiyoruz. kamera çalışmıyor...

ama tuhaf bir şekilde sesleri kaydedebiliyoruz.

peki o sesler nerde mi?

güldürmeyin beni...

nerimaaaaaan, içerden kulaklığımı getir!!!

tanım: zamanda yolculuk kombinesi pazarlamacısına sorulan soru.
  • değiştirilmemiş zamanda yaşadığımızdan nasıl bu kadar eminsiniz?

adamlar, zaman yolculuğu yapıyorlarsa ki bunun amacı size kendilerini göstermek ise, boşuna o kadar organizasyona girmişler demektir.

son olarak şiddetle tavsiye ederim:
    (bkz: back to the future)
  • saçma bi soru. kim dedi ki zamanda yolculuk var diye.
  • demek ki geçmişe yolculuk yok.
  • 1) zaman makinesinin yapıldığı yıldan öncesine gidilemiyor.

2) icat edildi fakat kullanımı yasak

3) kullananların kendini açığa çıkarması yasak

4) fiziksel olarak imkansız (ki bence kesinlikle değil)

5) sadece belirlenmiş durumlarda belirli kurallar içinde kullanılabiliyor.
  • gelecekler de lozan'ın gizli maddeleri dolayısıyla gelemiyorlarmış. 2023'de geleceklermiş. ben öyle biliyorum.
  • tam emin olmamakla birlikte,sadece gelecege yolculuk mumkun diye biliyorum. gecmise yolculuk yapmak mumkun degil. yani gelecege gidebilirsiniz belki ama geri dönemezsiniz. ısik hizini asabilirseniz sizin icin zaman cok yavas akacak ve gelecege gitmis olacaksiniz ama gecmise asla dönemezsiniz.
  • (bkz: doctor who)
  • belki gelecekten gelebiliyorlardır fakat olaylar henüz yaşanmadığı için belleğe yüklenemediğinden, gelecekten geldiğini fark etmiyorsundur.
    edit: belki zaman dediğimiz şey ancak yankı yaparak tekrar edebilen bir şeydir, bu nedenle de belli bir kapsama alanı vardır. ve belli bir noktaya kadar gelecekten gelebiliyorsundur. bunun da ışığın hızı ve evrenin boyutu ve genişleme hızı ile alakası olabilir. (tamamen uydurdum*)
493 entry daha
hesabın var mı? giriş yap