• bir akp'li nurettin canikli açıklaması.

şu şekilde:

"bu rezerv kesinlikle buharlaşmadı. 75 milyar dolar bankada, 36 milyar dolar hane halkının cebinde. özel sektör borcunu ödemiş. bunu da mb'nin rezervlerinden yaptı."
  • bu is iyice 'bir kelime bir işleme' dondu. hadi bakalim hesabi ne zaman nasil tutturacaksiniz millet merakla bekliyor. en son beceremeyip 128 yaklasik bir sonuc cikacak gibi de hadi neyse.
  • (bkz: nurettin canikli masalları derleme 1)

tipik bir canikli safsatası. siklemeyip geçiniz.
  • hangi halk bu tam olarak?
    benim para cebime gelmedi de.
    ibanı nereye yazacağımızı söylememişler.

sonradan gelen sinir editi:
    ottan, çöpten, havadan, sudan, şundan, bundan, aldığımızdan, sattığımızda, milletin çalıştığı fazla mesaiden bile vergi kesiyorsun. sonra da utanmadan halkın cebinde diyorsun. millet emeğinin karşılığını alamıyor. halkın cebindeymiş.
    siz nasıl bir şeysiniz?

75+36: 111 ediyor bu arada.
  • tamam o zaman birader , açıklayın borcunu ödeyen firmalarıda bizde bilelim kim ne ödemiş .
    siz değil misiniz millete varsa dolarınız satın , ekonomimize saldırı yapıyorlar diye , eee sen naptın şimdi gittin milleti dolar alın diye teşvik ettin
  • ben kontrol ettim yok çıkmadı. herkes ceplerini kontrol etsin beyler, kimde bu para bulalım
  • ben elimi cebime attım, taşaklarıma denk geldim. demek ki bende değil. o zaman şunu sormak gerekiyor:

(bkz: 128 milyar dolar nerede)
  • arkadaş bir karar verin. biriniz kasada diyor, biriniz halkın cebinde diyor. aynı şeyde karar verin bari.

bu arada ben kendi cebime baktım 18 lira var. halk derken tam olarak hangi halktan bahsediyorsunuz?
  • nah halkın cebinde,kötü gün param olan 10 dolar bile etmeyen 50 liram dışında beş kuruşum yok,annemde de yok babamda da yok dedemde de yok hangi halkın cebinde bu para lan
  • bende 1000 lira var gerisi kimde mk
hesabın var mı? giriş yap