• dünyadaki benzerlerinden farklı olarak türkiye'de 1 gün gecikmeli olarak uygulanacak. nedenlerini anlatıyorlar öle böle diyorlar. gerçekten farkını ortaya koyan bir ülkeyiz. işte gepgerçeklik budur!
  • telefonların ve bilgisayarların genellikle otomatik güncelleştirme yapması sebebiyle bir günlüğüne saat dilimi değiştirmek zorunda bırakan uygulama.
  • artik nasil bir teknolojik alet kullaniyorsam, telefonumun saatini 4 ten 3 e getirmek icin takla atmam gerekti. en son bulundugum ulkeyi zimbabve olarak ayarladim da oldu hele sukur.

zimbabve neresiyse artik, ordaki hemserilerime selam ederim burdan.
  • pazartesi günü ciddi bir kriz yaşatacak olan uygulama.
    pazar alınırken bile okula/işe geç kalanlar olurdu. bundan neler olacak belli değil.
    bu arada (normal yaz saat uygulamalarında) 1 gün boyunca durumu farketmemek de ayrı bir başarıdır.
  • (bkz: #22751282)
  • 1 günlüğüne de olsa avrupa ile türkiye arasındaki saat farkını kaldıran hadise. işin ilginç yanı ygs sınavına göre yaz saati takviminde değişikliğe gidilmesi. aslında yaz saati uygulamasının günü her zaman bellidir işte mart ayının son haftasonu, bu uygulamaya göre ygs takvimi düzenlenseydi daha mantıklı olmaz mıydı yoksa ben mi yanlış düşünüyorum bilemedim.
  • bazi gsm sirketlerinin iplemedigi uygulama. biraz ugrastilar baktilar olacak gibi degil, ileri al geri al vs ile ugrasmiyacaklar. direk gececekler yaz saati uygulamasina. kendi kendinze mesaj atin goreceksiniz ne demek istedigimi. haa ileride bu ne tur sorunlar dogururu onu bilemiyorum tabii.
  • sayesinde bilgisayarımın 4.30 olan saatinin, bilemedigim bir nedenle 3.30 yapılamayacağımı öğrenmeme neden olan uygulama. 2.30 oluyor, 5.30 oluyor, 1.30 oluyor ama 3.30 olmuyor.
    bakanlık bilgisayarima sızmış diye süpheleniyorum. bu ne la?
  • hepten kafayı karıştırdı. lan bilgisayarımda saat 4.30 sözlükte 3.30. yarın sınavı olan bir öğrenci olsam götümden ter akıyordu şimdi hangisi doğru acaba diye.
hesabın var mı? giriş yap