• bazi esprili insanlarimiz ise bu duruma "abi ruzgarli havalarda cebine tas koy da ucmayasin" diye de bir espriyle renk katarlar.
  • lise hayatım boyunca; üniversiteyi kazanana kadar sahip olduğum durum. hatta abartmıştım; dört cm de fark atmıştım bahsi geçen duruma. lise sonda sınıf içi bir atraksiyonda bir arkadaşı tutup havaya atmış; tutmaya üşenmiş miydik veya tutamamış mıydık hatırlamıyorum elemanı düşürmüştük. eleman pert durumda kolunu tutarak acıyla bağırırken hastaneye götürmeye üşenme lüksümüz kalmamıştı. hastanede arkadaş bankta otururken yanında takriben 70ini devirmiş amca çalı görüntüsünde olan kolumdan tutup "anaaa; bu çocuk ne kadar zayıf, hastaneye getirdiğiniz iyi olmuş" demişti. çevremdekilerin bi kilo alsan sen ne olursun; alemde kız bırakmazsın; halısahaların en iyi pivot santraforu olursun önermelerine ben halimden memnunum diyerek burun kıvırırdım.
    aradan üç sene geçince ben 80 kilo ağırlığında asırlık bir çınar durumuna dönmüştüm. üniversite hayatı, sağlıksız beslenme ve alkol tüketimi beni hedefe ulaştıran etmenlerdi. önermelerin hepsi de boş çıkmıştı; ne etrafımda bir dolu kız vardı ne de halısahaların tozunu atan bi forvet. hatta sahada ağırlığından dötünü kaldıramayan ohen mi desem ailton mu desem ortalamnın çok altında bir adama dönmüştüm. hiç bir artısı olmadığı gibi aradaki fark bana ehliyetime baktığında bu sen misin deyip başka bir kimlik isteyen trafik polisiyle muhattap olma zorunluluğu da getirmişti.
  • bunun iki turu vardir. birincisi bir deri bir kemik olmak ile aciklanirken, ikincisi (ki nemo ramjet'in durumu da budur) insan disi bir varlik olmak ile aciklanir.
  • kilo alcam diye ugrasir bu insanlar. yillar sonra da belki bu alayim diye ugrastiklarini vereyim diye ugrasirlar.
    cok yemek yiyen biriyse bu, miden de kurt mu var senin, cidden bak bi muayene ol diyene biri olur muhakkak cevrelerinde.
    cevrelerinde kilo vermeye calisan birileri olur ve kilo transferinin tibben mümkün olup olmadigini konusurlar her daim.
    zayif olduklari icin gücsüz de sanilir bu insanlar.
    ne kadar cok yemek yeselerde, önlerindekileri silip süpürseler de, anneleri sundan da ye biraz diye önlerine koyacaklari birseyleri muhakkak bulur. ***
  • (bkz: çubuk kraker)
  • yakın durumda ki bir arkadaş durumu şöyle ifade etmişti;

-pogo yapsam direk karşıdakine saplanırım.
  • biraz daha zorlanıldığı halde duvardaki uygun şekildeki çatlaklardan geçme kapasitesine sahip olan insan özellikleridir bunlar. 3 kişilik yiyip 1 kişilik bile kilo almamak gibi özelliğe sahip olanlarından ise özenle kaçınılmalıdır*
  • body mass index'inizin 50/(1.8^2)=15.43209877 olması demektir, ki 20li yaşların başında bunun ideali 21, biraz daha ilerleyen yaşalrda 22, 23 diye gitmektedir. idealin 3 komşuluğu normal sınırlardır. yani 20li yaşların başındaki bir insanda bu değerin olması gereken aralık 18 - 24'tür. demek ki neymiş, deneğimiz fazla zayıf, sağlıksız bir insanmış. bir diyetisyen gözetiminde düzenli bir şekilde kilo almalıymış.
  • yeni tanisilan herkesin "biraz kilo alsan süper olcak" demesine kil olmak demektir*
hesabın var mı? giriş yap