• maaş müşterisinin para güvenliğini sağlayamayan merdiven altı bir bankanın konu olduğu rezalet. bu konuda altunizade şubesinin de oyalama taktiğini uygulama konusundaki kararlılığına da ayrıca hayranım.

gereksiz yere uzatmadan bilgi vereyim, son zamanlarda artan kart kopyalama mağdurlarından biriyim. hesabımda kalan tüm para bir başkası tarafından çekildi ve bana mesajla bildirim gelir gelmez kartı iptal edip hesabımı bloke ettirdim. savcılığa gidip ifade verdim, tutanak tutuldu, ve ben de savcı tarafından imzalı tutanağı itiraz dilekçesi ile birlikte bankaya verdim ve süreci takip etmeye başladım.

ilgili şube bana para iadesinin 2-3 ay sürebileceğini bildirdi. daha sonra bu süre 4-5 ayı bulabilir oldu. şimdi bu sürenin de sonundayım ancak banka beni birkaç ay sürebilir diye ısrarla oyalamaya devam ediyor. giden param geri gelmiş değil. bankanın sorumsuzluğu ise had safhada. madem kart kopyalanmasında sorumluluk almayacaksınız, o halde neden her atm den kolayca para çekebilme ve işlem yapabilme imkanı tanıyorsunuz müşterilerinize? teknolojiyi takip edip kart kopyalanmasına karşı teknik çözümler üretmek müşterinin işi mi? bir başkası tarafından hesabımdaki tüm paranın çekilmesi bu kadar kolay mı?

söyleyeceklerim bu kadar. amacım son zamanlarda artan kart kopyalama vakalarını da göz önünde bulundurarak, insanların hangi bankayı "tercih etmemesi" gerektiği konusunda az da olsa bilgilendirmek. ben mağdur oldum, siz olmayın. başka bankalar bu tip durumlarda müşterisinin parasını 15 günde iade ederken, maaş müşterisi olmama ve suç duyurumun savcılık tarafından imza altına alınmış olmasına rağmen bu bankanın sergilediği tutum da iyice bilinsin istedim.
  • vakıfbank denilen şirket ne bddk'dan korkar ne de müşteri kaybetmekten. 6 aydır kredi kartımdan yapılan usulsuz harcamaları araştırıp iade edemedi. paranız kıymetsizse bu bankayla çalışabilirsiniz.
  • banka seçerken yönetim kurulundakilerin bıyığına bakıp öyle seçmek gerektiğini gösteren rezalet.

*

ekleme: banka reklamı gibi anlaşılır diye eklememiştim ama söylemeden de edemeyeceğim: iş bankası annemin kartına iadeyi 2 haftada yapmıştı, üstelik her aradığımızda gayet açık biçimde bilgilendirilmiştik. banka diyorum yani, bıyığa göre seçilmeli.
  • kullanmadığım ama var olan hesabımı kapttırma ihtiyacı oluşturan banka. şimdi arıyorum.

edit: kredi kartımda 34 lira puan varmış hiç de söylemiyorsunuz. onu harcayayım da öyle kapatırım.
  • sayesinde bankanin bu tip rezaletleri aliskanlik haline getirdigini ogrendigimiz olay. paylastikca bu bankanin maasli maassiz demeden aslinda ne kadar cok musterisini magdur ettigi ortaya cikiyor.
  • tum vakifbank magdurlarinin yorum ve bilgilendirmelerine acik olan rezalet. ılave etmemi istediginiz bilgileri ilk entry de edit olarak ekleyebilirim. herkes duysun, herkes bilsin.
  • karşınızda devlet var, kimden korkacak? müşteri kaybetmekten mi? şikayet mi edeceksiniz? buyurun edin.
  • garanti sadece 1 e-posta ve dilekçeyle hemen iade etmişti........
    demek ki bankadan bankaya değişiyormuş bu işler..........
  • tanım : kartı kopyalanan müşterisine çözüm sunamayan bir bankanın rezaletidir.

bence kişisel şikayetlerinizi yazın;
    bbdk e-şikayet
    buradan sonuç alamazsanız bimer veya cimer sonuç verebilir. resmi taleplerinize 15 gün içerisinde cevap vermek zorunda oldukları için, mümkün olduğunca yazılı iletişime geçin. aramak yerine dilekçe verin çünkü kalite standartları gereğince kayıt edilen konuşmalara sonra nedense ulaşılamıyor (başka bir kurum ile alakalı başıma geldi). ne kadar çok yazılı kanıtınız olursa o kadar çok zorlarsınız. bir de şubede görüştüğünüz müşteri temsilcinizin işlemlerinizi takip ettiğinden emin olun, bazen işleme koyduk deyip dilekçenizi tutabiliyorlar.

bu arada bu konu ile alakalı değil ama kredi kartı dolandırıcılığı ile alakalı açılmış iki başlık daha ekliyorum buraya;
    (bkz: 2016 kredi kartları rezaleti)
    (bkz: olmayan faturaların kredi kartlarından ödenmesi)
    bu başlıklardan da ülkede dolandırıcılığın çok kolay yapılabildiğini görebilirsiniz. şu anda %100 güvenli işlem diye bir olgu yok sadece şansına insanın başına bir olay gelmemesi var.
  • vakıfbankın ilk rezaleti değildir, sonuncusu da olmayacaktır. benim de vadeli (altını çiziyorum, vadeli. ortada bir bankamatik kartı falan yok) hesabımdan, hiç tanımadığım bir adamın bes primleri için tam dört kere para çekildi, ilk ikisini bir ay, sonra birini iki ay, sonuncuyu dört ay sonra ödediler. ödenmeyecekti de, artık zilyonuncu gidişimde oradaki müşteri hizmetlerini "bak bu buraya son gelişim, işim olmazsa bizzat şahsını mahkemeye veririm" deyince adam oldu. yoksa kurumla uğraşmaya kalkarsanız kolay gelsin.
hesabın var mı? giriş yap