• şimdiki sevgilim, 1-2 yıl sonraki eşimle kutlamayacağım gün. umurumda bile değil. yok git çiçek yaptır, yok git bilmem tek taş yüzük al, yok sürprizler falan ne gerek var şimdi dayatmacı masrafa. değerin, meta ile ölçüldüğü bir dünyada esasında değersizleştirme vardır. bununla ilgili tüketici bir kamuoyu oluşturulmuş durumda ve ben bunun dışında bilerek veya bilmeyerek, zorunlu veya seçimlik olarak kaldığım için mutluyum. "ben 14'ünde almam abi, kapitalizmin dayatmasına gelmem, gene alarım ama 13'ünde ama 15'inde..." diyenler de olacaktır. la olm aynı gerekçe sana onu bunu aldırdıktan sonra ha dün ha bugün ha yarın aldırmış ne fark eder!? gününde adam gibi al daha iyi.

ötekiler için geleceğe not: daha iki yıl var, sevgili de eş de olur. hele bi soluklan yeğenim.
    kendim için geçmişe not: 2020 türkiye'si bi değişik bak, ona göre gel.

günü yaklaşınca ya da gelince yazarsınız, şimdiden şimdiden yazmayın. ya da yazın kenarda falan dursun.
  • her zamanki gibi yine yalnızım...
    her zamanki gibi yine kutlayamayacağım...

gerçi keşke gerçekten kalpten seven biri olsaydı beni, yine de kutlamamayı tercih ederdim...
  • 2 hafta kala yalnız gireceğim kesinleşmiş olan özel gün. darısı diğer yılların başına.

çok da şey etmemek lazım ama. sevgilin olduktan sonra her gün sana sevgililer günü.
  • yalnız olarak girmeyeceğim ilk sevgililer günüdür.
    oldu lan sonunda buldum o kızı.
  • -de ayrı yazılsaydı belki bu yıl sevgili bulunulabilirdi.
  • klasik çiçek alıp sokakta her kadına dağıtıp kutlayanları göreceğimiz kutsal gün:d
  • diğer özel günler gibi lüzumsuzdur, insanı para harcamaya yönlendiren kapitalizmin oyunlarındandır sadece biri.
  • geçmiş yıllarda olduğu gibi yine geleneği bozmadığım, sözlüğe yazdığım gündür.
  • 7 senedir boş geçiriyorum.
  • boş bir gün.
hesabın var mı? giriş yap