• ifade özgürlüğü var diye her türlü ahlaksızlık, edepsizlik, hakaret ve benzetmelere müsaade edilir de format, imla diye takıntı yaparsan gün gelir, sözlüğü komple bıçak sırtına taşırlar.
  • arkadaş buradan memnun değilseniz niye gelip yazıyorsunuz? karşılığında para mı alıyorsunuz yoksa sizi gidi çakallar. arkadaşım sevmiyorsanız girmezsiniz bunun nesi zor . girme öyle olduğunu düşünüyorsan. yine boş boş açıklamalar geçiniz.
  • bu arkadaşları savunan boş beleş arkadaşlarda toplandı. içimizde resmen casuslar var arkadaşlar. bu kanallar gibi onlar da olaylardan kendilerine pay çıkarmaya çalışıyor. yok biz demiştik yok bilmem ne. evet bazen boş muhabbet döndüğü doğru fakat bu kadar abartacak bir şey yok sonuçta herkesin topluca kendini ifade edebileceği bir yer burası. bundan rahatsız olanların operasyonundan başka bir şey de değil bu yaşananlar. nereden sözlüğü ortadan kaldırırız diye düşünüp bu yola başvurmak.
  • ifade özgürlüğünün toplumu geçtim şu siteyi kullanan yüzlercesi tarafından benimsenmesinin dahi uzun yıllar alacağını gördüğüm olaydır, kendini bilmezin birinin yazdıkları için siteyi kapattırmaya kadar götürülüyor mevzu.... ölçülülük, orantılılık falan umrunda değil insanların, yazdığınız kelimelerin sonunun nereye varacağını kestiremiyorsunuz, bu ülkede özgürlükler birden yok edilmiyor yavaş yavaş yapılıyor, bu ateşe odun taşımaya devam edin bakalım.
  • sözlüğü takip ettiğim süre zarfında keşke bir üyelik alsaydım bu zamana kadar yazar olmuştum. bence yazar alımları kişinin yazdıklarıyla doğru orantılı olmalı. görüşünden yada duruşundan bahsetmiyorum. kalitesinden bahsediyorum.
  • herkes başımıza bir sosyal medya uzmanı oldu. bence bu sosyal medya uzmanı olarak kendinilerini anlatanlar aslında sosyal medyayı dibine kadar kullanan ve sömüren kuş beyinlilerden ibaret olduğunu düşünüyorum
  • haberin kalitesi 0. konuşan uzman entry'ler moderatör onayından geçiyor diyor, klasik türk tipi uzman işte: https://streamable.com/7d9f8

ancak bu haberin yapılmasına sebep olan sorunlar gerçek.

ekşi sözlük yönetimi şirketleştikten bu yana ürün kalitesi konusunda doğru düzgün bir yatırım yapmadı, bir tek ekşi şeyler ortaya çıktı ama o da sözlükteki çöpler arasından bir kaç iyi içeriği ayıklayıp buna reklam koyup para kazanma girişiminden ibaret.

asıl ürünün kalitesi için çok az şey yapıldı, tüm yenilikler tamamen çöp içinden iyi bir kaç şeyi çıkarıp bununla daha da çok gelir veya ün elde etmek için kullanıldı. çok yakın zamana kadar özel mesajla taciz için bile sözlük içinde yapabileceğiniz bir şey yoktu, liseli ve üniversiteli gençlerin hukuki yollara başvurması gerekiyordu(alternatif olarak da tacizi yutup kişiyi engellemek veya sizin de aynen karşılık vermeniz, ki maalesef ben de yıllarca bu yola girdim).

ekşi sözlük'te hakkınızda her türlü karalama yapılabilir ve ekşi sözlük yönetimi ile yakınlığınız yoksa bu karalamalara karşı koymanın tek yolu mahkemelerde sürünmek. hesap açıp hakkınızda yazılanlara cevap verme şansınız bile yok, linç yiyip bu linçten ekşi teknolojinin para kazanıp ssg'nin bu paraları abd'de yemesini beklemek dışında yapabileceğiniz bir şey yok.

mahkeme yolu da sansür için kullanılıyor daha çok zaten.

haliyle ben ekşi sözlüğün de artık hedef tahtasına oturtulması gerektiğini düşünüyorum. 20 yıldır herkesi ekşi sözlük hedef gösterdi, biraz da tersinin olması lazım.
hesabın var mı? giriş yap