• türk kadının kibar söylemi sağlam duruşu: ilkin aydın - türk kadın voleybol milli takımı

“nasıl kime?! nasıl bir soru bu? tabii ki biz her zaman türk kadınını çok iyi temsil ettiğimizi zaten söylüyoruz. bu da bizim onlara armağanımız olsun.”

trt muhabiri enes yalnız
  • "siyin cimhirbiskinimizi irmiin idiyiriz!!!" demesini bekledi galiba soruyu soran imam hatipli arkadas.

aldigi cevaptan sonra studyoya bile tesekkur ederek konuyu nihayete erdirmesi guzel bir ani olmus.
  • kendini gömdüğü diyelim. gayet normal soruya salakça çıkış yapmış.
  • soruyu da duyamadık ki zaten. hadi sokaktaki youtuber sunucular bunu hep yapıyor ama trt'nin liyakatli sunucuları da yapmasın bir zahment. soruyu tamamlamadan şu mikrofonu ağzınızdan uzaklaştırmayın amk. artık hiçbir röportajda konuşmaların sonunu duyamıyoruz.

az çok anlayabildiğim kadarıyla da "nasıl bir soru lan bu" şeklinde cevaplanabilecek bir soru da değil. bu galibiyeti kime armağan ediyorsunuz gibi son derece banal bir soru sadece. türk kadınını doğru temsil ettiğinizi düşünüyor musunuz diye sordu sandım ben de.
  • bu arkadaş dün amerika galibiyeti sonrası zehra'ya ''maç içinde zaman zaman düşüş yaşadın'' diya başlayan anlamsız saçma sapan, gerçekle alakası olmayan bir soru sorup daha teri kurumamış kızı ''düşüş yaşadığımı düşünmüyorum'' diye savunma yapmak zorunda bırakarak sevincinin içine sıçan arkadaş değil mi?

kardeş sizi seçerek falan mı alıyorlar? canlı yayında kızın yüzü değişti lan...
  • gayet normal bir soru vs degildir. açık açık 'kime' armağan ettin diye soruyor adam. cevap olarak da ilkin'in arkadaşım berke'ye mi demesini bekliyor sizce?

ulan su şampiyonluktan bile prim yapmaya calisan ne omurgasız fareler var.

yersiz ve yalama soruya, son derece yerinde bir cevap olmuş. yaşasın özgür, laik ve güçlü türk kadını!
  • destekleyen , başarılarıyla gurur duyan, filenin sultanları diyerek onları yücelten türk halkına armağan etmesini beklerdim.
  • ortada abartılacak bir şey olduğunu sanmıyorum. ne ilkin ne de spikerin politik bir amacı falan da yok. sadece soru ısmarlama bir cevap ister gibiydi. bu galibiyeti tüm türkiye'ye, "milletimize" ya da anneme, babama, beni hep destekleyen şuna buna gibi bir cevap beklentili bir soruydu. maksat da boşuna gelmedim teksas'a, görevim olan röportajları yapıyorum gibi bir doldurmalık iş.

trt'de bunu genelde takıma yakın olan, oyuncular ve ekiple samimi kişiler yapardı. bu çocuk belli ki böyle bir pozisyonda değil.

"ne biçim soru bu" kısmı da bence tümüyle zehra'ya dün sorulan anlamsız "bir ara düştün..." minvalli sorudan sebepti. oyuncular kendi aralarında bunu konuşup spikere karşı biraz bilenmişler.

trt bu spikere neyi nasıl sormalı, ne kadar analiz yapmalı vs gibi bir enformasyonel eğitim sağlamalı.
  • sanırım muhabirin önceki gün zehra'ya aptalca "düşüşlerin oldu" demesi ile ilgisi var bu durumun.

zaten eda hariç böyle uzun uzadıya konuşan da olmadı. normalde ilk kez dünyanın 1 numarası olmuş bir takım oyuncuları oralarda çılgın şeyler yapar, söylerdi ama tüm kızlar röportajları geçiştirdi gibi geldi bana.

edit: ilkin'in muhabirin kendisinden cb yalakalığı yapmasını istediğini sanması senaryosu da çok mantıklı. birden gerilmesinin nedeni bu da olabilir.
  • 1.17 nci dk'da spiker "şampiyonluğu ilk olarak kime armağan ettin?" diye sormuş.

sorudaki amaç sanırım millete, devlete, bayrağa, vatana tarzı bir cevap almaktı muhtemelen.

kızın da aklında muhtemelen sevgili, flört, o adam tarzı bir cevap belirmiş ve bi bocalamış.

konu trt olunca gömmek için hazırda bekleyen popülist muhalif de koşmuş hemen buraya

"offff işte böyle soru sorulur mu, aydın türk kızı karanlık zihniyete gömmmdüğü" diye başlık açmış.

1.17 dk boyunca ulan acaba ne sordu diye mal mal izledim. nimet önümde bekledi, çay ılıdı.

yayında, yapımda ve paylaşımda emeği bulunan herkesin, çok teşekkür ediyorum.

t, ergen ve sansayonel bi zihnin açtığı bi başlık.
hesabın var mı? giriş yap