• internetten tv alma rahatlığını bir ben mi yadırgıyorum diye kendimi sorgulamama neden olmuş rezalet. işler bu noktaya geldikten sonra 54 gün boyunca telefon etmek yerine vatan bilgisayar'a gidilip, ufak çapta bir olay çıkarılarak daha kolay bir şekilde çözüme ulaştırılacağını düşünüyorum olayın.
  • evrak işlemleri esnasında el çabukluğu marifetiyle teşhir ya da iade ürünü sıfır telefon olarak şahsıma iteleyen firmanın hiç şaşırtmayan başka bir rezaleti. kim kurcalamışsa kendisiyle alakalı bir sürü adresi navigasyonda favorilere ekli olduğunu farkettiğimde anlamıştım o zaman. siz bana kullanılmış telefon satmışsınız diye geri götürdüğümde ise siz yapmışsınızdır demişlerdi.
  • "her şey ürünü satana kadar" zihniyetiyle iş yapan bir diğer firmanın sebep olduğu rezalet.

ülkemizde beyaz eşyasından arabasına, giyimden elektronik aletlere kadar satış sonrası hizmetler tamamen fiyasko, üç kağıtçılık.
    şansa bala iyi ürüne denk gelmeyip servis/değişim/iade sürecine girdin mi al eline bir kaya nerene dayarsan daya.
  • yanılmıyorsam tvlerin kurulumu yetkili servis tarafından yapılmalı.

bu yüzden siz yaptınız diyebilirler.

siz hiç sorun yokmuş gibi 14 günde koşulsuz şartsız iade hakkınızı kullanmak isteseydiniz keşke
  • yeni alinan televizyonlarda kutuyu yetkili servis gelip acar. eger musteri kendisi acarsa satici ve servis sorumluluk kabul etmez.

"yetkili montaj servisi elemanlarına yaptırılmayan kurulum işlemleriniz garanti kapsamına girmemektedir." http://www.lg-yetkiliservis.com/…ili-montaj-servisi

burada vatanbilgisayar urunun musteri tarafindan acildigini bilerek gonderin degiselim demisse o calisanin bilgi eksikli var demektir. cunku firmalar boyle durumlarda yetkili servisin degisim onayini gormek isterler. aksi halde islem yapmazlar.
  • kutuyu siz açmamalıydınız servis açmalıydı yazmayanları sikiyorlarmış.
  • ...kurulumda servis gerektiren ürünlerde ne yapmalıyım ?
    siparişiniz teslim aldıktan sonra size en yakın anlaşmalı servis veya yetkili servis ile irtibata geçerek ürününüzün kurulumunu yaptırabilirsiniz. özellikle almış olduğunuz televizyonların kurulumları, garanti süreçlerinin sağlıklı işleyebilmesi için yetkili servislerince yapılması gerekmektedir. televizyon aldığınız zaman kutuyu açmadan mutlaka yetkili servisi ile iletişime geçerek kurulum işlemini yaptırınız. kurulum bedeli gerektiren ürünlerde servis ve kurulum bedelleri vatan bilgisayar'a ait değildir...

vatan bilgisayar sss.
  • yeni alınan televizyonun kutusunu servis açar. konu kilit.
  • benim de bildiğim kadarı ile televizyonu servisin kutusundan çıkartıp kurulumunu yapması gerekiyor. bu konuda başlık sahibi yazarın bir hak iddia edebileceğini sanmıyorum ama internet üzerinden alışveriş olması nedeniyle 14 gün içerisinde iade hakkını kullansa belki durumu kurtarabilirdi.
  • geçmiş olsun kutuyu siz acmayacaktiniz, servis açıp değişim istiyecekti.
hesabın var mı? giriş yap