şükela:  tümü | bugün
 • ziraat bankası'nın türkiye kupası'na sponsor olması ile kupanın aldığı yeni isim.

  böylece 2 ay önceki öngörüm de yerini bulmuş oldu. (bkz: türkiye kupası/#16721464)
 • devletin ziraat bankasının sponsorluğunda, devletin trt televizyonları tarafından yayınlanacak türkiye kupası. kamu işletmeciliği bitti mi demiştiniz? seneye ptt süper lig başlarsa, şaşırmayın.
  http://www.tff.org/default.aspx?pageid=288
 • 2000 li yillarda yapilan kanuni bir duzenlemeyle bankacilik bakimindan ozel bankalar gibi faaliyet gosterilmesi amaclandi ziraatin. ziraat bankasi bir anonim sirket ve asli amaci kar. kar elde edecek ki ciftcilere daha cok kredi verebilecek. reklam da kar maksimizasyonu icin en onemli pazarlama aracidir.

  reklamin karlilik ve isletmenin devamliligi uzerindeki etkisini bilmeyenler 18. yuzyila dahi ugrayamamis kisilerdir. ha illa kamuyu elestirmekse niyetin bu ziraat bankasi yillardir voleybol takimina sahip ona para aktariyor o zaman aklin ve entrylerin neredeydi der insan. ayrica fortis beko gibi kuruluslar liglere sponsor oluyorsa bunlar manyak degilse bosa para akitacak kadar 19. yuzyila ugramis bir insan farkedebilir tercihin sacma olmadigini...
 • beko ya da fortisin reklam ve promosyon bütçeleri ile çeşitli mecralarda dönen reklamları ziraat bankasının muhteşem pazarlama örnekleri ile karşılaştırıldığında türkiye kupasının bu yıl ziraat türkiye kupası olarak yapılacak olmasının arkasında başka bir motivasyon aramamak en iyi ihtimalle saflıktır.. sonuç itibariyle benim gözümde önümüzdeki yılın elden giden tarım sübvansiyonudur..
 • ".. 4.5 milyon dolar, ziraat bankasının bir günlük karıdır." ziraat bankası genel müdürünün ağzından çıkan, ödedikleri sponsorluk ücretinin fazla olup olmadığına dair verdiği cevap bu. ve inanmazsın bir anda tokat gibi çarptı yüzüme.. en son çarptığında c. ronaldo real madride gitmişti. ne kamusu? ne özeli?
 • kazanana bi çuval buğday, bi çuval da arpa vereceklermiş.

  fener kuru soğana devam yani..

  edit: içimden bi ses ben bu entry'i yerim diyo ama du bakalım.. *
 • çok kötü bir isme sahip kupa.
 • şimdi "ziraat bankası özel bankalar gibi" diye atıp tutmadan önce, ziraat bankası "fırsat eşitliği" konusunda özel bankalarla aynı seviyede mi ona bakmak lazım. verdiği dandik hizmetle neden bu kadar çok "iş" yapıyor, bu "kalitesizlikte" bir hizmeti özel bir başka banka verseydi mevduat hacmi yüzde kaçı olurdu ona bakmak lazım. yoksa "zorunlu" olarak milyonlarca insanın kullandığı bir bankanın bu zorunluluktan kazandığı parayı hizmet kalitesini arttırmak yerine sponsorluğa akıtmasını "özel banka kardeşim karlılığının hesabını size mi verecek" diye savunursanız en iyi ifadeyle ciddiye almazlar.
 • fırsat eşitliği konusunda ziraat anormal bir üstünlüğe sahip olsaydı 94-2001 yılları arasında kamu görev zararı yazan banka olmazdı. sizin fırsat eşitliği dediğiniz kamu haznedarlığı tebliğiyse şayet onun üstü biçileli çok oldu. bugün kamu mevduatının toplam mevduatı içindeki payına bakarak konuşunca bir işe yaramadığı görülebiliyor bu fırsatın. diğer yandan abuk sabuk yerlerde şube açma zorunluluğuna tabi tutulan ziraat söz konusu yerlerde ve özellikle yurtdışında bayrak dalgalanma pahasına anormal operasyonel maliyetlere katlanırken fırsat eşitliğini tekrar düşünmek lazım.

  sonuç olarak fortis bu işi yaptıysa, beko yaptıysa ve türkcell halen yapıyorsa ceteris paribus ta kimse bu paralar çöpe gidiyor diyemez. yatırım atıl olsaydı bile keza sponsor olunan kupa ispanya kral kupası değil ki. kaybedilen rant türk sporu için harcanacak. eğer türk sporu bu rantı yanlış yönetiyorsa bunun sorumlusu bankalar olamaz.