• bebeklere ic camasiri yerine giydirilen uzun kollu giysi..
  • (bkz: cibinlik)
  • antalya yoresinde don anlamina da gelir..
  • tv8'de yayınlanan, ayşin zeren ve iki adamın daha espri yapmaya çalıştığı, lakin ilk izlenimlerime göre espritüellik bakımından pek bir başarılı bulamadığım program.
  • bebek diyince aklıma ilk gelen sözcüklerden biri... delirmekte olmamla da alakası olabilir tabii ama arada bir "zıbınn, zıbınnn" diyip mutluluk saçasım geliyor kendime ve çevreme...
  • bir tür bebek içliği..
    bebeklerin hassas tenine direk olarak giysinin temas etmemesi için özellikle doğduğu ilk günlerde giydirilen ince pamuklu çamaşır. mümkünse beyaz hacı şakir sabunuyla yıkanmalı,ve ütülemeden bebeğe giydirilmemelidir.
    ayrıca bu zıbınlar kirlendiğinde bebeği yıkarken bebek küvetinin içine yerleştirilir ve bebeğin yumuşak bir zeminde olmasını sağlar.
    (bkz: hala olmanın avantajları)
  • $ahan gokbakar'in, tv8'de yaptigi ilk komedi programi sanirim. (zoka'dan evveldi bu program) bu programda, $ahan, ay$in zeren ve ismini hatirlayamadigim bir erkek oyuncu ile amatorce hazirladiklari skecler yer alirdi. genelde bbg evi ile dalga gecerlerdi.
  • komik isimli ve bebeklerle ilgili bir baska giysi turu icin (bkz: lizoz)
  • dokuzuncu nesil çaylak.
  • sadece bebekler değil artık kadınların da kullandığı bir iç çamaşırı haline gelmiştir. özellikle küçük şehirlerde yada ilçelerde kız öğrenciler arasında çok yaygınlaşmıştır. öyleki büyük şehirlerden gelen kızların da bir zaman sonra bir çeşit mahalle baskısı ile karşı karşıya kalıp giymesi söz konusudur. yurtlarda kızlar güya birbirine iyilik yaparak "aman belin açılmasın, bak hem üşümezsin çok büyük rahatlık" gibi türlü bahaneler ile yeni gelenleri bu lanet şeyi giymeye itmektedir. zıbın, böyle küçük yerleşim yerlerinde kızların adeta organı gibi olmuştur. hatta düşük bel pantolonun altına bile zıbın giyenler görülmektedir. bu gidiş tarafımdan pek hayra alamet olarak gözükmemekte olup kahrolsun zıbın hareketi başlatmama sebep olmuştur!..

not: beni asıl üzen olay kızların çevresindeki kişilerin baskısı altına girip böyle birşey yapıyor olmalarıdır. içinizden bazıları bu olayı benim gibi algılamayabilir ama sırf merak edip kız arkadaşlarım ile yaptığım konuşmalar sonucunda bu saptamaları yaptım ve yazma gereği duydum. saygılar...
hesabın var mı? giriş yap