şükela:  tümü | bugün
 • eski polis özel harekat mensubu olup 21 aralık 2021 tarihinde istanbul kadıköy'de yaşanan silahlı kavgada hayatını kaybetmiştir...
  susurluk davası, özel harekat dairesi kayıp silahlar davası, ömer lütfü topal cinayeti, silahlı suç örgütü mensubu olmak gibi suçlardan bir dönem hapis de yatmıştır...
 • birer birer ortadan kaldırılan susurluk skandalı hükümlülerinden, en son öldürüleni.

  istanbul-kadıköy’deki cinayet(ler)in, bir lüks/mega yatla ilgili olduğu iddiaları var.

  --- alıntı ---

  ziya bandırmalıoğlu kimdir?

  eski özel harekat polisi ziya bandırmalıoğlu'nun adı son olarak 1990'lı yıllardaki faili meçhul cinayetlere ilişkin jitem davasında gündeme gelmişti. bandırmalıoğlu, ankara jitem davasında mehmet ağar'ın da arasında bulunduğu eski özel harekat daire başkanı ibrahim şahin, eski mit'çi korkut eken ile ayhan çarkın'ın da bulunduğu eski özel harekat polisleriyle birlikte "cürüm işlemek için oluşturulan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında insan öldürmek" suçlarından yargılanıyordu. 19 sanık hakkında yerel mahkemenin verdiği beraat kararı istinaf mahkemesi'nde bozulmuştu, bunun üzerine dosya ankara 1. ağır ceza mahkemesi'nde yeniden görülmeye başlanmıştı. eski mit'çi tarık ümit'in kaçırılması ve öldürülmesi, behçet cantürk'ün öldürülmesi gibi eylemlerle suçlanan ziya bandırmalıoğlu bu dava kapsamında, 26 ocak 2013'te tutuklanmış ve 27 kasım 2013'te tahliye edilmişti. 1997 yılında susurluk davası sanıkları arasında ve tutuklu olarak yargılanan ziya bandırmalıoğlu polislik mesleğinden ihraç edilmişti. ziya bandırmalıoğlu, istanbul 6 no'lu dgm'de görülen susurluk davasında, aralarında ibrahim şahin, mehmet korkut eken ayhan çarkın, yaşar öz, haluk kırcı ve ayhan akça'nın arasında bulunduğu 13 sanıklar birlikte "halk arasında korku, endişe ve panik yaratacak şekilde, ammenin selameti aleyhine kasten adam öldürme, adam kaldırma, yağma cürümlerini işlemek üzere silahlı teşekkül oluşturdukları, teşekkül mensuplarının dağlarda, kırlarda, genel yollarda, meskûn yerlerde silahlı olarak dolaştıkları" gerekçesiyle 12 şubat 2001'de 4'er yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. susurluk davasında verilen cezalar, 15 ocak 2002'de yargıtay tarafından onanarak kesinleşmişti.
  --- alıntı ---
 • kalamış marina'da bir yemekte öldürülmüş
 • meşhur siirt grubunun personeliydi. 1988’de ibrahim şahin abd dönüşünde siirt’e özel harekat şube müdür olarak atanınca hayatı değişti. ayhan akça ve o tarihte komiser olan ercan ersoy ile ibrahim şahin’in en yakınındaki kişiler oldular. ayhan akça şahin’in hemşehrisi idi. ercan ersoy polis akademisi talebesiyken ülkücülük nedeniyle ilişiği kesilmiş, normalde emniyet amiri-müdürü olması gereken bir komiserdi. ziya bandırmalıoğlu ise herkesin dediğine göre deli doluydu. elbette siirt grubu sadece bu kişilerden oluşmuyor ancak kamuoyu en çok bu kişileri biliyor. mesela son olayda hayatını kaybeden şahin arslan da diğerleri gibi siirt grubundan bir özel harekat polisi idi.

  ibrahim şahin siirt’te 1988-1990 arasında sayısız çatışmaya girdi. bölgede fırtına gibi estiler.

  1990’da ibrahim şahin istanbul özel harekat şube müdürü olunca siirt grubundan ikna ettiklerini istanbul’a aldı ve burada da aynı hızda çalışmaya başladılar. yine diyarbakır grubundan olan ama pöh içinde cesaretleri ile tanınan ayhan çarkın ve oğuz yorulmaz da istanbul’a alındı. peş peşe pek çok baskında da en önde çarkın ve yorulmaz girdi.

  nihayet şahin daire başkan vekili olarak ankara’ya atanınca, ekip ankara’ya geçti. bu tarihten sonra da işler çok ama çok karıştı..
hesabın var mı? giriş yap