• bugün moda'ya gittik, kızım parkta oynarken bir an beynimde, sanırım pakistan'da, lunapark'ta bir patlama olmuştu o haber canlandı, etrafıma baktım istemsizce, sonra nefes alamadığımı hissettim. çocuğu sürükleyerek arabaya bindirdim. oynamak istiyordu ama ben nefes alamıyorum artık. çünkü bir garantisi yok orada patlayıp ölmeyeceğimizin, çünkü hayatımızın bir değeri yok bu ülkede. burda tek değerli şey iktidar ve orada oturanlar. burada millet devlet için var, burada ölenlerin ardından bir kıytırık kınamadan başkaca bir şey yapılmaz, burası bir yerlerin cehennemi olsa gerek, 2 buçuk yaşında bir çocuğa bunu nasıl anlatırım?
    çok güzel diyorlar birlik beraberlik falan ama herkes yalnız başına ölüyor. devlet devletliğini gösterip tek bir adım atamıyor ama konu caka satmaya, büyük laf etmeye, ona buna çıkışmaya gelince onlardan atarlısı yok.
  • yasin aktay'ın açıklamasını okudum az önce. "dün itibarıyla olay olur olmaz daha ambulanslar olay mahalline gelmeden hemen hdp örgütünün oraya koşması sanki bu olaya hazırlıklı oldukları yönünde de bir takım işaretler veriyor" demiş. garip. eğer hdp parti örgütü ambulanslardan önce oraya ulaşıyorsa bu durum hdp'yi değil ilgili sağlık birimlerini şüpheli duruma düşürür. madem hdp bu kadar hızlı davranabiliyor ambulans şoförleri hdp'lilerden falan seçilsin.

bu saçmalıklardan bıktım usandım artık. hdp'yi sevmeyebilirsiniz terör örgütü diye damgalamak için aralıksız çalışabilirsiniz ama başta kürtler olmak üzere solcuların başına gelen her olaydan hdp'yi sorumlu tutmaya çalışmak akıl almaz bir şey. kürdün başına gelenden kürdü sorumlu tutmak patalojik bir rahatsızlığa dönüştü artık. diyarbakır patlamasından sonra "hdp'nin oyunu yükseltmek için pkk yaptı" dediniz. adana hdp binasına yapılan saldırıyı aynı şekilde "şüpheli" diye hdp ile ilişkilendirdiniz. ankara katliamından sonra söylenen iğrenç sözleri, "pkk, daeş ve uluslararası istihbarat örgütlerinin ortak eylemi" diye zırvalamanızı dün gibi hatırlıyorum.

yapmayın etmeyin, bu kadar komikliğe gerek yok. hem türkiye'de hem yurt dışında bir sürü gazetede menbic'in suriye demokratik güçleri ve ypg'nin kontrolüne girmesiyle oradan kaçan ışid'cilerin türkiye'ye sızdığı yazıldı. aslında kuzeyde kürt koridoru oluşumuna karşı ışid'in türkiye sınırların içinde kürtlere dönük eylemlerine müsaade edildiğine dair iddia hdp'nin böyle bir şeyden haberdar olma ihtimalinden çok daha yüksek görünüyor.
  • bu kadar çabuk gündemden düşmemesi gereken bir saldırı. bugün onlara yarın bize sevgili kardeşim. neden bunu anlayamıyorsun.
  • ülkemizin geleceğine ve kendi geleceğimize dair beklentilerimizi her gün biraz daha dibe cekmemize sebep olan,siradanlastirdigimiz,ertesi güne kalmadan her seye kaldığımız yerden devam ettigimizi bir kez daha gördügümüz,kaldigimiz yerden devam etsek de bir sonraki gün ne olacak acaba diye icten ice endiselenmekten kurtulmayi başaramadigimiz ve uzunca bir sure de basarabilecek gibi görünmedigimizi anlamami saglayan olaylardan sadece bir tanesidir.
  • amaçlarına ulaşan adamlara boyun eğmeyeceğiz diye tepki veren hükümet.teşekkürler içimiz çok rahatladı sayın başbakanım,cumhurbaşkanım ve bakanlar kurulumuz.
  • başsağlığı... vs
  • sabır gerektiren durumdur.

insanların mutlu bir gününde böyle vahşice eyleme maruz kalmaları toplumda güvensizlik sorununu bir üst seviyeye çıkaracaktır. ölen türk , kürt , arap mış bunlar önemli değil , insan sonuçta ,,,

ama pkk paçavrasına sarılıp tabuta konanlar için zerre üzülmem . hepsi gebersin umrumda değil .

benim vatanını seven türk , kürt , arap kardeşimden başkası fasa fisodur.
  • yoktu ...
    (bkz: t e l e v i z y o n d a y i n e h a b e r y o k t u)
    internete ve diğer yazılı medyaya ulaşımı olmayanlar nereden ve nasıl haber alıcak birkaç günlüğüne internetsiz yaşıyayım dedim şuan haberim oldu yok olmuyo iki güzel huzurlu gün geçirelim dedik olmuyo düğüm düğüm oldu hep boğazım
  • düğüne saldırmak ancak daha ne kadar aşağılık olunabilir sorusun cevap için yapılabilecek bir şey. bu saldırının ülkede bir kesim tarafından umursanmadığını söylemekte aşağı yukarı aynı hesaba geliyor.

"ne amaçla olursa olsun sivil katleden teröristtir, insanlıkla alakası kalmamış aşağlığın tekidir."

daha bunu diyemeyen tiplerin bu saldırı üzerinden hesap sormaya kalkması nasıl bir aymazlıktır anlamak mümkün değil.

bu terörist saldırıdır, yapanlar teröristtir. aynı durakta, havaalanında, şehirlerde saldırı yapan, bomba patlatanlar gibi, hiçbir fark yok.

ama sizin için var, zaten siz farklı gördüğünüz için bunu diyorsunuz.

terörist saldırı olunca ilk baktığınız; yapan kim, yapılan kim?

tepkileri bunun üzerinden değerlendirdiğiniz için oluşantutarsızlığı böyle kapattığınızı sanıyorsunuz.

bizim için sur'da bir aileyi parçalayanda terör, bu da terör. kadın çocuk demeden yapıldığı içinde en şerefsiz ve namussuzların işi. ama birine gelişme deyip ötekine terör diyenlere bu yeterli gelmiyor tabi...

ölenlere allah rahmet eylesin, kalanlara sabır diliyorum. bu nasıl bir acı, nasıl bir anı düşünmesi bile korkunç. hayatın en mutlu anlarından birini kabusa çevirmek resmen. bu saldırı ülkenin nasıl bir durumda ve tehlike içinde olduğununda hatırlatılması aynı zamanda. ortadoğuda işler anlık çıkarlarla hareket etmekle, meydan okumakla, gider yapmakla olmuyor. bunlar türkiye tarafından en bilinen dersler zaten ülkenin uyguladığı politika idi. şimdi niyeyse zaten bildiğimiz şeyleri kanla tekrar öğreniyoruz...
  • terör her yerde terördür. ankara'da olan da terör, sur'da olan da terör, paris'te olan da terör, amerika'da olan da terör, israil'de olan da terör, gaziantep'de olan da terör. birbirinden farkı yok hiçbirinin.

gazetelerde bu korkunç patlamadaki yaralanan damadın adını ve facebook paylaşımlarını gördüm. girip ben de bakayım dedim. yakın geçmişteki çok üzücü paylaşımlarıyla karşılaştım. facebook'a eşleriyle resimlerini koyanlara hakaret ediyor, yahudilerin hepsinin ölmesini isteyip hitler paylaşımı yapıyor. paris saldırısı sonrasında dün ermeni olanlar, bugün de fransız oldular diye şeyler söylüyor. neye kimeydi bu nefret?

dün ermeni olanlar, o gün terör saldırısında da fransız oldular evet. ama dün de senin başına gelen olayda gaziantepli oldular. yine senin hakkını da, oradaki masum canların hakkını da en çok onlar savunacaklar emin ol.

dönüp dolaşıp bu terör belasının herkesin başına gelebileceğini anlayamadı insanlar. hala insanlar birlik olmak yerine, herkes birbirini ayrıştırma, ötekileştirme derdinde. illa birileri ötekilerin ölmesini mi istemek zorunda? umarım bu olay son olay olur ve insanlar artık kime karşı, neye karşı olmaları gerektiğinin farkına varır.

http://i.hizliresim.com/oegd6m.png
    http://i.hizliresim.com/le7qbx.png
    http://i.hizliresim.com/vevq3n.png
    http://i.hizliresim.com/ne7bj0.png
    http://i.hizliresim.com/vzeajv.png
hesabın var mı? giriş yap