• sabah özledim seni şarkısıyla uyandığım grup. en son ne zaman dinlediğimi gerçekten hatırlamıyorum. şarkıyı söylüyorum ama grubun adı yok aklımda. inat ettim bakmayacağım diye ama öğlene kadar kafayı yiyecek seviyeye geldim ve dayanamadım baktım. atomların harika dünyası ne güzel albümmüş öyle. ve bir şarkısı dışında hepsini dün dinlemişim gibi ezberden söyledim.*

ne güzel şarkılar yapmışlar. eski beni hatırlattılar.

p.s. hala favorim olan şarkıları önemsiz
  • dün gece yaşadığım olaydan sonra yeniden insanımızı ve insanlığı sorgulamama neden olmuştur.

şöyle ki dün gece taksimden kadıköye gitmek için bindiğimiz 110da sağımızda oturan gayet ukala bir çocuk vardı.muavinle yaptığı saçma sapan muhabbetlerde özellikle bahsettiği konu gece geç saatlerde böyle otobüslerde çok kavgalar çıktığı kendi tabiriyle delilerin ve gerizekalıların bu otobüslere o saatlerde daha çok bindikleri falandı.muavin uzatmamaya çalışsa da bu çocuk tekrar tekrar aynı şeylerden bahsedip yanında oturan babasıyla da bir yandan alay ediyordu.muavinin de arkasında oturduğu için geçen herkese de laf atıyordu.bir süre sonra konuşamayan bir kişi gelip muavine beyaz kartını gösterip geçmek isterken muavin beyaz kartın gece geçerli olmadığını(bu konuyu araştırdım ama böyle bir uygulama var mı bulamadım) ücreti ödemesi gerektiğini söyledi.ama karşısındakinin tepki vermemesi üzerine arkada oturan bu ukala arkadaş durumdan bi haber olayı ingilizce anlatmaya başladı.ilk başta biz de ne olduğunu anlamadığımız için yardımcı olduğunu düşündük ancak sonra olay önce yine ingilizce dalga geçme ve sonrasında adamın suratına baka baka gülmeye kadar ilerlemişti.ve bunları yaparken etraftaki herkes ve ukala çocuk da karşısındaki adamın durumunun farkına varmıştı.neyse sonra adam 50 lira çıkarıp verdi olayı uzatmamak için bu sırada da ukala arkadaş cebinde 50 lira var hala bedava geçmeye çalışıyor tarzında şeyler söyleyip yüzüne baka baka gülmeye başladı.adam arka tarafa gittikten sonra nasıl sinirlendiyse tekrar geldi bana mı gülüyorsun diye çocuğa sordu.muavin de sırf arabada kavga çıkar da arabayı bağlarlar korkusuyla yok o bana gülüyor demeye başladı tabi karşısında salak olmadığı için adam iyice sinirlendi ve çocuğa bi yumruk salladı.otobüste inanılmaz bir kavga başladı.yumruğa karşılık veremeyince tekrar bağıra çağıra saçma sapan konuşup adamın konuşamamasıyla dalga geçip üstüne bir de tehdit etmeye başladı.kendinden önce inerse onunla inip onu vuracağı tarzı sözlerinden sonra neyse ki adamdan önce indi böylece herkes bir oh çekti.

bu tarz kavgalarla heryerde karşılaşıyor olabilirsiniz ancak burdaki durum daha farklı.o adamın yerinde derdini anlatabilen biri olsa ve belki de söylediği bir şey yüzünden bu kavga çıksaydı ki -yine bu otobüslerde bunlara alıştık diyebiliriz-biraz daha anlayışlı olabilirdim ancak karşısındaki insan sadece konuşamadığı için bu kadar büyük bir nefretle böyle bir kavgaya sebep olmak bir insanın yapabileceği bir şey değil benim gözümde.insanlık bu değil.

ayrıca şunu da gördüm ki (bkz: nothing good happens after 2 a.m)

p.s.sonradan öğrendiğime göre adam bir de sağırmış.yazarak anlatın anlamıyorum diyormuş.
  • atomlarin harika dünyasi adli albümleri yarin öbür gün çikacak olan grup. hiç de fena degiller. gerçi iki üç sarkilarini dinleyebildim ama yine de albümü alacak meraki uyandirdi bende. bakalim artik, önümüzdeki günlerde klip falan da dönmeye baslarsa öle yapariz degerlendirmemizi. ama yine de ilk izlenimim olumlu.
    bi de 110 adi sanirim sadece kadiköy taksim otobüsünden gelmiyomus; 110 bi elementmis, ama çok absürd* bi adi oldugu için elementin adini degil numarasini kullanmislar. albümün adindan da öle anlasiliyo zaten.
  • iett otobüs hattı : kadıköy - taksim
    eskiden bu hat beşiktaş 'a kadar giderdi. ama baktılar ki "madem buraya kadar geliyor bari bi gümüşsuyu yokuşu çıksın da millete eziyet olmasın" dediler hattı uzattılar , iyi de ettiler.
  • iettt'nin kendi sitesi dahil kaldırıldığına dair hiç bir bilgi olmayan hat. ama kaldırılmış. beyaz masa'ya neden bilgi verilmediği sorulduğunda ise kuru bir özür ile ödüllendiriliyorsunuz.

otobüs hattı kaldırıyorsun ve sitenden bile duyurma ihtiyacı hissetmiyorsun. çok güzel kafa.
  • insana anadilinde şarkı söyleme fırsatı veren ender gruplardan. umarım emeklerinin karşılığını alırlar.
    yalnız araba kullanırken şöyle bir tehlike var: özellikle tuzak ve gölge'de nasıl hızlandığınızın farkına varamıyorsunuz.
  • bu gece aylar sonra karsiya gecip arkadaslarimla bulusacaktim. nasil olsa donus icin 110 vardi ve beni akaretlere kadar birakacakti. kaldirilmis. yikildim. ınsanlarin karsi cikmamasina sasirdim sahsen. ıcimde on yuz milyon baloncuk olustu. hoscakal eski dost.
  • aşık olunan kişi ile aniden karşılaşıldığında kalbin ortalama atış hızı.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • ozledim seni adli sarkiyla uzaktaki sevgiliyi hatirlatan grup. ayrica (bkz: hic aklimdan cikmiyor ki)
  • hasret çeken gönüllere, gözyasları ekleyen grup..
    (bkz: gitme), (bkz: özledim seni)
hesabın var mı? giriş yap