• trump'ın ypg'ye silah verilmesini onaylamasının ardından gündeme gelmiştir. yani abd'nin ypg'ye vereceği silahlar, öyle 'silahla' falan sınırlı değilmiş. havan mermileri, ısı güdümlü füzeler, doçkalar, ağır makineli tüfekler, otomatik silahlar, ağır otomatik silahlar, zırhlı araçlar ve tanklar vereceklermiş.

kaynak

vay arkadaş ne ypg aşkıymış ya.
  • cumhurbaşkanının abd ye gitmesinden önce imzalanmıştır. abd bunu hep yapıyor. önce türkiyenin zararına bir adım atıyor , sonra masada " yaa madem bunu istemiyorsun, o zaman şu şartı yerine getir ben de geri adım atayım" diyor. daha masaya oturmadan 1-0 önde başlama taktiği.
  • "ama clinton secilirse ypg'yi silahlandiracak" diyerek trump fanatigi kesilen denyolara selam olsun.

soz konusu dis politika olunca amerikan baskanlarinin kendi kararlarini alamayacagini cok guzel ornekleyen durumdur.
  • merve taşçı salağı burada mı?
  • bi yanım ypg ışid'li orospu çocuklarının anasını sikecek diye seviniyor, bi yanım o silahlar sonra gelip bizi vuracak diye kahroluyor.

böyle siyasi konjonktürün amk.
  • kalemizde yediğimiz bu kaçıncı gol?
  • neredesiniz lan trump sevdalısı orospu evladı vatan haini piçler? bir ses edin bakayım.
  • abd dış politikasındaki orospu çocukluğunun artık alenen yapılacağını kanıtlamış olan, tabii ki türkiye için kötü bir gelişmedir. eski abd başkanları ibneliklerini saman altından su yürüterek yapardı, şimdi trump bunu alenen yapıyor. umarım o tanklar dönüp dönüp amerikan conilerinin götüne girer, tek temennim bu.
  • bi yandan da diyorum ki; böcek gibi dağın taşın arasında saklanacaklarına, şöyle bir karşımıza çıksınlar tankları topları ne bokları varsa.
  • vay arkadaş. herifler sıfırdan terör üretiyor, sonra bu terörü güya bitirmek için diğer terörü besliyor. cahillik olan heryerde aynı terane. hep de işliyor. ne menem lanet olası bir ülkedir bu ya. bu şerefsizler bi 50 sene hiçbir şeye karışmasa, dünya daha farklı bir yer olurdu herhalde.
hesabın var mı? giriş yap