14 entry daha
  • aynı olayı bugün maltepe yalı mahallesi sağlık ocağında yaşadık. nezle semptomlarıyla giden abimi doktor kovmaktan beter etti. öksürüğü ve ateşi yok.sağlık ocağındaki doktorlar aman hasta gelmesin ben oturduğum yerde sağlıklı mutlu yaşayayım derdinde. hastaneye gereksiz yük olmamak, oradaki doktorları meşgul etmemek adına, devletin de tavsiye ettiği üzere kayıtlı olduğu sağlık ocağına giden abim doktor tarafından geldiğine pişman edildi.
    başlığı açan arkadaşla aynı durumda bir çok kişi olduğuna eminim.
    şu dönemde rezalet gibi rezalettir. umarım yetkili kurumlar duyar ve sağlık ocakları amacına uygun biçimde çalışır hale gelir.
  • artık kızmayı bile geçtim böyle hikayelere .bunlara gerçekten inanıyor musunuz?
    doktor odadan içeri almamış . kapısından konuşmasını söylemiş . evet artik ben de öyle yapıyorum çünkü odalar küçücük .
    doktorun kendini yeterince koruduğundan bahsetmiş. ılçe sağlık müdürlüğü bu hafta 3 hekim için dandik bir maske kutusunu ( içinde 41 adet vardı) tutanakla teslim etti .hekim neyle korunuyor acaba ?
    evet sözünü keserek sana sorular soracak .çünkü bilmesi öğrenmesi gereken önemli noktalar var .ne zamandır oksurdugunu, ilerleme hızını, ateşini, çevreni ...
    ve algoritmaya göre hızlıca bir karar verip seni yönlendirecek. bu kadar basit .
    o koltukta oturan hiç kimse sizden daha az insan ,daha az akıllı veya canı daha az kıymetli değil.
    yanlış bir şey olduğunu düşünüyorsan arar sabime şikayet edersin .burda böyle bilmem kaç nolu birim diye hedef gösteremezsin.
  • bugün anneme de aynısını yapmışlar. devamlı kullandığı depresyon ilacı için reçete yazdırmak istediği için gitmiş ama kapalı kapalı diyip içeri bile almamışlar. bu tek değil çevremde bu durumu çok fazla duymaya başladım. aile sağlık merkezleri işçilere sağlık raporu yazma ve yan gelip yatma merkezleri olmuş durumda.
  • 2 haftadır geçmeyen öksürükle elini kolunu sallaya sallaya aile hekimine gitmek kadar rezalet değildir.
    ateş olmadan da corona olabiliyor bilgisine sahip arkadaşa burdan sormak istiyorum, 1 metreden daha fazla yaklaşmamak gerekmiyor mu? maskenin korumadığı, n95 gibi filtreli bir maskenin olması gerektiği gibi bilgilere vakif olamamış mı? kurumda %99.9 tükürüklerini saça saça hekime bağırırken etrafa virüs saçtığı fikrine kapılmamış mı?

sağlık bakanlığı tarafından belirlenen referans hastaneler var, ki oralara da elini kolunu sallayarak gidemezsin. kaldı ki erken teşhis hayat kurtarmıyor güzel kardeşim durumun ağırlaşıp nefes alamayacak duruma gelince o hastaneler solunum desteği sağlamak için seni kabul edecek. evinde yatma gel burda yat sarı serum bağlayalım günleri geçti artık. çok bilinçli bir birey olarak şüphen varsa evinde oturacaksın etrafa virüs saçmayacaksın.
  • iki haftalık öksürük ve kendi kendinize virus şüphesi için, ambulans çağırılıp hastahaneye götürülmeyi beklemişsiniz, sanki buna içerlemişsiniz.
    her vaka karantinada geçecek diye bir durum yok. durumunuz çok kötü değil ise evde, kimseyle görüşmeden atlatırsınız süreci. doktorun oda dışından görüşmek istemesi de rezalettir tabi ki.

ayrıca sağlık merkezlerinde, en kıdemlisi ve rahatı genelde hademe oluyor. doktoru şikayet ederseniz o gereğini yapar.
hesabın var mı? giriş yap