şükela:  tümü | bugün
 • yeaaa ne olacak, şangay beşlisi var, en olmadı urugay üçlüsü, veya en olmadı mozambik ikilisine gireriz.
  bizi zorlamasınlar kasımpaşa birlisi bile olur.
 • paşa gönlünüz bilir.

  http://i.hizliresim.com/3vrxm5.jpg
 • hiç bir önemi olmayan bir karardır.

  avrupa türkiye yi dışlayamaz, sadece ortamı germek adına avrupadaki küçük siyasetçilerin yaptıkları bir operasyondur. özellikle kendi partileri ve seçmenlerine haber ekranlarında görünmek için yaptıkları 500 yıllık siyasi bir oyundur.

  500 yıldır avrupada kim siyaseten artık bir kariyer umudu kalmamışsa, ilk yaptığı şey türkiye ve türklere vurmaktır. üzücü ama gerçek budur.

  bu kişiler siyaseten bitik ve ezik kişilerdir.

  sn cumhurbaşkanımız bu gerçeği bildiği için bu insanları dikkate almadığını her fırsatta dile getirmekte ve siyaseten taşlamaktadır.

  avrupayı ve avrupa siyasetini bilmeyen ergenler tabi bundan nemalanmak istiyorlar, ama boşuna, bişi çıkmaz.

  istedikleri kararı alsınlar, sadece kendi siyasi ömürlerini kısaltırlar, türkiye ye bir zararı olmaz.
 • kararin hukuki baglayiciligi olmadigini belirtelim.
  tipik avrupali sinsiligi ile sov yapiyorlar.
 • yine soğuk bir binali yıldırım esprisiyle trollenecektir.

  (bkz: bize ne karardan? karsa n'olur? karmasa n'olur?)

  bu adamın incisözlükte hesabı yoksa; bende birşey bilmiyorum..
 • ucu açık müzakere kavramı ve bundan önceki aday ülkelere uygulanmamış daha pek çok uygulamanın yer aldığı bir müzakere sürecinin dondurulmasının veya dondurulmamasının yer alacağı karardır.

  işin garip kısmı ise böyle saçma bir müzakere sürecinin altına imzasını koyan kişinin günümüzde ab'ye tavır almasıdır. aynı tavrı adaylık statüsü verilmeden önce gösterseydi belki bu durumda olmazdık; ama bunun sonucunda, gündüz havai fişek patlatıp, ab'ye üye oluyoruz diyerek milletten oy kapmak fırsatı kaçırılabilirdi.
 • hukuki bağlayıcılığı yok ki, ehi ehi diyerekten acımadı ki ye getirilmek istenen karar. avrupa türkiyeyi dışlayamaz, bunlar ecdadımıza da aynısını yaptılar, reyiz hüloğğ diyenlere bakmayın siz, ap bu kararı alırsa memleket biraz daha boka batar, ekonomi biraz daha sıkıntı çeker.

  sizin en büyük ihracatı yaptığınız bölge size yavaş yavaş sırtını dönerse, en büyik turist sayısına sahip, üstelik görece paralı insanların yaşadığı bölge, demokrasi yok, insan hakları yok, can güvenliği yok diye gelmek istmezse, 2017 de öyle bir yan basarsınız ki, o zaman hanyayı konyayı bir güzel anlarsınız.
 • ben sürekli 50 tl lik aldığım için umrumuzda olmayan karardır.

  kafa bu amk.
 • erdoğan'ı hedefleyen karardır. avrupa, türkiye'yi toptan oyun dışı bırakamaz. ancak hem ekonomik hem siyasi kulvarlarda köşeye sıkıştırarak türk halkının iktidarla ilişkisini düzenlemesini isteyebilir.

  ikiyüzlülüğünü tartışmayacağım avrupa, aslında artık sultanlığını ilan etmesine ramak kalmış bir liderle mücadele ediyor. olan vatandaşa olacak.