• o akşener değil miydi ya?

kürtler niye ince'ye oy vermesin ki? bence ikinci turda kürtlerin ince dışında oy vereceği bir seçenek yok zaten mevcut adaylar arasında. kim bunun algısını yürütmeye çalışıyorsa bence işi gücü bıraksın gitsin kumda falan oynasın.
  • bir kürt olarak bu algının yalan yanlış olduğunu söylebilirim.

tabi ki de ince'ye oy vereceğiz. en önde aday benim gözümde incedir.

geçen seçimde ilk tur sonrası sırf hdp oyları azalsın, insanlar korku ile oy versin diye nasıl bir iç savaşa sürüklendiğimizi unutmadığımız sürece, oyların başka bir yere gitmesi mantıksızdır.
  • sacmadir. ince acik acik, anadilde egitimden, baristan bahsetmekte, kurt liderlerin hapse atilmasi oylamasinda da partisine ragmen hayir oyu verdigini acik yureklilikle soylemektedir. bunu cb adaylarindan selo disinda baska kim soyluyor?
  • kürtler oylarını muharrem ince'ye de vermediğine göre çipras'a verecekleri kesinleşmiştir.
  • hatalı bir algıdır.

ben açıkçası kürtlerin ince'ye nasıl biz zamanında ekmel'e istemeye istemeye verdiysek öyle vereceklerini düşünüyordum. fakat gel gelelim daha şimdiden gözlemlediğim ama somut kelimelere dökemediğim bir sevgi, bir ilgi, bir benimseme var kürtlerde muharrem ince'ye karşı.
    burada bir suser yazmıştı, "muharrem ince kürtlerde demirtaş etkisi yaptı" diye, adı da bence o suser arkadaşla konmuş oldu. demirtaş'a ne kadar içten oy vereceklerse belki de o kadar içten verecekler ince'ye ikinci turda. hatta gözlemlediğim bir kısmı muharrem ince ilk turda daha da güçlü gözüksün diye demirtaş yerine kendisine oy verecek gibi...
    muharrem ince sağcısı, solcusu, türkü, kürdü, alevisi sünnisi tüm türkiye'ye umut oldu.
hesabın var mı? giriş yap