*

• çevre düşmanı olan, kitapların ağaçlardan üretildiğini bilmeyen bir tip olması muhtemel insan. kindle gibi bir aletle kitapları okumayıp fiziksel kitapları tercih eder.
  • kobo kullanıyor olması muhtemel olan sığırdır.

(bkz: derdini)
  • kindle kullandığı halde sığır olmaktan kurtulamamış yazar beyanı.

edit: “2019 yılında halen kindle kullanmayan sığır” başlığına yazılmış bir entrydi.
  • memlekette suratina sicilacak insan tipleri listesinin en sonunda yer almasi gereken 'okuyan insan', bir anda nasil da liste basi oldu bak!

ne oldum demeyeceksin, ne okudum diyeceksin. yoksa bak gelip suratina sici-sici veriyolar.

edit:
    https://eksiup.com/6717975a3135
  • kitap kokusu seviyo... yok yok
    evinde dekoratif bir kütüphane bulunduruyo... yok yok
    misafirleri gözünde bilge bir insan gözükmek istiyo... yok yok
    o kitabın köpürmesi, o sayfaların dönerken çıkarttığı ses anlaya... yok yok

gibi nedenleri olabileceği gibi, teknolojiye alet etmek istemediği romantik bir aktivite olarak görüyor olabilir kitabı. ben de kobo'cuyum tabi ama hala parasını kitaplara yatıran, hisselerini kitaplarda tutanlara bir şey diyemem. tercihler çağındayız malum*

ayrıca da sana ve bize ne *
  • (bkz: sığır sensin)

kitaplar siradan agaclardan yapilmiyor. bunlar icin özel ormanlar vardir. cevre düsmanliginin ne oldugunu yanlis anlatmislar size.

belki de kisi icin en önemlisi kitabin sayfalarina dokunmaktir. kendisini kitaplara baglayan o kitap kokusunu kaybetmek istemiyordur.
  • o sığır benim. sahaf sahaf dolaşıp katledilmiş ağaçlardan olma kitapları alıp yiyorum.

tanım: eskimiş kitap ve matbaadan yeni çıkmış kitap kokusunu bilmeyen yeni nesil ve teknolojik yazar beyanı.

edit: başlık değişince kendi kendime sığır demiş oldum. eski başlık: “2019 da hala kindle kullanmayan sığır”dı teknoloji karşıtı değilim ama henüz her istediğimizi okuyabileceğimiz dijital kütüphane mevcut değil. ayrıca da bu iş sadece kindle ile sınırlı değil.
  • kobo ereader kullanıyordur.

tercih meselesidir. kendisine sığır diyenler kadar sığır değildir.
  • benim. evde yatıyor kindle. okuyacağımı okudum çünkü bi kitabın epub/mobi halini bulmak imkansız. öyle her naneyi de okuyamıyoruz. anca pdf düşüyor onu da bilgisayardan okuyoruz. zaten kitap okuyacak zaman var mı, ne kadar nicelikli veya nitelikli onu da sorman lazım.
  • kitaplar ile evde bir köşede bir birbirimize bakarız.
    ipad, xioami üzerinden e kitap okumaya , dinlemeye çalışmışlığım var amma o sayfalar arasında illaki bir çekim var zevk alıyor insan .

haşiye : ne diyor ssg troll ile münakaşa yapma prim kazandırma.
hesabın var mı? giriş yap