• z kuşağı berbat bir ortamda büyüyen, eğitim sisteminin en boktan dönemine denk gelen, medyadan kötü beslenen, boş bir enes batur kuşağıdır. ancak maneviyatlarının fazla olmamasıyla daha realistler. masallara kanmıyorlar. tek avantajları bu.
  • la bebeler kurtarın bizi bu düzenden.
  • ben 43 yaşına geldim. her 10 senede bir bu haber çıkar. bu gençler hiçbir zaman mevcut partileri beğenmezler, hep adalet isterler. her zaman bir sonraki seçimde oy kullananların 5'te 1'i bunlardır ve bunlar teknolojiye bayılırlar. 80'lerde commodore 64'leriyle bile dijital devrim yaparlardı.

evet yeni parti şart.
  • yeni kuşak dünya vatandaşı olacak gibi görünüyor.
    kısır tartışmalardan kurtulursa huzur bulur bu ülke.
  • z kuşağına laf etmeden evvel şu an içinde bulunduğumuz durumu yaratanın x kuşağı olduğunu aklınıza getirin. bu düzenden faydasını sağlayan yeni türkiye zenginlerindenseniz tabii ki z kuşağından hoşlanmazsınız, aksi takdirde salak salak konuşmayın zira sizin ne yaptığınız ortada.

y kuşağı ise gezi hareketiyle çok bir yere varamadığını düşünüp, sistemin çarklarına çekildi; lakin z kuşağı üzerinde bu hareketin masalsı bir etkisi oldu. özgürlük için canını kaybeden, tehlikeye atan sıradan insanların emekleri kanımca z kuşağı vasıtasıyla boşa gitmeyecek. bunun yanında y kuşağı sisteme belediye başkanları üzerinden atılan golün asistini yaparken, z kuşağı bitirici vuruşu yapan taraf oluyor. yani tek başına y'nin de bir bok yapabildiği yok x kuşağının son tuğlasını koyduğu yeni türkiye'ye.

kuşak çatışması sebebiyle, ergenliğini yaşamakta olan bir kuşağa "tek dertleri karşı cins, bireyselciler" şudur budur diyenler de 10'lu yaşlarında dünyayı kurtarmıyordu. henüz gelişimini tamamlamayan bir jenerasyon hakkında salak salak fikir yürütenlere kulak asmayınız. sistemde bir değişiklik olacaksa bunu yapacak olan sistemin çarkları değil, yeni ve kalabalık z kuşağı olacaktır.
  • "+öncelikleri karşı cins ile ilişkiler." yazıp daha sonra altına

"+z kuşağının tek güzel yanı kızları güzel, erkekleri yakışıklı. fizikleri ince ve uzun. kız arkadaşlarımı genelde bu kuşağın kızlarından en donanımlarından seçiyorum. en azından bana faydaları bu yönde."

yazan entry en yüksek favlanan entry olmuş. tek yapacağım yorum z kuşağı en azından sapık değil.
  • "bu kuşağa umut bağlamayın" diyenlerin birebir kendisi bu durumdan sorumludur.
    ne verdiniz de ne istiyorsunuz?
  • suser’lerin hala anlamadığı ankettir. yeni nesil sizin gibi düşünmüyor sayın dinozorlar!

biri kalkıp demiş ki berbat yetişiyorlar vs. e kardeşim sen yetiştiriyorsun bu kuşağı? sen şu an onu yönetenleri oy verip seçtin, eğitip başlarına öğretmen ettin, çoban eyledin. sanki z kuşağı tabletin başında matrix’teki tarlalar gibi ağzıdan hortumla beslenerek büyüdü.

siz bu nesle doğru düzgün hobiler için ortam yarattınız mı? avrupa gençliği gibi istediği yeri gezecek maddiyatı verdiniz mi? eğitim-öğretimlerine katkıda bulunup entelektüel seviyelerini arttırmaları için elinizden geleni yaptınız mı? elinizi hiçbir şeye atmamanıza rağmen hala enes batur, hala tablet muhabbetleri.

açın eski televizyon programlarını izleyin. bazı enes batur’dan da kötü. onları izleyen insanlar da oldu, hiçbir şey izlemeyip yine sığır yetişenler de oldu.

yeni neslin ne izlediğine, neyi sevdiğine karar vereceğiniz kadar okuduğu kitaba, gezdiği yere, yediği proteine katkıda bulunsaydınız o zaman sizi samimi bulurdum.

şimdi bu oturup z kuşağı, kurtarın bizi yutup bebeleri laflarınız hiç samimi gelmiyor. içimde bulunduğum y kuşağından da önceki kuşaktan da bir halt olmaz. olmadı. gözünüzün önünde her şey.

yürüye durun atatürk’ün emanet ettiği türk gençliği!
  • bir y kuşağı insanı olarak z'yi seviyorum.

toplumcu değil bireyci oluşları şahane. ne kadar bireysel o kadar iyi bana göre.

tembellik var mı? var abi, yalan yok. ama tüm dünya dinamikleri tembelliğin sıradanlaşmasına göre evrildiği için burada bir sıkıntı çekeceklerini düşünmüyorum.

çabuk sıkılın kardeşlerim ve değer yargılarınız da olmasın. insanın bir kırmızı çizgisi olmalı düsturu geniş anlamda at gözlüğünden başka bir şey değil. olmasın çizgilerini böyle devam edin.

sıkılın, sıkıldıkça değiştirin, değiştirdikçe geliştirin. gelecek sizde.

tek sıkıntı şu. çok fazla tüketiyorsunuz. eşyayı, gündemi, modayı, her şeyi çok fazla. yani tüketmekten kastım alıp israf etmek anlamında değil. bugünün konusu ve olayı buydu. hemen bitirdik, sırada ne var. burada biraz sabırlı olun, başka hiçbir eksiğiniz yok.

gençliği sevelim arkadaşlar. yolda belde keyifli keyifli şakalaşarak eğlenerek yürüyen z kuşağı gruplarına denk gelince izliyor ve mutlu oluyorum. hepsine gelin ulan deyip dondurma/bira vs ısmarlayasım geliyor.

kral sizsiniz, dönem sizin. lütfen değerlendirin bunu kaçırmayın.
  • x kuşağının marifetlerinin ceremesini y kuşağı çekti. dilerim z kuşağı bizler gibi olmaz.
hesabın var mı? giriş yap