şükela:  tümü | bugün soru sor
 • asiri derecede bunalim yapan hosca bir adam, rapci. sarki söylerken, iki tokat cekicek diye bekliyor insan. tuhaf bir tarzi var.

  http://www.facebook.com/…ideo.php?v=154528761267006

  http://www.myspace.com/zeuskabadayi
 • asi arkadaş. gitme serisi vardır ki öldürür adamı dinlerken ağlatır halden hale sokar. bambaşka eder. 3 dakikada psikoloji nasıl bozulur dinleyin şahit olun. kamufle ile olan çalışmalarıda pek hoştur (bkz: kahraman).
 • 10 saniye dinledim kaçtım, çok ezik çok.
 • yeni albümü daha yeni başlıyorum daha once dinlediğimiz calısmalarından farksız fakat yine de dinlettiriyor kendini. tarzda ufak bi değişiklik yapmaz ise kısa zamana sıkmaya başlayabilir. benim eyyorlamam bu kadar.

  http://hotfile.com/…um_-_hiphoplife.com.tr.zip.html
  ps: yasaldır.
 • tarzda ufak degil epey radikal bir degisiklik yapmislar sanirim, hayir kadıköy'de duvarları boyayan psikopatlar'dan buraya nasıl geldim bilmiyorum, ama meme ver diye bir 'sey' yapmışlar kendimden tiksindim valla.

  http://www.youtube.com/…mcbllqany6s&feature=related
 • (bkz: meme ver)
 • ekim ayında kız arkadaşıyla birlikte sokakta bulunmuş setter cinsi bir yavru köpeği sahiplenmiştir.
  köpeği sahiplendirenler defalarca "bir sorun olursa lütfen köpeği bize geri getirin, başı boş bırakmayın" diye uyarmalarına karşın önce "eğitime verdik, yanımızda değil" vb. bahanelerle köpeğe ne olduğunu saklamış sonra da "maltepe barınağına bıraktık" demiştir.
  üstelik bir de k köpeği bulun ve bize geri getirin diyenleri tehdit etmiş, kız arkadaşı "köpek peşinde mi koşucam" diye cevaplar vermiştir.

  bütün detayları aşağıdaki instagram postlarında okuyabilirsiniz.

  https://www.instagram.com/…pxbhsixj/?taken-by=bnydn

  https://www.instagram.com/p/bcg0h42siz7/

  https://www.instagram.com/p/bcg1mqrsibt/

  https://www.instagram.com/p/bcg13vamic1/

  edit: köpek bulundu. aldıktan 2 hafta sonra sokağa atmışlar (barınağa bıraktık diye yalan söylemişler... barınağa götürmeye bile tenezzül etmemiş, 2 haftada sıkılıp sokağa bırakmışlar)

  vicdan hamilelik gibidir.... biraz vicdanlı olamazsınız. ya vardır ya yoktur. istediğin kadar şarkı sözü yaz, beste yap. istediğin kadar depresif işler yap sana bağımlı olacağını bile bile bir yavruyu alıp sonra sıkılıp sokağa ölüme bırakıyorsan yaptıklarının söylediklerinin hepsi yalan dolan ve poz.
 • birçok kişi gitme serisi ile adını duymuştur. hala youtube üzerinden en çok izlenme aldığı şarkıları bunlardır. (bkz: meme ver) (bkz: gitme 3)

  kendisi hakkında pek fazla şey bilinmese de her şarkısında canının çok yandığını en melankolik şekilde birçok kişiye bağıra bağıra söylemiş beyefendidir. uzunca bir süre ortalıkta görünmedikten sonra kendi youtube kanalını açıp ciddi bir tarz değişikliğine girdiğini dile getirmiştir. ancak bana kalırsa tek fark daha az bağırıyor olmasıdır. tadımlık videolarda bir şekilde yeni zeus diye birini tanıtmaya çalışmış olsa da sadece bu videolar için boşa vakit kaybettiğini düşünmekteyim. kaybolduktan sonra hayatına başka birilerinin girmişliğine karşılık 2015'ten süre gelen yeniliği içerisinde çıkardığı bütün trackleri yine aynı kadına yazmış gibi görünmektedir.

  hızlı koşan at misali şarkı yüklemesine rağmen hiçbiri gitme serisi kadar yalvartmamıştır insanı. aslında artık yalvarmayı bırakmıştır. sadece gittikten sonra eskisi kadar acımadığını hissediyor ve hayatına daha sonradan girmiş hanımefendinin yetemiyor oluşu ile boşlukta kaldığını anlatıyor yeni şarkılarında. tabi birçoğunu dinlemeyi ihmal etmiş durumdayım. hakkında yazmak hatırlamakta olduğum çok şey bulunmaktadır. vaktiyle canımız aynı dönemde yanıyordu, ben hatırlamamaya çalışsam da o beyefendi bir şekilde yine yazıyor.
  (bkz: korkmuyorum ölümden) gibi bir klipli çalışması geri dönüşünün ilk meyvelerindendir. sevdiklerimdendir.

  yazdığı sözler için; pekte normal bir düşünce yapısına sahip değildir, belki de canının acıdığındandır bu anormallik. o da biz de bir şekilde birilerini çok sevdik ancak kelimeleri, cümleleri en derin şekilde kullanan rapçidir. bu yorum tamamen aşk hakkında yazanlar için geçerlidir.

  -bir gün öldüğümde elimi sen tutar mısın? bir papatya dolusu mutluluk saçar mısın?
  -bu karanlık sokakta tek başımayım, paramparça oldu kalbim on dokuz yaşındayım.
  -gitme gülümsemem, gitme kadın, gitme hayat..
  -sen papatyasın bende toprak. gömüldün içime, köklerin içimde can bulur. hayat dolar.
  gibi çok güzel cümleler yazmıştır kendisi.

  ps: (bkz: gülümse) adlı çıldırış kaydı dinlemeniz önemle tavsiyedir.
 • kız arkadaşım dinliyordu, kapattım penguen belgeseli açtım.
 • beni neden sevmedin? isimli kitabı çıkartmıştır. yarım kalmasın diye okuyorum. o yazdıysa ben de yazarım kitap kafasına ulaştırdı beni.