9 entry daha
  • şimdiki seyriyle giderse son hafta kan çıkar. beşiktaş'ın deplasmanda bursa maçına çıkarken "kazanıp ikinciliği alıp şampiyonlar ligine mi gitsem, kaybedip galatasaray'ın şampiyonluğunu mu engellesem" ikileminde olma ihtimali bile var.

çok eğlenicez çooook...
  • şampiyonu ankara takımlarının bu hafta sonu belli ettiği sezon ile ilgili tahminler.
    fenerbahçe'nin gençlerbirliği ile berabere kalması ve galatasaray'ın ankaragücünü 3-0 yenmesi sonucu, galatasaray lig şampiyonluğunu garantilemiştir. yazık oldu fenere, denenmişi denemenin faydası yok diye gırtlağını yırttı zamanında millet. zor bulursun 3 yıl üst üste şampiyonluğu artık.
  • fanatik fenerbahçeliyim, ama tahminim bizden bir cacık olmayacağı yönünde. tek ihtimal galatasaray derbisinde artık bir çılgınlık gelirde büyük bir galibiyet alınırsa bu olayın gazıyla birşeyler gerçekleşebilir. o maç berabere biterse bursa şampiyon olur.aksi durumdaysa galatasaray şampiyon olur. mustafa denizli' nin şapkadan tavşan çıkartmasıysa rakipleriyle beraber çılgın forvet hattına bağlı.
  • - bursaspor diyarbakır maçını hükmen kazandığını var sayarsak 2 puan önde. kalan 9 maçının 6'sı evinde.biri cepte ankarspordan dolayı. riskli maçlarından biri ali sami yen de, diğeri ise beşiktaşla evinde, bir de antalya maçı var bence zor geçecek, o da evinde.
    - galatasaray liderin iki puan gerisinde. trabzon, fenerbahçe gibi iki riskli maçı arka arkaya oynayacak. bursayla evinde oynayacak, antalya gibi zor bir maçı daha var.
    - fenerbahçenin ortak olup olamayacağı sami yen den çıkacak sonuca bağlı.
    - beşiktaşın, trabzon, fenerbahçe ve bursa gibi zor maçları var. yorum yapmak zor.

bu durumda bursaspor daha yakın görünüyor şampiyonluğa ama galatasarayı yenmesi kaçınılmaz. bir galatasaraylı olarak bursanın şampiyonluğu beni hiç üzmez. bir de şu tirbünlerindeki kafatasçılardan kurtulmuş olsalardı, o zaman taklalar eşliğinde sevinirdim bile.
  • düğümü büyük ölçüde galatasaray - bursaspor maçına bağlıdır. kusura bakmasınlar ama ben o maçı galatasaray'ın 3-4 farklı kazanacağını düşünüyorum.

onu geçtim, bursa'da beşiktaş maçı var. yine kusura bakmasınlar beşiktaş'ı yeneceklerini düşünmüyorum.

bununla birlikte beşiktaş'ın kadıköy'de feneri yeneceğini düşünmüyorum.

fenerin bundan sonra garip puanlar kaybetmeyeceğini düşünmüyorum.

galatasaray'ın trabzon ve fenerbahçe maçları da var. buradan 6 çıkacağını söylemek te çok zor.

netcede galatasaray biraz önde gözüküyor. ama bir maça bakar. bursa ali samiyen'de galatasaray'ı yenerse işi bitirir. o zaman son hafta beşiktaş maçının da psikolojisi, gelişimi değişir.

onu bunu bilmem bildiğim üç şey var;

galatasaray bursa'yı yener

fenerbahçe beşiktaş'a yenilmez

beşiktaş bursa'ya yenilmez.
  • sivasspor'un başına gelen bu sene bursaspor'un başına gelmeyecektir diye düşünüyorum. herkes böyle bir olasılığı düşünmüş sanırsam bursaspor'a pek şans vermemiş. ama bursaspor'un fikstürü de iyi bildiğim kadarıyla. sonuç olarak benim ilk 5 tahminim şu yöndedir.

1. bursaspor
    2. galatasaray
    3. beşiktaş*
    4. fenerbahçe
    5. trabzonspor

küme düşenler de şunlar olur kanımca:
    diyarbakırspor
    denizlispor
    ankaraspor
  • bursaspor 10 mart akşamı kazandığı kasımpaşaspor maçının ardından şampiyonluğunu (benim hesaplarıma göre) ilan ettiği için ancak 2. ve 3.lük üzerine yürütülebilecek tahminlerdir.baros'un dönüşünün getireceği ivmeyle cimbom ikinci olur, bugünkü havayı ilk tökezlemeyle kaybedeceği için beşiktaş (canım kartalım) üçüncü, fener dördüncü.

bir diğer esas tahminimse bursaspor'un şampiyonluğunu bitime bir hafta kala ilan edeceğidir.

du bakalı nolcek

edit:tahmin içeren bir entry neye göre zamanın ötesine yollanır a susercanım.ama şimdi birşey demiyorum, şu lig bi bitsin hepinizi tek tek bulup patlattıracam şukela butonlarını.

şampiyonluk editi :şampiyon dışındaki tahminlerde çuvalladım doğrudur! ama en mühimini tutturduk yahu.hem de 26. haftada.
  • 1- galatasaray
    2- beşiktaş
    3- bursaspor
    4- kayserispor
    5- fenerbahçe
    6- trabzonspor
    7- eskişehirspor
    ^^^^^^^^^^
    16- sivasspor
    17- diyarbakırspor
    18- ankaraspor

7 ile 16 arasını da başka bi zaman bildireceğimdir.
  • 1-2 bursa, galatasaray
    3-beşiktaş
    4-fenerbahçe
    5-trabzonspor
    6-eskişehirspor
    7-kayserispor
    8-i.b.b.
    9-10-11-12-antalya, g. antep, gençlerbirliği, kasımpaşa
    13-14-manisaspor, ankaragücü
    15- diyarbakırspor
    16-denizlispor
    17-sivasspor
  • diyarbakır'ın ligden düşürülme, düşürülmeme olaylarının kaderini etkileyeceği lig.

diyarbakır ihraç edilirse çeşitli senaryolar konuşuluyor.

geriye dönük puan iade olursa ligin tepesi allak bullak olacaktır.

beşiktaş diyarbakır'ı yenememişti. oradan +2 gelecektir. fenerbahçe ha keza yanılmıyorsam.

---

diyarbakır'dan gelecek 2 puanın hesabını yapıyor değilim de, gelirse ligin kaderi değişir. gerçi ligin kaderi değişeceği için böyle bir şey yapamazlar bu da ayrı konu.

---

büyük ihtimalle 2 diyarbakır maçından birini oynatmak suretiyle diyarbakır'ın düşmesi engellenecek.

---

diyarbakır'ın düşürülmeme kararı ise maksimum 2 hafta sürer. 2 hafta sonra bir yerde yine bir olay olur biz yine aynı şeyi konuşuruız.

diyarbakır düşer de geri puan iadesi olmaz ise bu sefer de ligin kaderi etkilenmiş olacak. diyarbakır'la oynamayan tüm takımlar avantajlı olacaklar.

sıçtılar ligin içine temizlemeye çalıştıkça batıyorlar.
11 entry daha
hesabın var mı? giriş yap