• yeaaa ne olacak, şangay beşlisi var, en olmadı urugay üçlüsü, veya en olmadı mozambik ikilisine gireriz.
    bizi zorlamasınlar kasımpaşa birlisi bile olur.
  • paşa gönlünüz bilir.

http://i.hizliresim.com/3vrxm5.jpg
  • kararin hukuki baglayiciligi olmadigini belirtelim.
    tipik avrupali sinsiligi ile sov yapiyorlar.
  • yine soğuk bir binali yıldırım esprisiyle trollenecektir.

(bkz: bize ne karardan? karsa n'olur? karmasa n'olur?)

bu adamın incisözlükte hesabı yoksa; bende birşey bilmiyorum..
  • ucu açık müzakere kavramı ve bundan önceki aday ülkelere uygulanmamış daha pek çok uygulamanın yer aldığı bir müzakere sürecinin dondurulmasının veya dondurulmamasının yer alacağı karardır.

işin garip kısmı ise böyle saçma bir müzakere sürecinin altına imzasını koyan kişinin günümüzde ab'ye tavır almasıdır. aynı tavrı adaylık statüsü verilmeden önce gösterseydi belki bu durumda olmazdık; ama bunun sonucunda, gündüz havai fişek patlatıp, ab'ye üye oluyoruz diyerek milletten oy kapmak fırsatı kaçırılabilirdi.
  • hukuki bağlayıcılığı yok ki, ehi ehi diyerekten acımadı ki ye getirilmek istenen karar. avrupa türkiyeyi dışlayamaz, bunlar ecdadımıza da aynısını yaptılar, reyiz hüloğğ diyenlere bakmayın siz, ap bu kararı alırsa memleket biraz daha boka batar, ekonomi biraz daha sıkıntı çeker.

sizin en büyük ihracatı yaptığınız bölge size yavaş yavaş sırtını dönerse, en büyik turist sayısına sahip, üstelik görece paralı insanların yaşadığı bölge, demokrasi yok, insan hakları yok, can güvenliği yok diye gelmek istmezse, 2017 de öyle bir yan basarsınız ki, o zaman hanyayı konyayı bir güzel anlarsınız.
  • ben sürekli 50 tl lik aldığım için umrumuzda olmayan karardır.

kafa bu amk.
  • ben milliyetçi oyları batı karşıtlığı üzerinden mobilize etmek suretiyle başkan seçilmek isteyen bi siyasetçi olsaydım ab'de değil böyle kararların alınması, masaya getirilmesinden dahi müthiş haz alırdım. o kadar aptal ki avrupalı siyasetçiler, akılları sıra kulak çekiyorlar.
  • en fazla ihtacat yaptigimiz bolge avrupa, hukuta ornek alinmasi gereken avrupa, insan haklarinda en ileri avrupa. vede baska alternatifi yok.
hesabın var mı? giriş yap