• okla meşaleyi yakma olayının tamamen kolpa olduğunu öğrendim, yıkıldım.
  • henüz basketbolda grup aşaması oynanırken haber bültenleri " dream team" sonraki rakiplerini de geçerek şampiyon olacak" denilmişti.
  • tarihi itibariyle izledigim ve birseyler anlayabildigim ilk olimpiyattir hatta 4 yil boyunca hep barcelonada yapildigini sanmistim, atlanta da nerden cikti diye dusunmustum....(kucuktum o zamanlarrr)
  • izlediklerim arasında açılış töreni sırasında olimpiyat meşalesinin en etkileyici şekilde yakıldığı olimpiyattır. 2008 pekin olimpiyatları açılış töreninde meşalenin "havada koşarak" yakılması bile uzaktan yayla fırlatılan ateşin meşaleyi yakması kadar etkileyici olmamıştır.

ha ispanyollar okçunun ıskalaması durumunda meşaleyi yakacak bir düzenek mutlaka hazırlamışlardır ama olsun...
  • bu organizasyonu unutulmaz kılan en önemli unsur, hiç şüphesiz dream teamdir. ama öyle böyle değil, dünyanın görüp-görebileceği en kral basketbolculardır toplanan bu dream team çatısı altında! birçok yorumcunun da dediği gibi, bir daha böyle bir organizasyon ve böyle bir dream team toparlamak neredeyse imkansızdır.
  • türkiyenin 1968 mexico city olimpiyatlarından 24 yıl sonra güreşte ilk altın madalyayı aldığı olimpiyat. erkekler 100 metreyi 9.96 ile ingiliz linford christie, 200 metreyi ise 20.01 ile amerikalı mike marsh kazanmıştı.
  • su zamana kadar olimpiyat duzenleyen sehirler arasında barcelona, yaptıgı rekor sayılabilecek harcamalara ragmen en cok kar eden sehir olmustur. yolların, cevrenin duzenlenmesi, yapılan spor kompleksleri de yanina kar kalmıstır.
  • dream team'in taşaklı***** kadrosuyla rakiplerine ortalama 43 küsür sayı fark atarak altın madalyaya ulaştığı olimpiyat..
  • dogu ve bati almanyanin birlesmesinden sonra tek ülke olarak katildigi ilk olimpiyat olurken, dagilan sovyetler birligi ise bagimsiz devletler toplulugu olarak olimpiyatlara katilmistir.
  • segei bubkanin sifir cektigi, jennifer capriatinin altin madalya kazandigi olimpiyat oyunlari.
hesabın var mı? giriş yap