• ıhlamur ve polar battaniye sayesinde hâla 10tl geliyor fatura. yılbaşı haftası hatun kişi gelince seve seve açıcaz.
  • haliyle henüz gelmeyen ama gelince moral bozacak bir fatura gibi duruyor. üstelik çoğunlukla en düşük kademede yakmamıza rağmen. geçen ay ise sadece üç gece 4-5 saat kadar açtık kombiyi (sadece üç odadaki petekler açık bu arada, evin yarısını pek kullanmadığımız için ısıtmıyoruz) , 31 tl fatura gelerek yüz gülümsetti, herhalde kasım ayı için en az tüketim yaptığımız yıl oldu bu yıl. havaların iyi gitmesinin bunda payı çok büyük tabii ki. umarım aralık ayında havalar çok soğuk gitmez, yoksa geçtiğimiz yıla göre çarpı ikiye yakın hatta daha da üzeri bir fatura çıkabilir.
  • 15 ekim 2019 ile 6 aralık 2019 tarihleri arası (yaklaşık 1.5 ay) 489 tl.

lokasyon: erzurum
  • igdaş ile faturayı sabitledim. kullanımınıza göre sabit bir ücret çıkartıyor kabul ederseniz 18 ay yaz kış o fatura geliyor. benim ücret 149 tl çıktı. geçen kış 500 leri aşan faturalar ödedim yazın bile 90 tl barajı aşılıyordu. bu gayet mantıklı. şu an hiç düşünmeden yakıyorum.
  • ocak 2020’de kesilecek faturadır. elinizdeki faturalar kasım/2019 dönemi tüketimine aittir.

daha memlekete adam gibi kış gelmeden 150 lira geldi. mevsim normal gitse 400 lira fatura garanti.
  • daha gelmedi , yakındır gelecek olan. 300 liranın üstünde bekliyorum
  • açmadık.
    ciddiyiz açmadık. evde hasta var ama idare edebiliriz diye düşündük.

1 yıl da ısınmayıverelim ne var? önemli olan saraydakilerin ısınması. biz kimiz ki?
  • 2018 aralik 160 tl
    2019 aralık 230 tl
    ayni ev ayni duzen
  • neden bu başlığa girilen en yüksek meblağlardan biri hep bana ait diye isyan ettirendir.

geçen ay 9 gün yakıp 145 tl ile kapatmıştık. bu ayınki cuma günü geldi, en düşükte hiç kapanmadan, 431 tl. ama hava cidden soğudu, yükseltmek lazım da elim gitmiyor düğmeye. herkese bir kat daha kıyafet giymesini salık vererek çözüyorum şimdilik.

birdaha müstakil ev seviyorum diye tutturanın...
  • ekonomik istikar için ak parti'ye oy verenler neredesiniz dostlar?
hesabın var mı? giriş yap