• istanbul'un anadolu yakasından bildiriyorum. yüzlerce insan fırınlar önünde ekmek sırasına girmiş vaziyette. sokaklar bomboşken 10dk içerisinde bütün caddeler araçla doldu. umarım bir felaket olmaz.

görsel -1
    görsel -2

ekmek sırası video -1
    fırın önünda kavga video -2

görsellerini koymama izin veren yazarlara teşekkürler.

edit: evime dönerken birdenbire insan sayısı 1000 katına çıktı. caddelerde trafik oluşmuş durumda. ortalık kıyamet gibi. akşamın bu saatinde bu kadar kalabalığı en son 15 temmuz'da görmüştüm. allahım bu millete akıl fikir ihsan et.
  • fırına gitme yasağı yok gıda ihtiyacı için zaten sokağa çıkabilirsin zaten italya'da komple sokağa çıkma yasağı var marketler açık.

açlıktan ölmezsiniz ama bu kafayla virüsten ölürsünüz.

(bkz: mal insanların ortak özellikleri)

edit: çok soran oluyor marketler yada fırınlar açık olmak zorunda belki belli saatlerde açarlar ama mutlaka açarlar paniğe gerek yok.
  • ooo corona treni yapmışınız da haber vermiyonuz köftehorlar.

edit: ankara'dan bir video geldi, onlarca metre sıralar oluşmuş, şaka gibi.

edit 2: kadıköy de eski canlılığına kavuştu.
  • şu an tekel bayii önü kuyruğu ile yarışan kuyruk.
  • ömrümde böyle saçmalık görmedim evin önündeki fırında 100 kişi var zaten korona bulaşana bulaştı. yasak olmasa bu kadar etkileşim olmazdı. yeme lan iki gün ekmek yeme.
  • iki gün ekmeksiz yaşarsınız; diğer türlü 40 gün yoğun bakımdan çıkar mı diye de beklersiniz.

market, yoğun bakım, sonrasını dile getirmek zor...

fırınlar, eczaneler, barınaklar, su dağıtımları... açık üstelik.
  • sokaklar bayram yeri oldu..
    millet marketlere, fırınlara yardırıyor.
    mottomuz; iki ekmek, bir corona.
  • bütün kendini izole et muhabbeti patladı gitti sokaklar haraketlendi

edit. sokağa çıkın deseydiler bu kadar millet sokağa dökülmezdi
  • lan hepiniz mi gunluk ekmek aliyorsunuz?

ben koronodan once de iki haftalik ekmek alir buzluga atardim tost ekmek bildigin mukemmel bunun icin direk donmus olarak kizart mis gibi oluyor.
hesabın var mı? giriş yap