• türk halkıdır.
    an itibariyle sadece twitterdaki t a m a m twitlerinin sayısı 1 milyonu devirdi.

tarihin hiçbir döneminde beş harfe bu denli büyük anlam katılmamıştı. sessiz çoğunluğun yakarışı oldu, ruhumuza heyecan, dünyamıza umut kattı.

artık t a m a m!

edit: türkiye ekşi sözlük ve twitter'dan ibaret değilmiş. tüh bak görüyo musun biz yanlış biliyormuşuz. aşağıdaki über zeki suserlar aydınlattı bizi.

edit 2: slaktivism kavramını öğrenmişken psikolojik üstünlük kavramını da öğrenseydin kombo olurdu.

edit 3: bugüne kadar sosyal medyada "bindirilmiş kıtalar* ile bu denli bir twitter etkileşimine erişememiş olanların, bu manzara karşısında "şör öttöfö böt köllönöyö" demesi son derece normaldir. bu arkadaşları devam içerikli taglere alalım.

son edit 4: t a m a m etkileşimi herkese tekrardan umut ve heyecan kattı. fakat bazı suserların dediği gibi bunu fiiliyata dökmezsek bir anlamı kalmaz. 1 milyon twit atan vatandaşın yarısı seçim günü sandık başında dursa, her şey çok daha farklı olur. bu sebeple bknz;

sandık gücü hareketi
    iyi parti gönüllü formu
    chp gönüllü formu
    *
    *
  • elbette twit atarak ülke kurtarılmaz, gereksiz tatmin duygusuna da kapılmamak gerekir ama psikolojik üstünlük kurmak da önemlidir. özellikle ciddi sayıda muhalif insanın umutsuz olduğu bir dönemde bu insanlara umut aşılamak için muhalefetin rüzgarı arkasına alması, sesini duyurması açısından önemli bir gün oldu. erdoğan kendisine karşı kullanılacak sloganı bizzat kendi üretmiş oldu.

şimdi rehavete kapılmadan çalışmaya devam etmek gerekiyor.
  • reis, muhalefete çok güzel slogan verdi. hem kendi manifestosu istediği etkiyi yapmadı hem kendi kalesine gol attı. galiba bu sefer olacak. hadi inşallah.
  • bot diyenler bir tamam bir de devam tweetlerini incelesinler . açıklamaya lüzum yok. akp kadar botları kullanan yok merak etmesinler.
  • edit olarak başlığa da ekledim fakat buraya da yazayım;

t a m a m etkileşimi herkese tekrardan umut ve heyecan kattı. fakat bazı suserların dediği gibi bunu fiiliyata dökmezsek bir anlamı kalmaz. 1 milyon twit atan vatandaşın yarısı seçim günü sandık başında dursa, her şey çok daha farklı olur. bu sebeple bknz;

sandık gücü hareketi
    iyi parti gönüllü formu
    chp gönüllü formu
    *
    *
  • daha ben demedim sayıyı biraz daha arttıralım.
  • an itibariyle 1 milyon 250 bin kere tamam diyen halktır.
  • aslında bu tip seçimler tam da sosyal medya aracılığıyla kazanılır.

sen gidersin, atanamayan öğretmenin, haksız yere tutuksuz yargılanan vatandaşın attığı tweetin altına "e bak gel değiştirelim yönetimi, sen de rahat et" yazarsın. o da yarın bir gün arkadaş çevresine "ulan acaba bu sefer değiştirsek mi oyumuzu" der.

abd seçimlerinde trump, facebook verilerine ulaşmak için milyarlarca dolar harcamış mesela. abd'deki tüm seçmenler facebook mu kullanıyor? hayır. e demek sosyal medya manipülasyon gücü çok yüksek olan bir şeymiş.

kısacası, kuru kuru tamam yazmak bir s.ke yaramayacaktır, eyvallah. ama sosyal medya ile seçim kazanılmaz derseniz ağzınıza kürekle vururum.

tamam yazıp geçmek yerine, mağdurları ve kararsızları ikna etmek daha uygun olacaktır.
  • twitter'da son durum

tamam: 1 milyon +
    devam: 60 bin +

inşallah bu akım bu köhne zihniyetin tamam'landığının göstergesidir.
  • twitter kullanması kolay bir sosyal medya değil. ben alışamadım ve pek kullanmıyorum. böyle bir mecrada bu twitleri atan bir milyon kişi sandık korumayı öğrenir ve sandığa sahip çıkarsa türkiye'de neler olur?
hesabın var mı? giriş yap