• ilk yarısı 0-0 bitmiş olan maçtır.
  • denizlispor'un son dakikalara doğru attığı golden sonra sanıyorum ya 6-1 ya da 5-1 olmuşken topu santra noktasına alelacele taşıdığını hatırlıyorum. bir umut işte

o porto sonra aldı yürüdü
  • bu maçı izleyenlerin bir kısmı bir efsanenin* adını ilk defa duymuş ve neler yapabileceğini çıplak gözle görmüşlerdi.
  • bu maç aslında deco'nun alıp götürdüğü maçtı. adam her golde vardı. öyle ki deco'yu alıp denizlispor'a koysanız denzili kazanırdı bu maçı aynı şekilde.
  • izlemedigim halde, bilgi mesajlari ve sevgili sozluk sayesinde sonucunu yakinen takip edebildigim mac. ayrica (bkz: oha)
  • turu almanın "bi yöntemi var, ah ulan rıza, tosun paşa olup, takım elemanlarının aklını alan bütün hatunları alacak, yeşil vadi yeşil denizli olacak, maç yeşil vadinin zemininde oynanacak" düşünceleriyle mümkün kılınabilir olduğunu sıfatımıza tokat gibi (gerçi normal bir elde beş parnak var, ama portoluların çoğu altıparmaklıgillerden imiş. hem altı bir yenildiğine göre, aradaki fark beş demek, bu vesile ile beş parnak benzetmesi yapılabilebilir) çarpan maç.

ilk otuz dakikasında uyuduğum, "hah şöyle heytanen, harikasın" gibi spiker nidaları ile uyandığım, "rüyamda gördüm beşiktaş yenilmiş, denizli turu atlayacak galiba, ulan ulan ersen martin nasıl kaçırırsın o kafayı, hazır vitor baia da boşa çıkmış, basbayaa gol olucaktı işte, neyse ikinci yarının sonlarında at bari ersen ersen ersen" nidaları ile uyku ve uyanıklık arası seyrettiğim, e beş golden sonra da uyandığım maç. o beş golden sonra denizli de uyanır gibi oldu ama, yok yok uyanmamış...
  • turkiye saati ile 23:00'de baslayacak karsilasma.*
  • cem yılmaz'ın anlatmadığı maç. cem yılmaz'ın anlattığı maç için;
    (bkz: 20 şubat 2003 slavia prag beşiktaş maçı)
  • turu bir mucizeye bırakan maç.
  • fenerbahçenin sigma olomuc faciasını düşünürsek hayatında ilk kez avrupa kupalarına katılıp fenerbahçenin yıllardır yapamadğı bir başarıya bir kerede imza atan denizlispor'un eleştirilmemesi ve tebrik edilmesi gerektiğini düşündüğüm maç.
hesabın var mı? giriş yap