şükela:  tümü | bugün
  • zarrab davası parametrelerden biri olabilir ama esas sorun, üretime dayalı ekonominin yok olması sonucu, piyasaları döndüren gücün sıcak para olması ve sıcak para musluklarının artık akmıyor oluşudur.
  • yaşadığımız bu sürecin krizden çok daha öte bir şekilde kartopu gibi büyüyerek geldiğine eminim artık.
    kesinlikle krizden öte büyük bir çöküş kapıda.
  • ben açıkçası venezüella gibi bir çöküş beklemiyorum. ya da demokrasi getirilen ülkeler gibi. sağlam bir krizle dibe vurmuş tl üzerinden malları toplamak varken niye öldürsün adamlar.
  • ne biçim, saçma bir başlık. bunun için 3 günde bir başlık mi açılır. bir de bkz veriyor hiçbir şey yazmiyor. biz de mal gibi gelip altına entry giriyoruz.
  • venezüela gibi olacağımızı düşünmüyorum. burası türkiye cumhuriyeti , burada işler o raddeye gelmeden tepki konulur. illaki toplumda alım gücü iyice düştükçe ve hayat zorlaştıkça tepkiler olacak. tarihte bunun örneği var. para suyunu çeker yönetim düşer. sonra kendi kendine yetme çabaları vs derken uzunca yıllar süren doğru uğraşlar sonrasında belki ekonomi düzelebilir.
  • türkiye ekonomisi dış mihrakların saldırısına uğrar, belki de çöker. ama yönetim falan düşmez. düşmüşse, burda artık bize ekmek* yok diye kendileri çekilmiştir. uçan kuşa bile borçlu babanın mirasını reddeden evladı gibi.