• (bkz: yazık)

acaba bu durumda müdahale edebilir miydim diye sordum kendime. cevabım o göt bende yok.

ama telefonla da çekmezdim.
  • böyle bir durumla karşılaşsam acaba elime telefon alıp kaydetmek aklıma gelir miydi?
  • vatandaşa neden müdahale etmiyorsun diye kızanlar olmuş. orada iki kişi var ve silahsızlar. nasıl bir kişiyi yaralayan, diğerini öldüren ve en önemlisi kendi beynini duraksamadan dağıtan bir orospu çocuğu çomara müdahale etsinler. klavye başından yazan delikanlılar acaba hiç böyle bir durumla karşı karşıya kaldı mı. ülkenin polisi bile belinde silah müdahale etmekten aciz, ancak öğrenci kabadayılığı yapıyor.
    cep telefonu ile çekim yapmayı eleştirmenin de bir anlamı yok. orada ne olacağını bilemiyorsunuz. zira adamın bırakıp ya da zarar verip kaçması ihtimalinde en önemli kanıt o kayıt olacak.
    olayın silahsızlanmayla da bir ilgisi yok. bu yalnızca cinayet aletini değiştirirdi maalesef.
    tanım: bir orospu çocuğu çomarın anitsayac'a bir kadının ismini daha eklemesi hadisesidir. bu ülkede olay bu kadar da basittir.
  • nasıl müdahale edilecek sayın amına koduğum, orospu çocuğu adamın gözü kara. kendini bile öldürmeye gelmiş şerefsiz oraya. nasıl müdahale edilecek bir gösterin hele ya ? lan bıçak değil, sopa değil. bildiğin silah. yarrak kafalılara bak ya.

şu işe de bir çözüm bulmayan devletin ben taaa.
  • rahatsiz edici goruntu olmasina ragmen, bunlar paylasilmazlarsa bu durumun vahameti anlasilmiyor.

uzucu cinayet ve intihar goruntusu.
  • "yetişemedim ya" diyen dayıdaki taşşak hiç birimizde yok.
  • müdahale etmeyenler eleştirilmiş ama ne yapacaksın adamın elinde silah var. orada hiç düşünmeden sıkar kafana. kolluk kuvveti miyiz biz?

madem her olaya vatandaş müdahale edecek polise askere ne gerek var? uzaktan konuşması kolay sizin gözünüzün önünde biri öldürüldü mü?
  • neden bu kadar vahşileştik biz ya. izlerken kanım dondu. nasıl bir kişi böyle birşey yapabilir aklım almıyor. bunu yapacak kadar ne yaptı kadın sana.
  • denildiği üzere internet üzerinden tüfek alınırsa olacağı budur. devletimiz anca sigaraya, alkole zam ile uğraşsın. araba içinde sigara içmeyi yasaklasın, e-sigarayı yasaklasın...bu gibi durumlara ise tepkisiz kalsın. gidip taşıma ruhsatlı tabanca edineyim dedim, tonla tantanası çıktı vaz geçtim.

bu durum hakkında denilecek hiçbir şey yok, ikinci bir kişinin elinde silah yok ise zaten durdurmak için aşırı şanslı olmak gerekir.
  • "orada erkeğim diye dolaşanlar da çocuklarına üvey baba bulsunlar" diyen gerizekalı. adamın elinde silah var silah. sen orda olsan ilk önce kendin kaçarsın. herifin gözü dönmüş amk.
hesabın var mı? giriş yap