• staj icin basvuran genclerin 94'lü oldugunu ögrendigim andir.

lan 94 deyince benim aklima kacan penalti gelir adam o tarihte cikmis..
  • sınava son gün çalışmaya başlandığında güzel fark edilir.
  • servise/toplu taşıma aracına yetişmeye çalıştığın anların sıklıkla içinde bulunduğu durum.

okul hayatım aynı, çalışma hayatım aynı, sosyal hayatım aynı. son dakika değil, son saniye severim. alkolüm, sigaram, kumarım yok ama bi kötü huyum bu. aslında bi tek kumarım yok. türlü türlü de kötü huyum var. nerden nereye döndü bu entry. zaman çok hızlı geçiyor!
  • geçen ayın faaliyet raporunu bitirirken ayın 15'i olduğunu fark ettiğin andır.
  • gencecik insanlar gözümüzün önünde saniyeler içinde öldürüldüğünde ya da bir çocuk 15'inde uyuyup da uyanamadığında. farkediyorsun ki zaman çok ama çok hızlı geçmekte ve artık bekleme zamanı değil.
  • gayet relax tavırlar sergilerken bir anda telaşa kapınılan anlardır.

temsili;

+ne iyi ettin de uğradın cevat
    -he valla saat kaç olmuş
    +10:00
    - ney!! hımısına goyim ne çabuk geçmiş zaman
    + noldu lan?
    -son otobüs 10:10'da
    + yardır amk!
  • eski bir tanıdığınızı gördüğünüz anlardır.

1 - yolda yürürken yıllardır görmediğiniz eski bir arkadaşınızı gördüğünüzü zannedersiniz. sonra dikkatli bakınca, gördüğünüz kişinin çok genç (liseli vb) olduğunu fark edersiniz. oysa ki gerçekten arkadaşınız olsa, şu an sizinle aynı yaşta olacaktı.

hafızanızda her şey hala çok tazeyken, zamanın hızına şaşırırsınız.

2 - yolda yürürken yıllardır görmediğiniz eski bir arkadaşınızı gördüğünüzü zannedersiniz. sonra dikkatli bakınca, gördüğünüz kişinin hatırladığınızdan yaşlı olduğunu fark edersiniz. acaba benzettim mi? derken, arkadaşınız yanınıza gelir ve konuşmaya başlarsınız.

karşılıklı birbirinize "hiç değişmemişsin" dersiniz. değişmişsinizdir. aslında ikiniz de hala iyi görünmektesinizdir, gençsinizdir ama birbirinizin hafızasında çocuk görünümüyle kayıtlı olduğunuzdan bu durum ikinizi de hüzünlendirir. "görüşelim mutlaka" filan diyerek ayrılırsınız.

zamanda hızla ileriye yolculuk yapmış gibi hissedersiniz.
hesabın var mı? giriş yap