• hayatinizi sorgulayin, surekli acaba? deyin kesin eriyeceksiniz gunden gune...
  • antalya'da 3 ya da 4 yıldızlı bir otelde her şey dahil sistemiyle en az bir hafta kalmak...
    yiyecekler ve içecekler o kadar iğrençtir ki rahat 5 kilo veririsiniz...
  • üçe ayrılır.

1- su olarak: piyasada çok güçlü diüretik ilaçlar mevcut. günün çoğunu tuvalette geçirerek bir haftada 10 kilo verilebilir. 'kilo verdiren çay bilmem ne geldi' ilanları bu gruba yöneliktir. vücuttaki su oranını düşürdüğünüz için, kalan yağların yakımı da bir o kadar imkansız hale gelir. bir süre sonra da dehidre olup, yüksek tansiyondan ölebilirsiniz. ''sağlığı boşver yeter ki kilo tartım hafiflesin'' diyenler bu yolu tercih edebilir.

2- kas olarak: aç kalınarak, kusarak veya makarna diyeti, bilmem ne diyeti gibi tek tip diyetlerle mümkün. kas, vücuttaki en ağır dokudur. kasları eriyen kimseler tartıda çok şiddetli biçimde hafiflerler. ellerini, kollarını kaldıramayacak hale gelirler o ayrı. sıkılaşan vücut, tartıya + olarak yansır ki; bunu incelmek isteyen bir bayana anlatmak çok zordur. önemli olan ''kilo vermek'' değil, ''incelmek ve sıkılaşmak'' olmalıdır.

şöyle ki:
    62 kg - 36 beden olmak (pek çok yüzücüyü bu grupta görebilirsiniz. incecik kızlar tartıda 60kg gelirler. öylesine sıkıdırlar ve bu sıkılık tartıya yansır)
    56 kg - 40 beden olmak

3- yağ olarak: en doğru kilo verme yoludur. yağ, kasa oranla çok daha hafif bir dokudur. avuç avuç yağ yaksanız, tartıya pek yansımaz. bu da bayanların pek hoşuna gitmez. spor salonlarına 54 kilo başlayıp, 5-6 ay sonunda 58 kiloya çıkan kadınlar pekala hocalarına küfür edebilirler.

ancak 2-4 beden incelmiş, yağ yakmış ve kas kütlesinde (sıkılaşma) artış görülmüş; bu da tartıya kilo olarak yansımıştır. bunu anlatmak bazen çok zor olabilir. çünkü kadınlarda, ''ne olursa olsun tartım azalsın'' mantığı sıklıkla görülebilir.
  • şeker ve yağdan uzak durun kilo verdiğinizi göreceksiniz.
  • kesinlikle karşılıksız aşkı öneririm. gidin aşık olun. otomatik olarak diyete giriyorsunuz. 1 ayda kemiksiz 10-12 kilo vermezseniz beni bulun.
  • daha önceden diyetisyenleri para tuzağı olarak gören biri olarak deneyimlerime göre en iyi yol işini iyi yapan bir diyetisyene para bayılmak. kendi de tombik olan diyetisyenin bir metabolizma hastalığı olup olmadığını öğrenin, eğer yoksa kendi söküğünü dikemez uzak durun. mümkünse standartlara göre zayıf bir diyetisyen bulun. ama motivasyon sağlanmıyor mu, hem de gırla. kilo verilmiyor mu, verilmeyi geçtim yağdan veriliyor. sonra geri alınıyor mu? test edilmiştir ki beslenmemi fabrika yemekleri, pizza ve lahmacuna dayadığım halde hayır alınmıyor. ya da ben almıyorum. aylardır durum 'kıskananlar çatlasın'dır.

edit: ibretlik durumu da rakamlarla aktarmış olalım; önceki kilo 59, 2 ay sonraki kilo 51. spor yapılan gün sayısı 0. budur!
  • yemek yemeyi hayatınızın odak noktasından ve zihninizden çıkarmak.. acıkınca zaten önünüze gelen bir şeyi yiyip doyacaksınız ve o anda ne olduğu çok da fark etmeyecek. lezzet peşinde koşmayın, doymayı düşünün yemek yerken. günün 24 saati ne yiyeceğini hesaplayan bir zihin yemek yemekten başka bir şeyi düşünmez. aşırı kilolardan geçmiş bir insan olarak daha önce akupunktur ve iyi bir diyet listesiyle de kilo vermişliğim var. ama sonu geri almak olmuştu. bu şekilde ise kafam ve bedenim ikisi de rahatlar. ha bir de tartılıp kendinizi darlamayın. kilolarınız üzerine kafa yormayın, fit olmak üzerine düşünün.
    ama hepsinden önemlisi, neden yeme alışkanlığınızın normalin dışında olduğunu bulun. kendinizi anlamadan ona uygun çözümü bulmak pek de kolay ya da olası değil.

yazılanlara bakıp söylemesi kolay demeyin, deneyin aa gerçekten oluyormuş diye şaşırabilirsiniz.

imza: hayatının 15 yılını kilolu geçirmiş, akupunkturdan kuşhan a birçok şey denemiş insan..
  • kilo vermenin en iyi yolu düzenli yüzme ve karın egzersizleridir arkadaş, ben bunu bilir bunu söylerim bir spor hocası olarak.
hesabın var mı? giriş yap