• kindle kullandığı halde sığır olmaktan kurtulamamış yazar beyanı.

edit: “2019 yılında halen kindle kullanmayan sığır” başlığına yazılmış bir entrydi.
  • kobo kullanıyor olması muhtemel olan sığırdır.

(bkz: derdini)
  • memlekette suratina sicilacak insan tipleri listesinin en sonunda yer almasi gereken 'okuyan insan', bir anda nasil da liste basi oldu bak!

ne oldum demeyeceksin, ne okudum diyeceksin. yoksa bak gelip suratina sici-sici veriyolar.

edit:
    https://eksiup.com/6717975a3135
  • küfür, hakaret, argo içeren başlık veya yazı; sevimli gelmiyor, yazanı yüceltmiyor, antipati yaratıyor, kötü hissettiriyor, çoğaldıkça normalleşiyor ve dilimizde olan içimizde oluyor.
    konuştuğumuz seviyeden düşünüyor, düşündüğümüz seviyeden yaşıyoruz.
    biri diğerine sığır demese mesela trafikte levye çıkmayabilir arabadan. siz diye hitap etsek, o mesafeyi koyup saygılı olsak, sözümüzü yine de söylesek kavga bile çıkmayabilir.
    doğru konuşsak bu ülkede işlenen cinayetlerin yarısı ortadan kalkabilir.
    okuma eylemi ile hakaret, aşağılama sözünün aynı cümlede kullanılması. çok çarpıcı olmuş!
    (bu son cümle tanımdır.)

zorunlu edit; "2019 yılında halen kindle kullanmayan sığır" başlığı altına yazdıklarım bu başlığa taşınınca, yahu ne diyor bu, kendi kendine ne celallenmiş gibi bir düşünce doğabilir. valla başlık böyle değildi ben yazdığımda, üstelik e book reader bile kullanıyorum.
  • her türlü bilinçsiz tüketicidir..

aslında e-kitaptan önce apartmanın kapısına kadar gelen faturalara dokunmayan binlerce sığır var bu ülkede.. önce onları uyarmak lazım.. madem kağıda basılı fatura umrunda değil, ufacık bir mail atarak yada müşteri temsilcisini arayarak sana fatura göndermemelerini sağlayabilirsin.. tonlarca kağıt çöpe gitmemiş olur..
  • (bkz: markanın ürün adı gibi benimsenmesi)
    (bkz: e-kitap okuyucu)

çok fazla okumuyorsa, sorun değil; ama çok kitap satın alıyorsa, uzun vadede karbon emisyonuna katkı sağlıyordur.

bu arada en iyi okuyucu kindle’dır, kobo sürekli bozulur. fiyat/performans oranı kindle’da çok daha iyidir.
  • kitapların hangi ağaçlardan üretildiğini bilmeyen sığırları göstermiştir bize. bu sığırlar sanıyorlar ki kindle'dan okudukları masaldaki yedi cüceler baltalar ellerinde, uzun ip bellerinde ormana gidip ağaç kesiyorlar. daha sonra da bunları kağıt fabrikasına satıyorlar.
  • o sığırlardan biri de benim. ağaçlar katledilecekse böyle katledilsin.
  • bir de benim gibi kindle sahibi olup sigir kalanlar var. olayin kerameti kindle'da degil sanirim.
  • her şey bir yana da yahu elektronik kitap mı olur? eline alıp hissedeceksin, yıpratacaksın kitabı diyen tayfanın dedeleri de matbaa geldiğinde: hooo kitap dediğin elle yazılır bu ne saçma icat?demediyse gelin beni neyse.
hesabın var mı? giriş yap