• ani çok uyuz bir kız,hiç sevemedim ya
  • tek sezonluk diziyi uzatınca böyle oluyor. 3. sezonun 1. bölümünde benden bu kadar dedim.

her sezon karakter değiştiriyorlar, aynı kişiler oynuyor ama önceki sezonla alakası olmayan kişiler. kötü biri bazen iyi olabilir falan da abartmamak lazım.

1. sezon oldukça iyi vurucu, düşündürücü, insanı rahatsız eden duygulandıran bir sezon.

2. sezon bozulmanın ilk sinyalleriyle hak hukuk ilerleyen sezon.

3. sezon benlik değil.

siyasetçilerde nasıl koltuğu bırakmama varsa, dizilerde de yeni sezon çekmeyi bırakamama sorunu var.

şu dizi tek sezonla efsaneler arasına girebilirdi.
  • birinci sezonu zorla bitirdiğim ikinci sezondan yalnızca bir bölüm izleyebildiğim dizi. konusu ilgi çekici,oyunculuklar ve soundtrack güzel denilebilir. ama çok zorlama şekilde uzattıkça uzatmışlar diziyi. bu dizinin hakkı kesinlikle tek sezondan fazla değil.
  • sanırım 4. sezonda devam edecek son sahnede bir vatandaş ne yaptığınızı biliyorum gibi biseyler geveledi. orda bitemez bence
  • klasik bir 'amerikan gençlik dizisi' imajı verse de izlemeye başlayınca konusunun aslında günlük yaşantımızda olan ve üstü örtmeye çalışılan, kişide psikolojik ve fiziki yaralar bırakan birçok olayla alakalı olduğunu görüyorsunuz.

olayların evrenselliği, tahmin edemeyeceğimiz yoğunlukta ve her yerde oluşu, zaten pek çok yerde tabu adı altında anıldığından ne kurbanın ne de çevresinin konuya dair ağzını açmadığı gibi birçok faktör ele alınıyor dizide.

vermek istediği mesajın ötesinde birebir olayları yaşamış ve başlarına gelen hadiseler hakkında konuşamayan insanlara yol gösterici, yardımcı nitelikte sayılabilir.
  • ilk sezonu gayet güzel ve etkileyici olan amerikan dizisi.
  • 3 sezon icinde 3.sezonunu en basarili buldugum dizi

ilk sezon >> ortada bir gizem vardi ama karakterler oturmamisti tam olarak ama guzeldi
    ikinci sezon>> resmen duruşmalarla geçti daraldim izlerken
    ucuncu sezon>> karakterler tam oturmustu ve cekim teknikleri baya basarili idi. yine gizem havasini sıkmadan yansıtmıslar izleyiciye

--- spoiler ---

ancak her ne kadar insanlar degismeyecek olsa da bryce in bogulurken suyun icindeki cirpinislari ve yardim isteyisi cok uzucuydu.zaten zack adamin şaftını kaydırmıstı , hazir bryce da kaset yapmis her seyi itiraf etmis goturun hapiste kirik bacagi ile yillarca surunsun oldurmek cozum degil
    ama zack iyi dovdu
    --- spoiler ---
  • üçüncü sezonu hayal kırıklığı olan dizi
  • ilk sezonu harika, ikinci sezon hadi bir de diğerlerinin gözünden olayları görelim diye çekilmiş,3. sezonun ilk bölümlerinde hafif sıkıcı bir diziydi,son sezonu fazla uzatmışlar dedim fakat sonlara doğru çok güzel açılıyor.
    3. sezon da bence en öne çıkan karakter tyler'dı, baya onunla empati yapıp ekran karşısında ağladım, zaman zaman bryce'a üzülüp,sonra kendine gel bu adam çevresindeki herkese zarar verdi diye kendime hatırlattım.
    bence genel olarak güzel bir dizi, zaten değinilen konular çok güzel, hataları, zaman zaman uzatılan bölümler olabilir ama kesinlikle izlenilir bir dizi.
    son olarak ani seni hiç ama hiç sevmedim, bana zorla ırkçılık yaptırdın inan ki, bence bu karaktere hiiiçç gerek yoktu, sonradan gelmiş hiçbir şey hakkında fikri yok ama herkese bir ahkam kesmeler, aşırı gereksiz bir karakterdi.
  • bu kadar entry girilmiş kimse de justin foley'in dönüşümünden adamakıllı bahsetmemiş.

--- spoiler ---

nerde ilk sezonda clay'i öldürmekle tehdit eden rapist yancısı nerde şükran gününde "i am thankful to have family at all" diyen uyuşturucu kullandığını sakladığı için clay'in ana babasından özür dileyip "i need more help" diye ağlayarak yardım isteyen adam. bir de survivor olduğunu öğrendik, nedir lan bu çocuğun çektiği...

şu diziyi 3 sezon izlediğime hala pişman olmuyorsam sebebi bir justin'in bir de tyler'ın karakter gelişimini görmüş olmak. clay&justin kardeşliği de yazarların dizi boyunca yaptığı en doğru şey olabilir.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap