şükela:  tümü | bugün
  • tam adı 20 kasım 2016 akp'ye teslim olmayacağız mitingidir. 2016'nın başladığı gibi bitmemesi için istanbul kartalda saat 14'de düzenlenecektir.

akp'ye teslim olmayan ne kadar insan varsa az yada çok öyle ya da böyle bu mitingde bir araya gelmeyi başarabilirse eğer, mitingin çağrıcısı olan yapıların çok daha ötesinde, gerçekten demokratik, kardeşlik yanlısı, laik ve bağımsız bir türkiye cumhuriyeti'nin var olabileceği bir toplumsal alanın oluşmasını hızlandırabilir.

çok fazla uzatmadan şuraya link bırakayım
  • türk bayrağı göremeyeceğiniz sözde "solcu" mitingidir.
    bolca "vatansız solcu" görmek isteyen gidebilir.
  • halkın türkiye komünist partisi orada olacak.

elbette demokratik siyasetin yasaklanmasına destek olanlar, saltanat sevdalıları ve laiklik düşmanları buna da karşı çıkacaktır.

edit: vatan her gün kan dökülen bir topraksa; "vatansız solcu" olmayı yeğlerim.

mecburi edit: vizyonsuzlukta sınır tanımayan vatan partililer de karşı çıkacaktır. kendilerine birtakım örgüt elebaşlarıyla fotoğraflarını, "ben ne zaman istersem hapse o zaman girerim" söylemini, "bu bir amerikancı darbe girişimidir, birlikte önleyelim" diyerek akpartiye yanaşmalarını, musa anter'ler faili meçhule giderken kendilerinin hala ekmeğini yiyecek kapı aramalarını hatırlatmak gerekiyor ki; "hayatını bana dokunmayan yılan bin yaşasın" felsefesi üzerine kurmuş birileri bugün halkın bir nebze özgürleşebilmesi için vereceği mücadeleyi gelip burada karalamasın.

ve bu kişiler yarın herhangi bir olay neticesinde hakim karşısına çıkarlarsa "adaletsiz kararlar verildi" diye yakınacak,

"evlatlarımızı verdiğimiz okullara imam hatipli müdürler atanıyor" diye ağlayacak,

emekli maaşlarına laf edecek,

emeğinin hakkını alamadığını söyleyecek,

sosyal medyaya erişim yasağı geldiğinde hükümete sövecek,

yakın çevresinden biri askere gidip zarar gördüğünde aklına tepedekilerin oğullarının askerlik yapmadığı gelecek,

kızlı erkekli bir evde kalınmaz dendiğinde "sen benim özelime müdahale edemezsin" diyecek,

erzurum mitinginde alenen söylenen "vur emrini ben verdim" ifadesi ve hayatını kaybeden biricik berkin için üzülecek,

üç kuruş ekmek parasına hayatını kaybeden yüzlerce işçi sonrasında hükümetten istifa gelmedi diye köpürecek...

en az birini düşünmüşsen burada "hayatını akparti karşıtlığı üzerine kurmuş kişiler" söylemini kullanmazsın.

ne olacak biliyor musun? sen bunların hepsini sineye çekip oturacaksın! çünkü bu saydıklarıma karşı duranların haklı mücadelesini karaladın. bu mitinge katılacak insanların zihni senin gibi çalışmıyor. bu mitinge katılacaklarda türk-kürt-ermeni-alevi-şii-sünni ayrımı yok. ve yine biz senin gibiler sineye çekip oturmasın diye yürüyeceğiz!
  • vatan dağıtıcıları tarafından vatansız solcuların olacağı varsayılmış. ben de hırsızların katılmayacağı etkinlik diye varsayayım o zaman değil mi ak?
  • tüm siyasi görüşünü "erdoğan karşıtlığı" üzerine kurmuş vizyonsuzlar, vatansız solcular, nedense bu mitinge destek vermeyenleri hemen akp'li, mhp'li diye fişlemeye çalışıyorlar.

kıvranmayın. bu miting "hdpkk'ya dokunmayın" mitingidir. bunu böyle söylemek yemeyeceği için, klasik seküler söylemlerle öne çıkılmış. çok basit.
  • akp'nin tekçiliğine karşı çıkan, erdoğan diktası istemeyen tüm ilerici insanların katılması gerekli olan mitingdir.

ilerici insanların dedik; şovenler, kürt düşmanları, devletin (ve devlet'in) uşakları, ak-ulusalcı ajanlar zaten davetli değil. kimse de onların ''değerli'' fikrini merak etmiyor.
  • güvenlik gerekçesiyle iptal edilecektir.

at fava bekle.
  • dolar nuh tufanı gibi yükseliyor. hiç sesinizi çıkarmayın... herkesi günahı dibe batırsın...
  • muhtemelen bol bol hdp propagandası, kürdistan bayrakları ve apolu kürtçe yazılar olacak miting.