• (bkz: bakara suresi 7. ayet)
    bismillahirrahmanirrahim
    -allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir ve gözlerinin üzerinde de gerçekleri görmeye engel bir perde vardır; böylelikle gerçeği görmezler, en büyük azap onlara hazırlanmıştır.
  • benim de oyumu alacak parti.

itirazları bile öyle çirkin ki, örneğin cihangir'de oturan biri olmak kötü bir şey, ya da ne bileyim entel dantel olmak diyorlar. entel dantel olmak, yani diyor ki hıyarlığa, öküzlüğe karşı zaafım var, yeter ki okuma. hümanist diyor bir başkası örneğin, sizi gidi hümanist tatlısu solcuları sizi. öyle ya, hümanistmiş gibi davranan, cihangir'de entel dantel işlerle uğraşan kandırılmış bireyleriz biz. ha bi de dünyayı yavidiler yönetiyor.
  • tanım: çok barışçıyım ama teröre, terör örgütünün kurucusu olan ite sırtını dayamış olan partiye oy vereceğim.

barış , barış demekle barış olmuyor. sen bu devlet kurşun sıkmayı bırakacaksın ondan sonra barış diyeceksin.
  • 1 kasımda koyum hdp'ye

bu alçaklardan o kadar nefret ediyorum ki 1075468996433578 tane oy hakkım olsa 1'ini bile vermem.
  • 1. türkiye umrumda. elinde silah olup şiddet yapan herkese karşıyım.
    2. hdp ve başındakilerin tamamen mantıklı konuştuklarını düşünmüyorum. barış diyorsun, her zaman ama her zaman, elinde silah olanların perspektifinden konuşuyorsun. silahla barış?
    3. öldürelim, katledelim ve tamamen yok edelim diye düşünen biri değilim. devlet eskiden çok hata yapmış. yapanlar da bedelini ödesin. bu hatalar sadece kürtlere yönelik de değil. her birinin hesabı verilsin (altını çiziyorum) her birinin. tsk kitle imha silahları kullanmasın benim ve benim gibilerin böyle bir derdi yok. tsk üzerine düşen görevi yapıyor şu anda. operasyon istenirse operasyon yapıyor.
    4. akp'ye, mhp'ye ve chp'ye oy vermedim hiç. hdp'ye hiç mi hiç oy vermedim, vermem de. oy vermeyi kutsamanın da pek bir manası yok. öyle görünüyor ki bazı şeyler oy vermeyince çözülecek. demokratik ortamda oy vermemek de demokratik bir davranıştır. illa bir siyasi ideolojiye sahip olmak zorunda değil insan. bu sebeple de hiçbir partiye kendini yakın hissetmiyorsa oy vermeme hakkına da sahiptir.
    5. hdp siyasi iradenin hakkını veremedi. pkk ile göbek bağı var. demokratik ortamdan eleştiri getirip pkk ile yan yana hareket etmek ne tür bir demokrasinin özelliğidir?
    6. silahı laf da değil öz de eleştirmeyince insan kim olursa olsun tiksiniyor. ayrıca silahı kutsayan cahilleri de eleştirmemek elde değil. silahla barış getirmek diye bir şey yoktur.
    7. ben de barışa inanıyorum. siyasi ve demokratik ortamda tarafların açık açık insan gibi konuşarak çözüm üretebileceğine inanıyorum. silah bırakın patlatılmayı elde dahi tutulduğunda barışın üstüne bir çizik atılıyor. meclisin üçüncü büyük partisisin. binlerce insanın oyunu almışsın. parlamenter demokrasinin gereklerini yerine getirmediğin sürece sen hangi barıştan söz ediyorsun? her parti silahlı kuvvetlerini mi kursun? her partinin arkasında bir silahlı güç mü olsun?
    8. halktan mı beslenir nereden beslenir bilemicem ama halk o zaman şunun farkına varsın besle kargayı oysun gözünü misali... halk, sen mi söz sahibi olacaksın yoksa onlar mı? ne zaman bilinçli bir hareketle demokratik bir barış için elini taşın altına sokacaksın?
    9. hdp meclise girsin. harbiden girsin. kardeşim, demokratik ortamda "ben konuşacağım, ben" desin. onlar konuşacaksa hdp'nin amacı ne? varlık gayesi ne? parlamenter demokraside yeri ne? varoluş sebebine bir mantıksızlık perdesi çekiliyor.
    10. şimdi diyorlar ki bu eleştirileri getirince senin dediğin gibi hareket etmek zorunda mıyım... peki o zaman devlet senin dediğin gibi hareket etmek zorunda mı? sen kendi perspektifinden atıp tutacaksın aynısını başkası yaptı mı baskıcı, faşist falan olacak. perspektifcilikten hiçbir zaman doğru çıkmaz. uzlaşma olacak uzlaşma. herkes bana göre, ben bunu istiyorum tarzında konuşursa oradan hiçbir şey çıkmaz hep yolun yarısını gidersen varacağın nokta da hep bir hayal olur.
    11. örgüt istediğini kendi eliyle elde edemeyeceğini biliyor. eylemlerle yıldırıp "yeter, tamam" dedirtmek istiyor ki bu tür örgütlerin zaten temel hareket amacıdır. devlet nizami harp yöntemleriyle gayrinizami harp yöntemlerine karşı durmaya çalışıyor ki bu da pek zordur. devlet örgütle örgüt yöntemleriyle mücadele etmedikçe de geçerli bir kazanç elde edemeyebilir. durum kısırdöngü gibi. aşılabilir mi? aşılabilir. ama her daim aşan taraf devlet olacaktır ki devlet olmasını da isterim. fakat bundan da önce kardeşim, barış isteniyorsa üzerindekileri çıkart, elindekini yok ya da teslim et, demokratik ortamda legal bir şekilde mücade et. barış olmasın demiyoruz. barış olsun.

işte bu anlattığım olumsuzluklar çerçevesinde hdp'yi hiç samimi bulmuyorum. her koyun kendi bacağından asılmıyor. örgüt için hdp kendi bacağından asılıyor ki bunu da kendisi de istiyor. açıklamaları bunu gösteriyor. sizler demokratik ortamda şiddetsiz bir mücadeleye çağırıldınız ve bunu yapmalısınız.
  • akyürüyenlerin burda da iş başında olduğunu gösteren başlık.

istediğiniz kaos ortamını oluşturdunuz tabi. şimdi atın suçu hdp'ye.

aferin akpli kardeşim, reyizinin yolunda devam et.
  • sen ver oyunu bugün oy vereceksin yetmeyecek, yaşadığın kenti vereceksin yetmeyecek, mahalleni vereceksin yetmeyecek, evini vereceksin yetmecek sıradaki vereceğin şeyi de sen seçersin artık...
  • insanın (bkz: sorduk mu yarraaam) siktir ne bok yiyorsan ye bize ne diyesini getiren başlık.
  • bulunduğun ülkenin hdp'sine vermen daha mantıklıdır.hayır anlamıyorum hem ülkeden ( kendi tabirinle ) siktir olup gitmişsin, hem de ülke geleceği için görüş bildiriyorsun.
    (bkz: biz seni yok saydık)
  • yaşanan terör olaylarından, verilen şehitlerden memnun olmayan, katlanarak artmasını isteyen yazar söylemi.

1 kasımda insan neden hdp ye oy verir, ihtimalleri sıralıyoruz:

-hdplidir
    -teröristtir
    -şehit haberlerinden haz alıyordur
    -yolların pkk lı itler tarafından kesilmesi, kimlik kontrolü yapılmasından gurur duyuyordur
    -koskoca ülke bir parça toprak versek ne çıkar der
    -tbmm bünyesindeki terör yanlılarının sayısını az buluyordur
    -öcalana özgürlük hayaliyle yaşıyordur.

ve umarım bir gün o teröristlerden birinin kurşunu ile hayata gözlerini yumar.
hesabın var mı? giriş yap