• rezalet puanım 0. yazıyla sıfır.

satıcının götü başı ayrı oynamış o ayrı ama o da kendi karaktersizliği olur. şirketle ne ilgisi var? ürün sıfır olsa haklısın diyeceğim. fakat ürünü satan site değil, adam aracılık yapıyor. satıcı kabul etmedikten sonra adam ne yapsın? kaldı ki üründe aldatmaca yok, ürün kötü değil fakat içime sinmedi diyorsun, bu durumda rezalet nerede?

koşulsuz iade sıfır ürünlerde geçerli. ticaret bakanlığı ikinci el satışında böyle bir kural koydu da haberimiz mi yok?
  • 2. el ürün alırken iade ihtimaline fazla güvenmişsiniz gibi geldi. yine de sitenin iade konusunda satıcıya sorması anlamsız bir olay.
  • -iade sebebi nedir
    -içime sinmedi
    -piki *
  • kardeşim bu ülke böyle. bir malı satıncaya kadar herşey. sattıktan sonra git derdini marko paşaya anlat. o yüzden elinizdeki parayla bir şey almadan önce 50 kere düşünüp karar verin. ondan sonra kararım doğru mu diye 50 kere daha düşünüp sonra alın alacağınız ürünü. yazık paranıza.
  • rezalet garantide vs degil, kadin "gonul rahatligi ile iade edebilirsiniz" lafina guvenerek urunu aliyor. dolap'ta bircok satici profiline "iade kabul etmiyorum" yaziyor. satici da bu yaklasimda olsaydi hicbir sorun olmayacakti, gayet de hakli olacakti. fakat burada tipik sark kurnazligi var.
    biraz can sikici fakat eger urunun ilanda goruldugu kadar temiz olmadigini fotograflarla vs. kanitlayabilirseniz iade alirsiniz. yok hakikaten fotografta goruldugu gibi fakat sizin hayal ettiginiz gibi degilse, yine dolap uzerinden satisa cikarin. sanirim dolap o durumda komisyonda biraz yardimci oluyor.
    kotu deneyim yasamissiniz, umarim tekrarlanmaz.
  • biraz rezalet alt yapısı var 2. el araba alıyorsunuz diyelim sonradan ödemeyi yaptiktan sonra motorla ilgili sorun bile çıksa nitelikli dolandırıcılıktan dava açılabiliyor.

2. el ürün fotosunda lekeli kısım belirtilmemiş. hiç kullanılmamış ama defoluysa belirtilmelidir.

6/10

puan kirmam 2. el satan firmadan hersey beklenir 1. elden satanlar arkasinda durmazken hele
  • siteyle ilgili değil daha çok satıcıyla ilgili bir sorun bu. bu siteden bir şey alırken kesinlikle iade ihtimali düşünmeksizin alınmalı. o yüzden çok da para verilip bir şey alınmaz bu tarz sitelerden.
  • dolap.com kullanan biri olarak birkaç şey yazmak istiyorum.
    satıcının iade kabul ediyorum/etmiyorum demesinin hiçbir anlamı yoktur. ürün anlatıldığı gibi değilse alıcı iade ister. satıcı kabul ederse ne ala. etmezse dolap ürün fotoğrafı ister veya incelemek için ürünü ister. inceleme sonucunda anlatıldığı gibi olmayan ürünün iadesini gerçekleştirir. anlatıldığı gibiyse de iadeyi gerçekleştirmez. birkaç iade işlemim böyle gerçekleşti. yani benim profilimde de iade kabul etmiyorum yazılı olsa da ürünüm anlatıldığı gibi çıkmazsa seve seve iade kabul etmek zorunda kalıyorum, işin özü bu.
    alıcı veya satıcının telefon numarası sistemde yoktur denmiş. vardır. alım sonrası kargo bilgilerinde karşı tarafın telefonu görünür hale gelir. ben de sattığım bir ürünle ilgili alıcıyla whatsapp üzerinden mesajlaşmıştım.
    etiketli ve sıfır ürün satışı vardır. 2. el uygulaması diye anılsa da; ürünün numarasının uymaması, hediye gelen ürünün beğenilmemesi gibi durumlarda insanlar "yeni etiketli" ibaresiyle sıfır ürün satmaktadır. bunun dışında "yeni" veya "az kullanılmış" gibi seçenekler de vardır. bu örnekte satıcının yeni etiketli yerine az kullanılmış seçeneğini işaretlemesi gerekirdi. kendince uyanıklık yapmış.
    yazar arkadaşın ürünü dolap.com'a kargolayıp inceleme sonucunu beklemek dışında maalesef bir seçeneği yok şu aşamada. biraz riskli bir alışveriş yöntemi bu sebeple çok büyük meblağlarda alışverişi önermiyorum.
  • rezalet puanım 0.
    sırf vakko giyebilmek için 2. el pazarı araştırmak.
    dolaptan giyinen insanları küçümsemiyorum. ucuza alırsın yıkarsın ütülersin hadi tamam.
    anladığım kadarıyla orada öyle çok ucuz şeyler yok. zaten dolaptan bu riskleri göze alarak alışveriş ediyorsunuz
  • iade talebinde haklısınız da böyle sitelerin hiçbirinde "bana söz verdi" gibi bi savunmayla iş halledemezseniz. olaylar gayet prosedürüne göre ilerliyor zaten şuan. saçma bi yaygara olmuş. yönetmelikler sözleşmeler var bir sürü.onları da okuyun ve bu gibi sitelerden alışveriş yaparken göz önünde bulundurun.dolap zaten ürünü inceledikten sonra muhtemelen iadeyi kabul edecek,sebebi kişinin size whatsapta yazdığı "yeni kullanmadım" lafı değil kendi uygulamasında ürünü yeni etiketli pazarlaması ve ürünün gerçeği yansıtmıyo olması olur.ama ürün dolapta az kullanıldı gibi bi sıfatla satıştaysa hiçbi değişiklik olacağını sanmıyorum
hesabın var mı? giriş yap