• şu bizim milletteki milli duygular çok ilginç...

adamlar bireysel özgürlük anlamında bizim menfaatimize bişeyler telkin ediyor. ama en özgürlükçü platformda dahi bu ecdadımıza sövülmüş gibi algılanıyor... birazcık daha zeki olsalar gerizekalı olacaklarmış.

ben birleşmiş milletler olsam ne bok yerseniz yiyin derim cevap olarak.
  • "medeni ülkeleri kızdırdığımıza göre doğru yoldayızcı" kişilik bozukluğu sahiplerince eleştirilen çağrıdır.

türkiye sınırları içindeki ruh hali bu kadar olağan üstü iken ohal'in bitmesi zor tabii.
  • bu ülke de ne kadar geri zekalı varmış ki, adamlar ohal in vatandaşa faydalı olduğunu düşünüyor. süzme salaklar topluluğu olmuşuz. olmadığını iddia eden gelsin özelime yazsın. amk salakları.
  • ben de egemen bir yurttaş olarak ohal'e karşıyım.

egemen bir devletin(hahaha doğrusu: egemen sınıfın ([yeşil] burjuvazinin):

grev yasaklarını, keyfi gözaltılarını, hileli seçimlerini, denetlenemez bürokrasisini, sermaye kayırıcı kararları, polis terörünü, yasa ihlallerini desteklemek isteyen yine desteklesin de neyi destekliyorsa açık şekilde söylesin.

"egemen devletmiş", "ne zaman biteceğine biz kararveririz" falan masalını bir bırakın. bi bok hakkında karar verebileceğiniz yok. karar veren tek bir kişi ve siz de ona itaat/biat ediyorsunuz.
  • sevgili sözlük yazarları ohal olmadan fetö ile terör ile mücadeleyi engelleyecek herhangi bir durum mu var?
    insan hakları ve özgürlüklerini herşeye rağmen destekleyip, talep etmeliyiz. fetö tekrar devlet teşkilatında örgütlenmesin diye sonsuza kadar ohal ile yaşamayı mı düşünüyorsunuz?
    bir ülkede devleti yöneten mekanizmalar sağlıklı değilse isterseniz sıkı yönetimle yönetin, o ülkede fetö gibi çarpık yapılanmalar tekrar çıkar.
    demokrasi
    adil yönetim
    şeffaflık
    liyakat
    evrensel hukuka bağlılık
    çoğulculuk
    bence bunları savunun.
  • bence dışişleri boşuna zahmet etmiş o kadar yazı yazmış. onun yerine " vallaa bizim normal halimiz bu gardaş, işinize gelirse" yazsalarmış da yetermiş.

ohalli seçim yapıyoruz, seçim sırasında kural değişiyor. khklarla yönetiliyoruz milletin umurunda değil. döviz uçmuş ama ehonomi çoh eyi. hak, özgürlük desen fetöcü oluyorsun. şaka gibi ülkeyiz vesselam.
  • en basit olayı anlatayım;
    saatleri ileri ve geri alma işlemini onaylayan mahkemeye , khk çıkarıp mahkemenin kararını yok sayacaz diyen bakan değilmiydi ?
    peki ohal olmazsa yapabilirlermiydi ? mahkemenin kararını değiştiremezdi.
    ohal ile beraber kişilik haklarımız gasp ediliyor ve su altından ne samanlar yürütülüyor allah bilir.
    terör bahane , fetö bahane , khk ve ohal şahane .
  • "terorle mucadele icin ohal gerekli" diyenleri gordugumuz baslik.

lan adamlar khk ile zeytinlikleri imara aciyorlar, vergileri korukluyorlar, ne teroru?
  • (bkz: vatandaşı olmasan eğlenceli ülke aslında)

resmen akıl tutulması yaşıyoruz, eleman 'oldu paşam var mı başka bir isteğin, biz egemen devletiz ne zaman istersek o zaman bitiririz' diyebiliyor. ohal savunuluyor bu ülkede.

ohal oğlum bu ohal. hukukun kısmen askıya alındığı tehlikeli bir süreç. üstelik tüm yurtta ilan edilmiş. sen ohal'i ilan et amenna ama amacına göre kullanıyor musun ona bak. taşeron işçi düzenlemesinden tut kışlık lastik düzenlemesi bile ohal khk'sına konuyor, keyfi, ben yaptım oldu. kural bu buna uyacaksınız deniyor, bizimkiler de alışmış, biat etmiş bunları normal sanıyor.
hesabın var mı? giriş yap